MESAİ ÜCRETLERİ ARTTI!..

Tarih: 2011-02-02 00:00:00

Alaplı Belediye Meclisi Şubat ayı olağan meclis toplantısı yapıldı.Alaplı Belediyesi'nin 2011 Şubat ayı Olağan Meclis Toplantısı'nın ilk görüşmesinde gündemdeki iki maddenin oybirliğiyle kabulü, bir önerge maddesinin de İmar Komisyonu'na havale edilmesiyl
Alaplı Belediye Meclisi Şubat ayı olağan meclis toplantısı yapıldı.
Alaplı Belediyesi'nin 2011 Şubat ayı Olağan Meclis Toplantısı'nın ilk görüşmesinde gündemdeki iki maddenin oybirliğiyle kabulü, bir önerge maddesinin de İmar Komisyonu'na havale edilmesiyle tamamlanırken ikinci görüşmenin 7 Şubat 2011 Pazartesi günü yapılması kararlaştırıldı. Belediye Başkanı Dr. Nevzat Çimenoğlu başkanlığında, izinli Emine Çift'in dışındaki tüm belediye meclisi üyelerinin katılımıyla Belediye Meclisi Toplantı Salonunda yapılan Belediye Meclisi Şubat Ayı olağan Meclis Toplantısı'nın açılış, yoklama ve saygı duruşu ile başlayan ilk görüşmesinde, zabıta ve itfaiye personelinin 2010 yılında memurlar için 153 lira, amirler için 173 lira olan aylık fazla mesai ücretleri, Genel Bütçe Kararnamesi'nde 2011 yılı için belirlenen üst limit baz alınmak suretiyle memurlar için 167 lira, amirler için 187 lira olarak tespit edilip, oybirliğiyle kabul edildi. Gündemin 3. maddesinde ise, itfaiye ve zabıta personeli dışındaki belediyede çalışan diğer memurların 2010 yılında 1.15 lira olan fazla mesai saat ücretleri, Genel Bütçe Kararnamesi'nde 2011 yılı için belirlenen üst limit baz alınmak suretiyle 1.25 lira olarak tespit edilerek, oybirliğiyle kabul edildi. Önerge ile gündeme alınan, “Şehir merkezindeki mahalle muhtarları hizmet binası yerinin kamulaştırılmasının görüşülmesi” maddesi ise, “Binanın yeri ve mülkiyetiyle ilgili detaylı bir çalışma yapılması gerektiği” üzerinde görüş birliğine varılarak, oybirliğiyle İmar Komisyonu'na havale edildi.
Alaplı Belediye meclisi, ikinci görüşmesini 7 Şubat 2011 Pazartesi günü yapmayı ve görüşmenin saat:14.00'de başlamasını kararlaştırdı.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.