MESLEK LİSESİ BİNASINA İHTİYAÇ VAR

Tarih: 2011-02-24 00:00:00

Türk Eğitim Sen Alaplı temsilcisi İlhan Usta, “ İlçede Anadolu Lisesi binasına ihtiyaç olmadığını, Alaplı’nın yeni bir meslek lisesi binasına ihtiyacı olduğunu bildirdi. Usta, gazetecilere yaptığı açıklamada, “Çok Programlı Liseye yeni bina yapılması, At

Türk Eğitim Sen Alaplı temsilcisi İlhan Usta, “ İlçede Anadolu Lisesi binasına ihtiyaç olmadığını, Alaplı’nın yeni bir meslek lisesi binasına ihtiyacı olduğunu bildirdi.

Usta, gazetecilere yaptığı açıklamada, “Çok Programlı Liseye yeni bina yapılması, Atalay Lisesinin Anadolu statüsüne alınması Alaplı’nın eğitimi için sevindirici gelişmeler olmuştur” dedi.

Alaplı’nın acilen meslek lisesine ihtiyacı olduğunu kaydeden Usta, şöyle dedi;

“İlçemizde bulunan 16 İlköğretim okulundan her yıl 800 civarında öğrenci mezun olmaktadır. 800 öğrenciden 240 öğrencinin Anadolu Öğretmen, Alaplı Anadolu ve Atalay Anadolu Liselerine sınavla yerleştiği, 350 öğrencinin, Çok Programlı Liseye, İMKB Endüstri Meslek ve Alaplı Kız Meslek Liselerine yerleştiğini, 210 öğrencinin açıkta kaldığını ve ortaöğretime devam edememektedirler. Milli Eğitim Bakanlığının ortaöğretim politikasında Meslek Liselerini yaygınlaştırılması için genelge yayınlaması, Çok Programlı Liseye yeni bina yapılması, Atalay Lisesinin Anadolu statüsüne alınması Alaplı’nın eğitimi için sevindirici gelişmeler olmuştur. Alaplı’nın Eğitim hedeflerinde orta vadede üçüncü bir Anadolu Lisesine ihtiyaç yoktur. Alaplı’nın Meslek Lisesine ihtiyacı olduğu ya da mevcut durumdaki Meslek Liselerine ek derslik yapılması gerekmektedir. Hali hazırdaki Ahmet Zeki Atalay ve Atatürk İlköğretim Okullarında kapasitelerinin üzerinde eğitim ve ikili öğretime devam ettiği, dolayısıyla bu okulları da rahatlatacak önlemlerin acilen alınması gerekmektedir.”

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.