MESLEK LİSESİ ÖĞRENCİLERİNİN BÜYÜK BAŞARISI

Tarih: 2010-03-17 00:00:00

Toplam Kalite Yönetimi kapsamında Zonguldak Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Ar-Ge Robot Ekibi, ODTÜ gibi üniversiteleri geride bırakarak birinci oldu.   7. Uluslararası ODTÜ Robot Yarışması, bu sene 13-14 Mart 2010 tarihlerinde ODTÜ Kültür Kongre Merkezi

Toplam Kalite Yönetimi kapsamında Zonguldak Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Ar-Ge Robot Ekibi, ODTÜ gibi üniversiteleri geride bırakarak birinci oldu.  
7. Uluslararası ODTÜ Robot Yarışması, bu sene 13-14 Mart 2010 tarihlerinde ODTÜ Kültür Kongre Merkezi'nde 14 yabancı ülke ve Türk üniversiteleri ile meslek liselerinden toplam 564 robotun katılımıyla gerçekleştirildi. Toplam Kalite Yönetimi (TKY) kapsamında 2007 yılında kurulan Zonguldak Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Ar-Ge Robot Ekibi, 7. Uluslararası ODTÜ Robot Yarışması'nda Ortadoğu Teknik Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi, Balıkesir Üniversitesi, Zonguldak Karaelmas Üniversitesi, Karabük
Üniversitesi, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Üniversitesi, Bahçeşehir Üniversitesi, Marmara Üniversitesi ve Gazi Üniversitesi gibi Türkiye'nin tanınmış üniversitelerinin yanı sıra 14 Avrupa ülkesinden katılan gurupları eleyerek, "Merdiven Çıkan Robot", "Slalom Robot" ve "Çöp Toplayan Robot" kategorilerinde birincilik, "Triatlon" kategorisinde ikincilik ve üçüncülük elde etti.
Ar-Ge Robot Ekibi'nde bulunan 12. sınıf öğrencisi Ercan Çerçi, yaptıkları çalışmaların 15 tatilden önce başladığını belirterek şöyle konuştu: "15 tatilinde herkes evinde dinlenirken biz arkadaşlarımızla robotlarımızı yaptık. Hocalarımız bizlere bölüm açtı. Burada hep beraber arkadaşlarımız ve öğretmenlerimizle canla başla çalıştık. ODTÜ'ye gidince orada büyük bir başarı elde ettik. Okulumuzun üstündeki kötü lekeleri kaldırmak istiyoruz. Oradaki ortamda bulunmak bizim için büyük bir onur. Üç birincilik,
3 tane ikincilik, 2 tanede üçüncülüğümüz ve iki tane de dördüncülüğümüz var. Çok mutluyuz ve her zaman çalışacağız."
Elektronik Bölümü Öğretmeni Cem İlçe de, Toplam Kalite Yönetimi çalışmaları ile kurulan Ar-Ge Robot Ekibinin her sene olduğu gibi bu senede başarılarını artırdığını söyledi. Herkesin özverili bir şekilde çalıştığını anlatan Cem İlçe, şöyle konuştu: "Bunun karşılığında da 14 üniversiteden 564 robotun yarıştığı yarışmada 3 dalda birincilik, 3 dalda ikincilik, 2 dalda üçüncülük alarak meslek liselerinde fırsat verildiğinde nedenli başarılar yapabileceğini ortaya koydular. Biz öğrencilerimiz ile gurur duyuyoruz. Onlar orada hem şehrimizin hem okulumuzun hem de meslek liselerinin ismini duyurarak gelecek için önemli bir başarı elde ettiler. Hepsine teşekkür ediyoruz."
Bölüm öğretmeni Cem İlçe, ekipte 20 üzerinde öğrenci olduğunu belirterek, yarışmaya maddi imkanlar nedeniyle sadece 20 kişinin gidebildiğini sözlerine ekledi.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.