MİLLETVEKİLİ PROF.DR.CANDAN'DAN ÇARPICI AÇIKLAMALAR

Tarih: 2014-06-23 11:59:00

Ak Parti Zonguldak Milletvekili Prof.Dr.Ercan Candan, yapılan ve yapılması planlanan çalışmalar hakkında bilgi verdi, gündemdeki konulara ilişkin açıklamalarda bulundu.   Tersanelerin son durumundan eğitim vadisine, gençlik merkezinden karayolu çalı

Ak Parti Zonguldak Milletvekili Prof.Dr.Ercan Candan, yapılan ve yapılması planlanan çalışmalar hakkında bilgi verdi, gündemdeki konulara ilişkin açıklamalarda bulundu.

 

Tersanelerin son durumundan eğitim vadisine, gençlik merkezinden karayolu çalışmalarına kadar pek çok konuda detaylı açıklamalarda bulunan Prof.Dr.Candan, "Bu kent hepimizin. İyi olursa hepimiz iyi olur, gergin olursa hepimiz gergin oluruz. Benim mal varlığım 2011'de ne ise gene aynıdır. Biz gecemizi gündüzümüzü bölgemiz için harcıyoruz bu konuda da ciddi eleştiriler alıyoruz. Eleştiri almamızın sebebi tüm Zonguldak'a aynı ayrıcalığı göstermiyorsunuz eleştirisi ama ben bu bölgenin insanıyım. Yanlış yaptıklarım olabilir mi tabi ki olabilir, ben de insanım. Biz bu kente hizmet etmek için elimizden geleni yapıyoruz" dedi.

 

 

Ak Parti Zonguldak Milletvekili Prof.Dr.Ercan Candan, Polisevinde ilçede görev yapan yerel ve yaygın basın temsilcileri ile sabah kahvaltısında bir araya geldi. İlçede yapılan ve yapılması planlanan çalışmalara ilişkin açıklamalarda bulunan Prof.Dr.Candan, gazetecilerin de sorularını yanıtladı. Çok sayıda gazetecinin katıldığı basın toplantısında Prof.Dr.Candan, bölge için ellerinden gelen çabayı ortaya koymaya çalıştıklarını vurguladı.

 

GÖLET PROJELERİ

"Alaplı'da Gümeli gölet yaptıracaktık, bu gölet Alaplı'nın 70 yıllık su ihtiyacını karşılayacak. Göletin ihalesi yapıldı, şirkete yer teslim edildi, 2017 yılında inşallah gölet bitmiş olacak, aslında adı gölet ama fiili olarak bir baraj. Dere ıslahı da vardı bu bölgede, problemdi ciddi anlamda, bu da düzene girecek. Alaplı-Mollabey'e kadar olan yolun daha düz olmasını sağlayacağız. Alaplı çayının yeniden ıslah edeceğiz, oralara güzel bir görüntü vermek istiyoruz. Nehire baktığında aslında size ilham verecek bir proje hazırlamak istiyoruz. Minik şelalecikler planlanıyor.

 

"TOP BENDEN ÇIKMIŞTIR"

Bildiğiniz üzere tersanelerin orada bir liman açmak konusu var. Onlar ile ilgili buraya Denizcilikten Sorumlu müsteşar yardımcısı, 2 tane de Genel Müdür buraya getirdik. Buraya bakıldı, marina konusunda mutabık kaldık. Hiç bir sıkıntımız yok, liman konusunda mutabık kaldık, sıkıntımız yok. Yalnız liman zaten fiili olarak hazır. Alt yapısı var üst yapı olarak bir konsorsiyum düşünülüyor. Erdemir'in çok büyük gemileri geliyor  onlarda haklılar devasa gemilerin açıkta beklemesi 1-2 gün ciddi sıkıntıdır. Belki başka bir yere yanaşacak yer vardır ama bir alternatif olsun istiyoruz. Erdemir denilince biraz büyük şirket, hareket etmekte sıkıntı çekiliyor küçük firmalar. İnşallah tersanelere bölgesinde de bir liman girişiminde bulunduk. Top benden çıkmıştır, liman ile ilgili. Gerekli olan fiili anlaşma yapılmıştır. Bundan sonra yapılacak resmi işlemlerin devamıdır. Bu resmi işlemlerin de kurulacak olan konsorsiyumun Ankara'ya göndermesi gerekiyor, biz de onu bekliyoruz. 

 

"2016'DAN ÖNCE HAREKET BEKLEMİYORUZ"

Finlandiya'ya yapılan Ustaoğlu'nda yapılan gemi var. Son ince işleri yapılıyor. Bu geminin şöyle bir avantajı var, 1 tane yapıldıktan sonra bir kaç tane daha sipariş anlaşması üzerinde duruluyor. Bu gemi için alınan kredi karşılığında daha fazla kredi opsiyonu açıldı. Daha önce de söylemiştim mecliste de konuşmuştum basın toplantısında da anlatmıştım biz 2015-2016'dan önce bir gelişme beklemiyoruz. Uluslararası tersaneler yoğunluğu açısından. Bunun nedenlerini de anlatmıştım. Gemi özellikle tersanelerin yoğunluğu şuanda daha çok Çin, Kore, Filipinler'de. Onların kendilerine göre işçilikleri, enerjilikleri bir çok avantajları var. O avantajları iyi kullanıyorlar. 2016 Yılı gibi tekrar dünya ekonomisinin düzelmeye başlayacağını umut ediyoruz. Bu düzelme başladıktan sonra oraların iş potansiyeli oldukça yüksek. Bu iş potansiyelini bu tarafa kaydırmak istiyoruz. tersaneler konusu hepimizin konusu sadece Ercan Candan'ın değil, Ereğli'nin, Türkiye'nin konusudur.

 

EĞİTİM VADİSİ PROJESİ

Bir Eğitim Vadisi projemiz var. Önce Eğitim Vadisi projesini şimdi hastanenin yapılan üst tarafında 108 dönümlük bir arazi bulunmuştu , ormanın arazisi olduğu tespit edildi.  Orman yeri özele verilemiyor. Eğitim kampüsünü şimdiki Kemer tarafına doğru olan bölgeyi komple eğitim vadisi bölgesi yapalım istiyoruz. Orada 11 dönümlük askeriyenin bir yeri vardı, Fen Lisesi'nin yanı, askeriyeden orayı aldık, onlara da teşekkür ediyoruz. Orayı bir lise gibi spor lisesi gibi birşey yapmayı arzu ediyoruz. Eski hastanenin girişi tarafında Çavdarlının bulunduğu alanları liseler kampüsü yapmak istiyoruz. Gençlik merkezini de o tarafa yapmak istiyoruz. Köylerimizin su problemi had safhada özellikle de yazın. 2 Gölet, hem Ormanlı hem Çaylıoğlu'na gölet yaptıracağız. Projeleri bitti, yerleri tespit edildi, jeolojik çalışmaları da tamamlandı, önümüzdeki yıl bunu programa aldırmak istiyoruz. Zaten bu göletler olsaydı Çaylıoğlu'ndaki hasar biraz daha az olurdu. Ardından sel önleme göletleri yapmak istiyoruz. Derelerin uçlarının olduğu alanlara küçük küçük göletçikler yapmak istiyoruz. Selin önüne geçmek için bir tür önlem alınmış olacak. Çaylıoğlu'nda büyük bir afet yaşadık, burada can kaybının olmaması bizim için büyük bir ne derseniz deyin, Allah korumuş. Sel baskınlarından bir tanesini biliyorsunuz DSİ Bölge Müdürünü tanıdık, Kastamonu'dan atladılar geldiler, Alaplı ve Ereğli bölgelerinde incelemelerde bulunduk. Çaylıoğlu'ndaki köprü çok eski bir köprü, sağlam bir köprü ama ayaklarının arası çok yakın. 3-4 Ayak var, yukarıdan gelen çalı çırpı kütük ayakları tıkıyor, taşkınlık bundan kaynaklanıyor. Büyük bir ihtimal ile o köprü yıkılacak tamamen oraya yenisi ve ayaksız bir köprü yapılacak. Yine bir köprü var Armutlucuma'da o köprünün yapılması programa alındı. Özel İdare talimatlarını verdi, köylerin yolları da açıldı, geçişler verildi, ulaşımda bir aksaklıklar yok. Köprü çalışmasının da kısa sürede başlamasını hedefliyoruz.

 

14 YENİ OKULA RAĞMEN GERİDEYİZ

Ereğli'ye 14 tane okul yapılacak. Bir çoğunun temelinin üzerine çıkılmış durumda bir çoğunun çatısı yapılıyor, inşallah önümüzdeki döneme yarısını bitirmiş olmak istiyoruz. Okullaşma oranı yeterli mi hayır, hala Zonguldak'ın gerisindeyiz ama biz var gücümüzle yeni okullar yapmak istiyoruz. İmam Hatip Lisemiz bizim şuanda kaynağı hazır, O bölgeye de bir İmam Hatip kampüsü olsun istiyoruz, faydalı olacağına inanıyoruz, aykırı düşünceler de olabilir. Aykırı düşünceler mantıklı ise dikkate alınabilir.

 

KIŞLA-KEPEZ YOLU

Kışla-Kepez arasındaki yolumuz yapılıyor şuanda. Bu daha önce de yapılabilirdi ama bir türlü yolun alt tarafındaki kanalizasyonun ve su giderlerinin deprese edilememesi nedeniyle başımıza dert oldu. Geçmiş geçmiştir artık önümüze bakıyoruz. Biran evvel bitirmek istiyoruz. Ereğli'nin girişi bile değişti aslında.

 

KENTSEL DÖNÜŞÜM ŞART

Ereğli'ye dışarıdan bakarsanız aslında kentimiz çok eski bir kent görünümünde. Yeni kentlerin hepsine girdiğinizde yeni siteler, daha modern binalar, daha genç, daha düzenli görünürken şehir biz hem kentimizi Avrupa kenti olarak avuttuk ama yeni bir kent yeni bir oluşuma giremedik. Sahilden yukarıya baktığınızda eski binaların arasına 3-4 bina çıkıyor. Biz kentsel dönüşüm diye bir kanun çıkarttık, bu kentsel dönüşümü çok iyi kullanabiliriz, devletin ciddi imkanlarını kullanabiliriz. Bazı yerleri yıkarak kentsel dönüşümün başlangıcı yapabilirmiyiz arzusundayız. Belediye Başkanımız ile de aynı görüşteyiz. Belki Kandilli lojmanlarının olduğu bölgeden başlayabilir miyiz? Neden oradan başlarız eğer kendileri mutabık kalırlarsa orası büyük bir ada, tek başına, onun için belki oradan başlamak daha mantıklı, kolaydır belki de zor olacak, oradaki insanlar mutabık kalmayacak. Kdz.Ereğli'de kentsel dönüşümü başlatmak istiyoruz, hakikaten cazibeli olsun istiyoruz.

 

MARİNA KONUSU

Marina konusunda mutabık kaldık, daha çok mutabık kaldığımız konu eğer tersaneler bölgesinde limanı başarabilirsek ki yasa olarak şuanda bir sıkıntı çıkmayacak gibi görünüyor girişimcileri kendi konsorsiyumları anlaşmasına bağlı. Bunu yaparsak şimdiki belediye limanı var, belediye limanını da marina yapalı, buraya da yakışır. Gelen marina sahipleri direk Çınaraltı'na inmiş olur, Ereğli onları büyük çınar ağaçları altında fikir verebilir. Marina çok büyük bir gelir mi getirecek, hayır. Bizim marina sahipleri zengin insanlardır, yüzde 1'i yatırım yapsa bile büyük bir başarıdır, bu bile bizim için avantajdır"

 

"KRİZİ ERCAN CANDAN ÇIKARTMADI^"

Tersaneler ile ilgili çalışma yapılmadı deniliyorsa kişilerin olaylara nereden baktığı önemli. Bu krizi ben yapmadım, dünyadaki ilk tersane krizini Ercan Candan çıkartmadı. Kriz ekonomik durumdan kaynaklandı. Biz elimizden geldiğince projeler üretmeye çalışıyoruz. Balıkçı tekneleri projemiz vardı, Gambiya devlet başkanı geldi, gündem maddelerinden bir tanesi Başbakan ile görüşülen, Batı Afrika'da balıkçılığın geliştirilmesidir. Ben projemi ortaya atarım proje kabul görür, büyüklerimiz bu konuyu gündeme alırlar. Bu benim artık gündemimden çıkmıştır. Tırnak içinde söylüyorum yarın manşet atarak tersaneler konusu Ercan Candan'ın gündeminden çıkmıştır diye görürsek şaşırmayız. Bu devlet projesidir artık. Bir milletvekilinin projesi değil tamamen devletin müsteşarlık, Bakanlık seviyesinde yaptığı bir projedir. Büyük bir proje halinde çalışılıyor.  Tersane konusunda krizi ben çıkartmadım, ben çıkıp gemi konusunda olmayan gemiyi olmayan yere yapacak halimiz yok. Muhtemel projeler üretmek zorundayız. Biz projemizi üretmişiz, Başbakanımız bunu makul bir proje görmüştür.

 

EREĞLİ-DEVREK YOLU

Ereğli-Devrek yolu var. Subaşı-Çaylıoğlu arasındaki yol güzergahını yapacağız demiştik inşallah bu yaz bunun stabilizesini bitirmek için var gücümüzle çalışacağız. Şöyle bir sıkıntı var bu Ulaştırma Bakanlığı'nın öncelikli aldığı yerler var onları öncelikli bitirmek istiyor nereyi alırsa alsın ben bilmem verdiğimizi bir söz var. Çaylıoğlu'na kadar olan yolu stabilize bile olsa bitirip ulaşıma açmak istiyoruz.

 

SAC TÜCCARI-ERDEMİR ARASINDAKİ SON GELİŞMELER

Ben taraflar arasına girmem. Bize düşen ilçenin Alaplı'nın ve Zonguldak'ın menfaatidir. Burada sac tüccarları bir eyleme bir harekete girmişler ise bunlar bundan sorumludur, biz değiliz. Aynı durumda Erdemir'in burada birşeyi varsa onlar kendi aralarındaki durumu çözmek zorundalar ama bunu defalarca söylüyorum, Erdemir yüzünü Ereğli'ye dönmek zorundadır. Bakınız İç Alımlar diye bir kurum vardı her ne kadar iç alımlar 'efendim biz Kdz.Ereğli'den mal alıyoruz', 'Ereğli'de birşeyler yapıyoruz' denilse de Karabük'ün Ereğli'ye yaptığından çok daha azını yapıldığını biliyorum. Kardemir, Ereğli'den daha fazla mal alıyor, daha fazla çalışıyor. Olay sac tüccarlarına geldiğinde sac tüccarları ile Erdemir konusuna geldiğinde benim pek fazla araya girmem doğru değil. İmalatçı ile satıcı arasındaki bir durumdur. Sac tüccarları birşeyler yaptılarsa ki yaptılar basından öğreniyoruz onlar kendi arasındaki durum bizim için önemli olan Kdz.Ereğli'nin menfaatidir.

 

MADENCİLİKTE TAŞERONLAŞMA

Buna bir yol bulmak zorundayız. Bunun adını taşeron koymamak lazım. Bu tamamen devlet olduğunda da gördük bu zamana kadar. Olaya siyasi mi bakıyoruz, realist açından mı bakıyoruz. Taşeronlaşmanın sonucunu Soma'da gördük. Para kazanma hırsının nerelere kadar gidebildiğini gördük. Yalnız karşımızda heryıl 600 milyon trilyon zarar bekliyoruz Zonguldak'ta, bunu da yaşıyoruz. Bir orta yolun bulunma zorunluluğu ortada. Taşeronlaşmaya karşı mısınız, Soma'dakine evet ama devletleşsin mi tamamen devletin mi olsun o zaman biz Soma'da da 650 milyon TL'lik oraya zarar yapalım, bunu kamuoyunun takdirine bırakıyoruz.

 

TTK'NIN REHABİLİTE EDİLMESİ

Seçim süresinde de söyledim Türkiye Taşkömürleri Kurumu'nun (TTK) yeniden rehabilite edilmesi gerekir. Zonguldak sürekli geri kalındı gibi. Zonguldak sürekli şu gazetelere de yansıyor verdiği verginin ancak yarısını alabiliyor deniliyor doğru mu doğru. Bir şeyi görmüyoruz hiç o tarafa bakmıyoruz peki burada verilen 650 milyon TL'lik zarara bakılmıyor.

 

BAŞBAKANDAN RANDEVU İSTEDİK

Mevcut hastanenin üniversiteye tahsisi ile ilgili Başbakanımız ile görüşme talep ettik. Gündemi oldukça yoğun, ayak üstü söylenecek bir durum değil. Ayak üstü olsa yine söylerim ama bu ciddi bir konu. Buranın TOKİ'ye tahsisi söz konusu. Randevu talep ettik bekliyoruz. Biz Türkiye'nin en güzel kampüsü yapma arzusu ve hayalini kuruyoruz.

 

SAHİLDEKİ LUNAPARK

Lunapark konusunda başkanımız ile görüştük. Başkanımız bize haklı olarak şunu söyledi lunapark işi daha önce akşamdan sabaha olmuyor zaten. Herhangi bir şeyin kurulması çok önceden başlıyor. Bu tam belediye başkanlığı seçimleri döneminde yapılmış bir anlaşma. Sayın Belediye Başkanımızı da rahatsız etmiş o da mutsuz. Anlaşmalar yapılmış nereden de çıktıysa bu anlaşma. Ufak tefek eğlence yerleri olmalı mı tek tük evet olmalı. Akşamları insanlar iftardan sonra inecekler, gezecekler. Göz zevkini bozan tamamen insanları sıkıştıracak biçimdeki duruma ben de şiddetle karşıyım.

 

MAL VARLIĞIM AYNI

Bu kent hepimizin. İyi olursa hepimiz iyi olur, gergin olursa hepimiz gergin oluruz. Benim mal varlığım 2011'de ne ise gene aynıdır. Biz gecemizi gündüzümüzü bölgemiz için harcıyoruz bu konuda da ciddi eleştiriler alıyoruz. Eleştiri almamızın sebebi tüm Zonguldak'a aynı ayrıcalığı göstermiyorsunuz eleştirisi ama ben bu bölgenin insanıyım. Yanlış yaptıklarım olabilir mi tabi ki olabilir, ben de insanım. Biz bu kente hizmet etmek için elimizden geleni yapıyoruz.

 

(Haber: Mustafa Kemal Bektaş)

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorumlar

Ertuğrul Deliak :

hakan bey kardeşim tersaneler neden çalışmıyor git ulaştırma denizcilik baakanlığına sor sana söylesinler 2009 da ereğli muhalif olduğu için gemi yapım izin belgesi vermediler neticede tersaneler kapandı kriz bahane araştırma sonucu git sor öğren ona göre yorum yap candanı destekleyebilirsin normal ama tersaneler konusu ülke konusu burda tam 7000 kişi ekmek yiyordu sırf 2009 da chp belediyeyi aldı diye kapattılar bunu herkes biliyor sen bilmiyorsan çok yazık demekki ereğlide yaşamıyorsun

Şule :

sayın vekilim yaptığınız çalışmalar ortada bundan sonrada hizmet yapacağınızdan en ufak bir şüphemiz yok yani hizmet bakımından sizden en ufak bir tereddütümüz yok ancak belediyede bir kişinin başka bir yere verilmesi bu kadar zor birşeymi bunu merak ediyorum kilit yerlerde hala eski yönetim yanlıları var doğrumu sizce ?

onur tepe :

.kusura bkamyın ama.4 saat aramız olan yalovaya gıdın tersaneler sureklı calısmada.yanı bu muhabbet bos muhabeet kandırmanıza gerek yok.beledıyeyı aldınız.hergün işci giriyor.soruyoruz.ben su nun yıgenınıyım laflarını duyuyoz.yazık eger bu sekılde adaletten bahsedıyorsanız yazık.sızın adaletınıze yazıklar olsun.yanı aldıgınız oyların hakkını verın.2 ay oldu yaprak kımıldamadı.bumu sızın sozlerınız.banane cin den filipinden.ya yolavada tuzladda bunlarmı calısıyor.barı insanlara yalan söylemeyın.partıye bızde oy verdık.ama 2 bayrak tutan adamları beledıyeye işe aldınız.yanı bu da sizin adaletttınız.

Hakan :

Ertuğrul Deliak tersaneler devlet kurumumu hükümet açıp kapatsın hükümet açılması için önayak oldu açıldı binlerce insan ekmek yedi küresel krizden ötürü kapandı suçlamak için zaten bahaneniz hep hükümet başka bi bahaneniz yok..mevlüt denen yorumcu posbıyığı satanlar olarak yazdığına göre kesin posbıyıkçısın burda ak partili gibi yorum yapma yemezler şuan ak parti tarafında olanların yüzde 90 ı posbıyıktan vefasızlık görerek başka taraflara gidenler küstürülenlerdir kimse posbıyığı falan satmadı o kendi uzaklaştırdı bu kişileri yanından..posbıyığın kendi meclis üyesi 6 kişide posbıyığı sattımı sattıda bu kişiler trilyonermi oldu zaten çoğu zengin sattılarda ak parti bu kişileri trilyonermi yaptı atarken bile destekli atılır..posbıyık bu hale kendi kendine geldi insanın kendine yaptığını kimse kimseye yapmaz senelerdir posbıyığın kepez ve yeşiltepede kazanmasını sağlayan bir meclis üyesi bile itiraf etti bunu aynen şunu dedi posbıyık seçim çalışmalarını benim işyerimden yönetirdi o zamanda bu işyeri ruhsatsızdı o zaman niye mühürlemedide aram bozulunca mühürlemedi bu kişide ahde vefa denen bişey yok aynen bunları kendisi söyledi..o yüzden posbıyığı satanlar falan diyerek hedef saptırmanın ve insanları karalamanın alemi yok

MEVLÜT :

SAYIN VEKİLİM, DOĞUP BÜYÜDÜĞÜNÜZ MEMLEKETİNİZ İÇİN ELİNİZDEN GELENİ YAPIYORSUNUZ, BU MEMLEKETTE BELLİ NOKTALARA GELENLER YILLARCA İYİ ARABALARA BİNDİLER KALİTELİ YAŞAM SRDÜLER, ÇEVRELERİNDE ONLARCA BELKİDE YÜZLERCE ADAM OLDU.

ÇALIŞIYORSUNUZ, KOŞTURUYORSUNUZ,

BİRŞEYLER YAPMAK İÇİN ELİNİZDEN GELENİ YAPIYORSUNUZ

BUNA YÜREKTEN İNANIYORUM AMA BİRYERLERDE EKSİKLİKLER VAR, SİZİ SEVMEYENLER DE VAR, SİZİ SEVMEMELERİNİN NEDENİ DE ORTADA.

BU EKİPLE BU İŞ GİTMEZ.

YARIN ÇOK GÜVENDİKLERİNİZ SİZİ YARI YOLDU BIRAKIR,

NEDEN Mİ? ARŞİVLERİ AÇIN BAKIN?

POSBIYIK DÖNEMİNE BAKIN, UZAĞA GİTMEYİN POSBIYIK'A O DÖNEMDE YANINDA OLANLAR BASIN VE BAŞKA YERLER DESTEK VERENLER ŞİMDİ ONU SEÇİM DÖNEMİ ÖNCESİ BIRAKTILAR YARIN SİZİ BIRAKMAYACAKLARI NE MALUM?

POSBIYIK İLE İLİŞKİLERİ BOZULUNCA SİZİN YANINIZDA OLANLARDAN SİZ UZAK DURUN AMA MUTLAKA UZAK DURUN

ONU SATANLAR YARIN SENİ DE SATARLAR...

ak partili genç :

sayın ercan candan bey biz akp'li gençler olarak hüseyin uysal beyin kazanması için tüm gayretimizi gösterdik yalvardık akrabalarımıza,yaşıtlarımıza ,mahallemizdeki komşularımıza bizlere sizleri ereğli belediyesinde çalışmanızı sağlayacağız dediniz malesef 90 gün geçti en yakın torpilli ve belediye seçiminde çalışmayan gençler işe girdi bu adaetmi şimdi.ve hala Halil Posbıyık'ın müdürleri görevde kendi ekibinizi oluşturamadınız çok kaliteli başkan yardımcıları şuan görevde fakat müdürler hala halil posbıyıktan kalma

esnaf :

sayın candan lünapark anlaşması seçimden önce yapılmış diyor ACABA HAYAL;Mİ GÖRÜYOR

Ertuğrul Deliak :

2007 DE AÇTIĞINIZ TERSANELERİ 2009 DA SİZ KAPATTINIZ NİYE ÇÜNKÜ EREĞLİ BELEDİYESİNİ 2009 DA CHP KAZANDI DİYE ULAŞTIRMA BAKANLIĞI GEMİ YAPMA İŞİNİ EREĞLİDEN ALDI YANİ İPTAL ETTİ KRİZ HİKAYE KRİZ VARSA YALOVADADA VARDI TUZLADADA ORDAKİLER ÇATIR ÇATIR ÇALIŞTI BURASI SADECE CHP YE OY VERDİ DİYE CEZALANDIRILDI ŞİMDİ AKP KAZANDI ARTIK BAHANE BULAMAZSINIZ EĞER TERSANELER CANLANMAZSA EREĞLİ 2015DE SENİ VE PARTİNİ SANDIKTA SİLER BENDEN SÖYLEMESİ

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.