MİTİNGE DAVET

Tarih: 2010-06-04 00:00:00

Saadet Partisi Kdz. Ereğli ilçe Başkanı Rıza Keleş, İsrail vahşetine isyan mitingi düzenlendiğini bildirdi. Keleş yazılı açıklamasında şöyle dedi: “Filistin’e giden yardım konvoyuna ırkçı İsrail zihniyetinin yapmış olduğu saldırı daha doğrusu kısacası v

Saadet Partisi Kdz. Ereğli ilçe Başkanı Rıza Keleş, İsrail vahşetine isyan mitingi düzenlendiğini bildirdi.

Keleş yazılı açıklamasında şöyle dedi:

“Filistin’e giden yardım konvoyuna ırkçı İsrail zihniyetinin yapmış olduğu saldırı daha doğrusu kısacası vahşet tüm insanlık onuru taşıyanlar gibi bizleri de derinden üzmüştür. Üzüntülerimizi dile getirmek,yapılan ve yapılacak olan vahşetlerin önüne geçemiyecektir. İşlenen vahşetlere karşı tüm dünya ile birlikte sesimizi yükseltmek zorundayız.

İsrail’in, uluslararası hukuka, insan hak ve hürriyetlerini hiçe sayan pervasız tutumu dünya kamuoyunca bilinen bir gerçektir. İçinde çocuk, kadın ve yaşlıların da bulunduğu sivil bir gemiye saldırarak masum insanları öldürmesi bunun son örneğidir.İsrail’e “ne yapıyorsun ?“ diye bir soran olmadığı taktirde bu katliam son katliam da olmayacaktır. İsrail’e karşı sadece Türkiye’de değil, tüm dünya kamuoyunda büyük bir tepki oluşmuştur. Günler geçmesine rağmen hala gemilerden, gemidekilerden, ölü ve yaralılardan sağlıklı bilgi alınamamaktadır. Bu tam bir karartmadır. Saadet Partisi bu konumda üzerine düşeni yaparak “İsrail Vahşetine İsyan Mitingi” düzenlemiştir. Bu mitingi saadet partisi düzenlemesine rağmen bir siyasi parti mitingi değildir; onlarca sivil toplum kuruluşunun da destek vereceği zulme karşı olan herkesin mitingidir. İsrail ve onun gibi düşünenler şunu bilmelidir ki kimse zulümle abat olamaz.

Saadet Partisi İstanbul İl Başkanlığımızın ve 250 sivil kuruluşun katılımı ile birlikte İstanbul Çağlayan meydanında 05 Haziran 2010 Cumartesi günü Saat:17.00 de düzenlenecek olan  "İsrail Vahşetine İsyan Mitingi’ne Kdz Ereğli’sinden bizlerde katılacağız.”

 

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.