"MÜCADELEMİZDE YAŞIYOR"

Tarih: 2009-05-07 00:00:00

CHP Zonguldak İl Gençlik Kolları,  bir kuşağı temsilcisi haline gelen, devrim sosyalizm davası uğruna bedel ödeyen harcanan emeği ve bu davada ölümü kucaklamış binlerce kişiyi temsil eden Deniz Gezmiş, Yusuf Arslan, Hüseyin İnan’dan kendilerine umut kaldı

CHP Zonguldak İl Gençlik Kolları,  bir kuşağı temsilcisi haline gelen, devrim sosyalizm davası uğruna bedel ödeyen harcanan emeği ve bu davada ölümü kucaklamış binlerce kişiyi temsil eden Deniz Gezmiş, Yusuf Arslan, Hüseyin İnan’dan kendilerine umut kaldığını bu üç ismi anlamanın Afganistan’da ve Irak’ta Amerikan emperyalizmi ve ortaklarının vahşi saldırılarına çıkmak, Filistin de İsrail’in Filistin halkını yok etme eylemlerine karşı çıkmak, Ilımlı İslam adı altında  ABD emperyalizminin  eliyle Türkiye’yi Büyük Ortadoğu Projesine karşı çıkmak demek olduğu belirtildi. İl Gençlik Kolları yazılı açıklamasında şu görüşlere yer verdi. “Genç yaşta işçi ve emekçilerin kurtuluş mücadelesine, emperyalist sömürüye karşı anti-emperyalist mücadeleye katılmış, bu uğurda tereddütsüzce ölümü kucaklamış üç yiğit devrimci. Bir kuşağın temsilcisi haline gelmiş, devrim ve sosyalizm davası uğruna ödenen bedeli, harcanan emeği ve bu davada ölümü kucaklamış binlerce kişiyi temsil eden üç isim. Amerikan iradesiyle Türkiye’nin iradesinin karşı karşıya geldiği bir süreçte tam bağımsızlık yolunda yürüyen Atatürk Gençliği, analarımız, babalarımız, öğretmenlerimiz. Nöbette sınır bekleyen asker gibi beklerken fabrikalarını, emeklerini ve haklarını, uzanmak ister işbirlikçi eller Tekel’e Telekom’a Tüpraş’a Pektim’e ve duyurulur bir ses; “Tekel vatandır, vatan satılmaz” diye. Bizim geleceğimizdir “ babalar gibi satılan, özelleştirilen” ve emekçidir direnen! Efkarlıdır bulutlar, dumanlıdır dağlar. Öfkemiz büyük, aklımızdasınız siz; Hüseyin, Yusuf ve Deniz. Dövüşülecekse tam bağımsız Türkiye için, düşeceksek yollara şimdi sıra bizdedir biliniz. Vatan dermiydik fabrikalara, hain dermiydik satanlara. Denizler tekmelermiydi hiç sehpaları, bağırabilirler miydi, “Yaşasın Tam Bağımsız Türkiye” diye, olmasaydı Mayıs’ın 19’u, Bandırma Vapuru.  Bize kalan mirası ve birikimi  güçlendirerek geleceğe devretmek artık bir sorumluluktur”

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.