MÜCADELEYE ZONGULDAK DESTEĞİ

Tarih: 2010-03-01 00:00:00

Zonguldak'ta 75 gündür eylem yapan Tekel işçilerine destek için oturma eylemi düzenledi. Zonguldak'ta Türk-İş, DİSK, Kamu-Sen ve KESK'e bağlı sendikalar 75 gündür eylem yapan TEKEL işçilerine Madenci Anıtı'nda oturma eylemi yaparak destek verdiler. Yakla

Zonguldak'ta 75 gündür eylem yapan Tekel işçilerine destek için oturma eylemi düzenledi.

Zonguldak'ta Türk-İş, DİSK, Kamu-Sen ve KESK'e bağlı sendikalar 75 gündür eylem yapan TEKEL işçilerine Madenci Anıtı'nda oturma eylemi yaparak destek verdiler. Yaklaşık 2 saat oturma eylemi yapan grup, pankartlarda açarak slogan attı. Türk-İş, DİSK, Kamu-Sen ve KESK adına basın açıklaması yapan Türk-İş Bölge Temsilcisi TES-İŞ Şube Başkanı Ahmet Hasanefendioğlu, TEKEL işçilerine destek verdiklerini ve yalnız bırakmayacaklarını söyledi. Hasanefendioğlu, "TEKEL işçilerinin direnişinin 75. gününde her zaman olduğu gibi omuz omuza, yürek yüreğe, onlarla birlikte olduğumuzu göstermek ve onların gücüne güç, sesine ses katmak için bugün yine meydanlardayız. TEKEL işçisinin kazanılmış haklarını gasp edemezsiniz. TEKEL işçisi yalnız değildir. Bugün TEKEL işçisine dayatılan 4/C, yarın işçisi memuruyla tüm kamu çalışanlarına dayatılacak. Eğer iş güvencesi yoksa sendika ve örgütlü güç yoksa çalışma süresini 10 aydan 11 aya çıkartmak, ücretleri biraz yukarıya çekmek ve hatta kıdem tazminatından söz etmek bir anlam ifade etmez. TEKEL işçisinin mücadelesi tüm emekçilerin mücadelesidir. Onların mücadelesi, hak ve demokrasi mücadelesidir. Bu mücadele ulusal zenginliklerimize sahip çıkma ve üretim ekonomisini savunma mücadelesidir. Biz akrabaları sigara ithal ediyor ve para kazanıyor diye sevinen siyasetçi istemiyoruz. Biz tütün üreticisine, mısır ve yumurta üreticisine, ilaç üreticisine yani tüm üretenlere sahip çıkan siyasetçiler istiyoruz. Biz her şart altında TEKEL işçilerinin haklı mücadelesine destek olmaya devam edeceğiz. Türk-İş, DİSK, Kamu-Sen ve KESK' in aldığı tüm eylem kararlarına uyacak ve TEKEL işçisini asla yalnız bırakmayacağız" dedi.
Eylemin ardından grup olaysız şekilde dağıldı.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorumlar

Kenan ŞAHİN :

Tüm 657 Sayılı DMK ile çalışan Devlet Memurlarının bu eylemi canı gönülden desteklemesi gerekmektedir. Çünkü o işçiler bizlerin 2 sene sonraki onurumuz için 77 gündür oradalar. Bu bir hezeyan değildir. Küresel aktörler böyle istiyor. Federalizasyonun alt yapısıdır. Sadece Adliye personeli bu sistemin dışında tutulmaktadır.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.