MÜJDE, TERMİK SANTRALDEN KURTULDULAR!..

Tarih: 2013-09-19 17:46:00

Bartın Platformunun 18 Eylül 2013 tarihinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Mekansal Planlama Genel Müdürlüğünde gerçekleştirilen ÇED raporu inceleme ve değerlendirme komisyonu toplantısında sunduğu rapor doğrultusunda projenin ÇED süreci durduruldu. Bartın

Bartın Platformunun 18 Eylül 2013 tarihinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Mekansal Planlama Genel Müdürlüğünde gerçekleştirilen ÇED raporu inceleme ve değerlendirme komisyonu toplantısında sunduğu rapor doğrultusunda projenin ÇED süreci durduruldu. Bartın Platformunun süreçle ilgili yaptığı duyuruda bahse konu olan projenin Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından tekrar gündeme gelmemek üzere kaldırılmasını istedi. Platform tarafından yapılan yazılı açıklama ise şu şekilde:

 

“Hema Entegre Termik Santral Projesi ÇED raporu hakkında 18 Eylül 2013 tarihinde Bakanlıkta yapılan toplantıda inceleme değerlendirme komisyonuna sunulan komisyon üyesi Bartın ve Amasra Belediyeleri Kurumsal Görüşü sunulmuştur. Bartın Platformu bileşenleri ve komisyon üyesi Bartın ve Amasra Belediye Başkanları ve ekiplerinin katıldığı toplantıda sunulan dosyada belirtilmiş 9 madde ile ÇED raporu hakkındaki görüşleri ve yapılan tartışmalar sonucunda Hema Entegre Termik Santral Projesi ÇED süreci durdurulmuştur. Bartın Platformu olarak anılan kararı sevinçle karşıladığımızı bildirir ÇED başvurusunun Bakanlık tarafından bir daha gündeme gelmemek üzere reddedilmesi talebimizi kamuoyu ile paylaşırız”

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorumlar

aydın :

hasan hüseyin balta güneş ve rüzgar enerjisi varken termik santrallerine pardon zehir santrallerine gerek yok .bu kadar üzüldüğüne göre termik santralcinin yakınısın galiba sen üzülmeye devam et biz sevinmeye devam ederiz inşallah.

Uğur Emiroğlu :

Bartınlılara,Amasralılara tebrikler.Darısı Kireçliğin başına

hasanhüseyinbalta :

bravvo tebrikler.sanki çok seversiniz doğayı? kalın oradada göreyim sizi doğaseverler.o ağaçları sulayın budayın zararlı böcekleri temizleyin doğayı sevin kireçlikte yatın kalkın kim iş-aş verecek size yarın birgün kış gelecek çok elektrik üretiyoruzya ekmek nasıl gidecek eve? toplanır verirsiniz siz.platform-mlatgorm karın doyurmayacağını anlayacaksınız.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.