MÜSİAD: İFTİRA VE İTHAMLAR !

Tarih: 2016-10-14 10:40:41

 MÜSİAD Zonguldak Şubesi Başkanı Salih Yılmaz, belli kesimlerin MÜSİAD’ın itibarını zedeleyecek girişimler içinde bulunduğunu belirterek, yapılmaya çalışılan itibarsızlaştırma girişimlerine verdiği yanıtta “aslı astarı olmayan, delilden yoksun bir takım ithamlarla zan altında tutmaya çalışarak MÜSİAD’a zarar verme amacı içinde olmak, bilerek yada bilmeyerek FETÖ’nün ekmeğine yağ sürmek, onların vatana ve millete ihanet eden emellerine yardımcı olmak yada olmaya çalışmaktan öte bir anlam ifade etmeyecektir” dedi.

 

Yılmaz, darbe teşebbüsü gecesinde, basına ‘Darbenin karşısında bu milletin dik duracağı’ demecini ilk verenin, sokaklarda haykıranın ve o karanlık gecede ilk tepkiyi koyan 5 kişiden birinin MÜSİAD Genel başkanımız olduğunu belirttiği açıklamasına şöyle devam etti:

 

“Şehrimizde, bazı basın yayın kuruluşları tarafından, belli bir süreden beri ara ara kasıtlı olarak iftira ve ithamlarla, derneğimizi şaibeli göstermeye çalışmaktadır.

Bu vesile ile MÜSİAD olarak açıklama yapma zarureti hasıl olmuştur.

MÜSİAD, özelde bulunduğu kente, genelde ülkemize hizmet edebilme amaç ve gayesi olan iş adamlarını temsil etmeye çalışmaktadır.

 

MÜSİAD’ın bulunduğu ildeki ana amaç ve gayesi kısaca bu şekilde izah edilebilir.

Zonguldak MÜSİAD Şubesi de, bu amaç doğrultusunda ne kuruluş aşamasında ve nede kurulduktan sonra asla şaibeli emelleri, hayalleri olmamış, şüpheli-şaibeli emeller peşinde de koşmamıştır.” dedi.

 

Salih Yılmaz,açıklamasının sonunda yazılıp çizilenleri “iftira” olarak değerlendirerek şunları vurguladı:

“MÜSİAD, Zonguldak ilimizdeki dürüst esnafın, dürüst basının, dürüst tüccarın, dürüst hangi kurum, kuruluş, kişi varsa onun yanında olmaya çalışmış ve bundan sonrada çalışacaktır. Şaibeli tüccarın, şaibeli basının, şaibeli ne varsa kurum-kuruluş-kişi ve yapılardan uzak durmayı Zonguldak’ın hayrına bilmiş, duruşunu bu çizgide yürütmeye çalışmış ve bundan sonrada bu çizgide çalışmalarına devam edecektir.

Türkiye’ye mâl olmuş MÜSİAD gibi güzide bir kuruluşun; şaibeli işler görmesi, şaibeli işlerde kullanılmak istenmesi bizce, bu millete bu vatana yapılacak ihanetle eşdeğerdir. Bugüne kadar asla ve asla müsaade edilmemiştir, bundan sonra da edilmeyecektir.”

 

Ayeti celilenin beyanıyla ‘İftiranın masum bir kişiyi öldürmekten daha büyük bir günah’ olduğunun bilinç ve şuurundayız. Bizlere kasıtlı olarak iftira atılsa da, iftira atmaktan uzak duracak, yolumuza böyle devam edeceğiz.

 

FETÖ darbe teşebbüsü gecesinde, basına ‘Darbenin karşısında bu milletin dik duracağı’ demecini ilk veren, sokaklarda haykıran ve o karanlık gecede ilk tepkiyi koyan 5 kişiden biri şüphesiz MÜSİAD Genel başkanımız olmuştur.

Yine aynı gece, hain darbe kalkışmasını duyar duymaz durum ve gidişatın seyrine bakmadan üyelerimizi haberdar eden, Ak Parti Zonguldak il başkanını ilk arayanlardan ve sokağa ilk çıkanlardan biri yine MÜSİAD olmuştur.”

 

 

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.