MÜSİAD: 'UMUT VERİCİ'

Tarih: 2015-11-02 12:55:48

MÜSİAD Zonguldak Şubesi Başkanı Salih Yılmaz, 1 Kasım seçim sonuçlarının istikrar ve geleceğe güvenle bakma açısından dönüm noktası olduğunu belirterek, geleceğe umutla baktıklarını vurguladı. Zonguldak’ın sorunlarının çözümünde de umutlu olduklarını ifade eden MÜSİAD Zonguldak Başkanı Yılmaz, sözlerin ve sorunların takipçisi olacaklarını belirtti. 

 

MÜSİAD Zonguldak Şubesi Başkanı Salih Yılmaz, 1 Kasım Seçim sonuçlarını değerlendirerek, “Bugün ülkemiz için yeni ve umut dolu bir dönemin daha başlangıcıdır. Zonguldak’ımızın ve ülkemizin kalkınması yolunda önemli bir dönüm noktası olacağına inandığımız bu 4 yıllık dönemde, Türkiye için büyük bir şans daha doğmuştur” dedi.

 

Başkan Yılmaz, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“1 Kasım Seçimlerinin gayri resmi sonuçlarına göre, milletimiz, tercihini net bir şekilde tek parti iktidarı yönünde kullanmıştır. 5 aylık belirsiz dönem ve uzlaşmaz görüntü veren siyaset anlayışı, milletin nezdinde kabul görmemiştir. Milletimiz her zamanki sağduyusu ile ‘7 Haziran'ı unutmayın, kısır çekişmelerden uzaklaşın, somut vaatlerle istikrarlı bir hükümet kurulmalıdır’ demiştir. Milletimizin, ülkemizin kalkınması yönünde gösterdiği tercihini, değerli buluyoruz. İş dünyasının önünün açılması, sosyal hayatta ve demokratik açılımlarda reformların devamı, daha hızlı ve adil işleyen bir hukuk devleti yolunda, birlikte üreteceğimiz sinerjinin tekrar yakalandığına inanıyoruz.

Bu sonuçlar, aynı zamanda, mazlum milletlerin ülkemizden beklentileri bakımından da önemlidir. Özellikle Ortadoğu’da yaşanan sıkıntılar ile kanlı teröre karşı mücadelede, daha etkin bir mücadelenin de yolunu açacaktır.

Zonguldak’ta da hükümete büyük destek verilerek 3 Milletvekili çıkartılmasını önemsiyoruz. Bu destek Milletvekillerimizin elini güçlendirdiği gibi sorumluluklarını da artırmıştır. Bu sorumluluk bilinciyle hareket edeceğine inandığımız Milletvekillerimiz, inşallah Zonguldak’ın hak ettiği hizmetleri almasını da sağlayacaklardır.

Seçim sonuçları, ülkemizdeki huzur, güven ve pozitif istikrar ortamının devam edeceğine olan inancımızı perçinlemiştir. Zonguldak’ımıza da hizmetin daha hızlı gelmesi açısından umutlarımız artmıştır. Milletimiz sözünü söyledi. Bize düşen, Milli iradeye saygı göstermektir."

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.