MÜSLÜMAN KARDEŞLERE FEDA-DER DESTEĞİ

Tarih: 2013-07-12 16:13:00

Kdz. Ereğli’deki Feda-Der, Mısır’da darbe yaşandığını belirterek, devrik lider Mursi’ye destek verdi.

Kısa adı Feda-Der olan ve Kdz. Ereğli’de örgütlü bulunan Fikir ve Eğitim  İçin Adalet Derneği yönetim kurulu ve üyeleri İş Bankası yanındaki açık alanda toplanarak Mısır’da yaşanan olaylarla ilgili görüşlerini açıklarken, iktidardan indirilen Muhammed Mursi’yi  desteklediklerini belirterek “İslami Hareket Engellenemez” slogana attılar.

Muhasebeci Necdet Can’ın başkanlığını yaptığı derneğin yönetim kurulu üyelerinden Bilal Yıldızhan’ın okuduğu açıklamada “Bizler Ereğli’de faaliyetlerine devam eden FEDA-DER (Fikir ve Eğitim için Dayanışma-Adalet Derneği) olarak buradan sesimizi ulaştırabildiğimiz herkese seslenmek istiyoruz. Seçilmiş iktidarın temsilcisi olan Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi derhal serbest bırakılmalıdır. Ordu derhal kışlasına çekilerek sorumlu kişiler yargılanmalıdır. Muhammed Mursi'nin ve İhvan-ı Müslimin'in sonuna kadar yanındayız. Ümmetin kazanımlarının yok olmaması için dayan Mursi, dayan Müslüman Kardeşler, dayan Mısır diyoruz” vurgusu yapıldı.

Açıklama şöyle:

Mısır’da, başta Siyonist İsrail olmak üzere küresel istikbardan ve bölgedeki işbirlikçilerinden geniş destek alarak yapılan askerî darbe, İslam coğrafyasının Müslüman halklarını bu mübarek günlerde bir kez daha hüzne boğmuştur. Bugün içinde kadın ve çocukların olduğu 82 kardeşimiz şehit edilmiştir. Tutuklanan kardeşlerimize türlü işkenceler yapıldığı haberleri ulaşıyor. Tüm darbe ortamı sıcaklığını korurken Batı ikiyüzlülüğünü sürdürmeye devam ediyor.

Hürriyet ve Adalet Partisinin adayı olarak halk tarafından %52 oyla seçilmiş Muhammed Mursi’den yalnızca 1 yıllık görevi süresince ekonomisi ve siyasal sistemi çökmüş Mısır’ı düzlüğe çıkarma imkânsızlığı beklenmiştir. Askeri, ekonomik, bürokratik ve yargı alanlarında diktatörlük döneminin ağır kalıntıları ve engellemeleri arasında görev yapması istenen Mursi ve İhvan-ı Müslim’in teşkilatı, kurdun kuzuyu yemek niyetine benzer şekilde hem yerel hem de küresel güçler tarafından bastırılmak, boğulmak istendi.

Batılı güçlerin ve onların işbirlikçileri olan Batılılaşmış halk kesimlerinin demokrasi konusunda nasıl ikircikli bir tutum içinde olduklarını kendi yarattıkları putlarını, işlerine yaramadığı zaman nasılda yediklerini, bu olaylarda bir kez daha görmüş olduk.  Bu ülkelerin tamamının, Mısır’daki durumu tanımlarken “darbe” ifadesini kullanmaktan özenle çekinmeleri ortadayken ve ülkenin şeffaf seçimler sonucunda seçilmiş ilk cumhurbaşkanı büyük bir katliamla güpegündüz alaşağı edilmesine rağmen demokrasinin sözde havarisi kesilmiş bu güçler ısrarla Mısır’da demokrasiye dikkat çekmektedirler. Neyin demokrasisi? Hem demokrasi dediğiniz yollardan seçilmiş bir cumhurbaşkanı ve ülkedeki en büyük halk hareketine karşı darbe yapıp hukuku ayaklar altına alacaksınız hem de demokrasi havarisi kesileceksiniz!

Seçilmiş bir iktidarı alaşağı eden böylesine alçakça bir darbeyi ilk önce yüz bin Suriyelinin katili olan Beşşar Esed’in, sonrasında Suudi Arabistan, BAE, Katar ve FKÖ lideri Mahmud Abbas’ın tebrik etmesi safları netleştirirken siyasal İslam’ı isteyenlerin sonunun darbe olacağını iddia eden Esed ile İran ve Hizbullah’ın yan yana duruşları da ayrı bir ibretlik tabloyu ortaya koyuyor.

Kim ne derse desin, isterse dünya kamuoyu kafasını kuma soksun ya da bilinmedik yeni oyunlar icat etsin artık bizi kandıramazlar. Yıllardır esaret altında tutulan, diktatörlükler altında işkencelerle can veren, tüm özgürlükleri ellerinden alınmış kardeşlerimiz, özgürlüğü tattılar ve bundan asla vazgeçmeyecekler. Aramıza çizilen sahte ve suni sınırlara inat bizler de kalben ve zihnen kardeşlerimizin yanlarında olacağız. Onların ödedikleri ağır bedelleri ödemesek de her daim yanlarında olduğumuzu haykırmaya devam edeceğiz. Oynanan bu oyunlar son oyunlardır. Allah’ın izni ile Müslümanlar bir kez daha dünyaya adalet sunacaktır.

 

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorumlar

muhammet ali :

Batılı araştırıcıların veya oryantalistlerin islam dininin neresinden vurabileceklerini, onun duyarlı ve ölümcül noktalarının nereler olabileceğini belirleyebilmek amacı ile onu ciddi, köklü ve titiz biçimde etüd ediyorlar. Onlar bu dinin vicdanlara girerken kullandığı yolları ve sızma kanallarını bulup bu kanalları tıkamak ya da bozmak istiyorlar. Onlar bu dinin güçlü olduğu noktaları ortaya çıkarıp ona bu noktalarda karşı koymak, böylece kaleyi içinden fethetmek istiyorlar. Bu dinin kendini vicdanlarda nasıl yapılandırdığını bellemek istiyorlar, çünkü insanların vicdanlarında doğan boşluğu doldurmak için kullanacakları karşıt düşünceleri aynı mekanizmayı taklit ederek geliştirmeyi tasarlamaktadırlar. Allah müslümanları bir ayetinde ne güzel anlatmıştır. “Mü’min erkekler ve mü’min kadınlar birbirlerinin velileridirler. İyiliği emreder kötülükten sakındırırlar, namazı dosdoğru kılarlar, zekatı verirler ve Allah’a ve Resûlü’ne itaat ederler. İşte Allah’ın kendilerine rahmet edeceği bunlardır. Şüphesiz Allah üstün ve güçlüdür, hüküm ve hikmet sahibidir.” (Tevbe Suresi, 71)

muhammet ali :

Mısır’da Türkiye’de ve tüm yeryüzünde Müslümanlar adil şahitler olarak hakkı ayakta tutmakla yükümlüdürler. Müslümanlar ne olursa olsun ücretlerini krallardan soytarılardan çapulculardan ya da postallardan değil Rablerinden bekleyenler olmalıdırlar. Mücadele dün başlamadı yarın da bitmeyecektir. Yapılan ilk özgür seçimlerde ve halkın iradesiyle seçilen Mısır Hürriyet ve Adalet Partisi adayı Muhammed Mursi Mısır ordusunun yaptığı darbeyle devrildi. Cumhurbaşkanı olarak seçilmesinin üzerinden henüz bir yıl geçmiş olmasına rağmen kendisinden imkânsızı başarması istenen ve ülke içerisinden ve dışarıdan her yönüyle baskı altında tutulan Mursi’ye karşı başlatılan “temerrüt” kampanyası iki günün sonunda ordunun yönetime el koyması ile sonuçlandı. Sosyal siyasal ve ekonomik şartlar bakımından kıskaca alınan Muhammed Mursi ulusal ve uluslararası iktidar odaklarının işbirliği ile cumhurbaşkanlığından uzaklaştırıldı.

Şahika :

Suriyede kafa kesenler iyi suriyenin meşru devlet başkanı esad kötü vay anasını be hangi müslümanlıkta savunmasız insanların elleri bağlanıp kafası kesilir ? savaşın bile bir namusu vardır esir alınanlara kötü muamele edilmez eziyet edilmez maşallah eziyeti bile geçmişler koyun keser gibi insan kesiyorlar..müslümanlıkta ölülere saygı diye bişey vardır ölülerin ciğerlerini yemek yoktur !!! yazıklar olsun açın cenevre kararlarını okuyun biraz ders alın yorumculara katılıyorum mursi denen adam tünelleri kapatmadımı filistindeki nasıl savunuyorsunuz bu mursiyi ya

Abdullah Azizoğlu :

Feda-der leri kutluyorum. Önceki yorum yazanlara bakınca FEDA-DER'in ne kadar doğru hareket ettiğini bir kez daha anladım. Adaletten, insan haklarından, kardeşlikten sözeden yiğit insanlar gördüm. Ey eleştiren yorumcular  İslami bilgiden yoksun olduklarını hatta demokrasiden bile zerre kadar anlamadığınızı görüyorum. Kendi yazdıklarınıza kendiniz bile inanmıyorsunuz.O eylemde olacağınıza eleştiriyorsunuz. Katılmıyorsanız bile hiç olmazsa doğruyu yazınız.

ayda ceylanpınar :

bunlar nasıl müslüman ve müslüman dostu !!!! cuma namazı vaktinde eylem yapan şamar topluğundan söyledikleri hiçbir söz gerçek değildir !!!!!!

Harun Yılmaz :

o kadar kendi içinizde çelişiyorsunuzki nasıl bir politikanız var merak ediyorum esed dediğiniz suriye lideri beşar esad suudi arabistan ve arap ülkeleri tarafından devrilmeye çalışılıyo ordaki isyancılara silah ve maddi yardım yapıyo o zaman bu ülkeler iyiydide mısırda askeri darbeye yardım edincemi kötü oldu ?

Yasin :

Esed diye aşağıladığınız adam büyük bir kahramandır Arap israil savaşlarında israile kök söktürmüştür halada kök söktürüyo hizbullah diye aşağıladığnız örgüt lübnanı israile dar etti desteklediğiniz mursi ise israille dost filistinle arasındaki tünelleri kapattı millet aç kaldı kimi desteklediğinizin farkındamısınız suriyede savunduğunuz direnişi eğer israile yöneltseydiniz şuan israil diye bir ülke kalmazdı

Yurtsever Gençlik :

Mısır-Filistin arasındaki tünelleri kapatarak filistinlileri açlığa mahkum eden mursiyi nasıl destekliyorsunuz aklım almıyor ayrıca suriyede oluk oluk kan akıtan yönetim karşıtlarınada destek eylemi yapmıştınız size inanamıyorum müslüman bir ülkede cihat adı altında insanlar boğazlanıyor ama israil filistinlilere eziyet ederken kimsenin sesi çıkmıyor çok sevdiğiniz mursi israille kanki bundan haberiniz varmı tünelleri o yüzden kapattı

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.