O İDDİALARA YANIT VERDİ

Tarih: 2014-10-13 14:47:00

CHP Ormanlı Belde Başkanı Recep Ergün, Ormanlı Belediye Başkanı Başol’un belediyenin hesaplarına ilişkin yaptığı açıklamalara yanıt verdi. Ormanlı’nın menfaatine yapılan işlerde belediye başkanına her türlü desteği vermeye hazır olduklarını hatırlatan Bel

CHP Ormanlı Belde Başkanı Recep Ergün, Ormanlı Belediye Başkanı Başol’un belediyenin hesaplarına ilişkin yaptığı açıklamalara yanıt verdi. Ormanlı’nın menfaatine yapılan işlerde belediye başkanına her türlü desteği vermeye hazır olduklarını hatırlatan Belde Başkanı Ergün, kanunsuz yapılan işler ve yolsuzlukların üzerine gidilmesinde gösterilen hassasiyet nedeniyle de teşekkür etti.

 

Kendisine yönelik iddiaların daha önce mahkeme tarafından değerlendirildiğini ve sadece kural hatası yapıldığının tespit edildiğini vurgulayan Ergün, Ormanlı Belediyesi’nin muhasebe müdürünün zimmetine para geçirmesi olayı ile ilgili dönemin belediye başkanı Yaşar Sever’i defalarca uyardığını hatırlattı.

 

Cumhuriyet Halk Partisi Ormanlı Belde Başkanı Recep Ergün, Ormanlı Belediye Başkanı Bayram Başol’un düzenlediği bilgilendirme toplantısında kendisine yönelik söylemlerine yanıt verdi. Başol’un bilgilendirme toplantısı yapmasından duyulan memnuniyetin yanı sıra Ormanlı ve Ormanlı Belediyesi menfaatine yapılan işlerde belediye başkanına her türlü desteği vermeye de hazır olduklarını belirten Belde Başkanı Ergün, “Sayın Başkanın kanunsuz yapılan işler ve yolsuzlukların üzerine gitmesi ve bu konuda hassas davranmasından dolayı da takdir ediyoruz” dedi.

 

FATURA İNCELENDİ DAVA KONUSU OLDU

Geçmişte yaşanan bir olay nedeni ile kendisinin de adının karıştırıldığına da dikkati çeken Ergün konuya ilişkin yaptığı yazılı açıklamasında şu görüşlere yer verdi: Adımın karıştırıldığı olaya açıklama getirmek istiyorum.  Bizim Ormanlı Belediyesine maddi veya manevi herhangi bir zarar vermemiz düşünülemez. Başkanın açıklamasında 1.100.00 TL. lik bir faturadan bahsediliyor. Ancak 2009 Yılında Mahalli idare müfettişi tarafından bu fatura incelendi ve dava konusu oldu. Hakim evraklarda gerekli incelemeyi yaptı,  ifadeleri aldı, gereken açıklamalar yapıldı.

 

“BELEDİYEYE ZARAR VERİLMEDİ”

Ormanlı’ da bizi ve ailemizi herkes tanır 2004-2009 yıllarında ticarette yaşadığımız bazı sorunlardan dolayı babam, aile şirketimizi bana devretmek zorunda kaldı. Bu isim değişikliği esnasında böyle bir hata yapıldı. Ancak maddi olarak Belediyeye hiçbir zarar verilmedi.  Mahkeme konuyu ve evrakları incelemesi sonucu bir art niyet olmadığı, kural hatası yapıldığı ve aynı hatanın tekrar yapılmaması uyarısında bulunarak berat kararı verdi.

 

O BEDEL ÖDENDİ

Sayın Başkanın bu konudaki hassasiyetini her alanda görmek istiyoruz. Mesela, şu anki çalışmakta olan benzin istasyonumuza iş yeri açma ruhsatı alırken m2 üzerinden hesaplanarak 22.000.00 Tl. ruhsat harcı çıkarıldı ve biz bu miktarı belediyeye ödedik. Yine aynı şekilde beldemizde bir halı saha açıldı. O tesise de m2 üzerinden 17.500.00 TL. ödeme çıkartıldı ve harç yatırılmayınca tesise açma izni verilmedi.

 

“NE SÖYLEYECEK MERAK EDİYORUM”

Beldemizde bizim alt tarafımızda çalışan bir benzin İstasyonu daha var. M2 ölçüleri bizim istasyonla aşağı yukarı aynı olan bu istasyondan ise 1.600.00 TL. ruhsat harcı alındı. Şimdi Sayın Başkan madem ki belediye ile ilgili haksızlıkların üzerine gidip hassasiyet gösteriyor, bu konuyla ilgili acaba ne söyleyecek merak ediyorum. Çünkü şuan Başkanın muhasebesini yapan personel o dönem belediye fen işleri hizmetlerinde çalışıyordu.  Ve bu işyeri açma ruhsat harcı neden bu kadar az hesaplandı diye sorulduğunda “ UYDURUP- KAYDIRDIK” diye cevap vermişti.

 

“SORUMLUSU SEVER’DİR”

Şimdi bende Sayın Başkana soruyorum; bu “UYDURUP- KAYDIRILAN” iş neden görmezden gelindi. Sayın Başkanının bu konuda da hassas davranacağını düşünmek istiyorum. Halı saha ile ilgili Tacettin Çetin orayı ölçüm parasını yatırsın benimde istasyonum yeniden ölçümünü yaptıracağım diye söz vermişti. Veysel Avcı 17.500 Lira harcı yatırdığı halde o sözünden vazgeçti. Muhasebe müdürünün yolsuzluğuna da gelince önceki Başkan Yaşar Sever’e defalarca uyarıda bulundum. Bu işin vebali varsa Yaşar Sever’in dir.  Bundan sonraki çalışmalarında Bayram Başol ve ekibine başarılar diliyor ve bu konularda daha hassas davranmasını Ormanlı adına bekliyorum”

 

(Haber Merkezi)

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.