ODABAŞ'TAN AÇIKLAMA!..

Tarih: 2012-07-23 00:00:00

Türk Metal Sendikası Kdz. Şube Başkanı Yusuf Ziya Odabaş, Basından Sansürün Kaldırışının 104. Yılını kutladı.Odabaş, Ülkemizde, her hükümet edenlerin gündeme getirdiği basından sansürün kaldırılması ve basın özgürlüğü söylemleri, ne yazık ki bugünlere gel

Türk Metal Sendikası Kdz. Şube Başkanı Yusuf Ziya Odabaş, Basından Sansürün Kaldırışının 104. Yılını kutladı.
Odabaş, Ülkemizde, her hükümet edenlerin gündeme getirdiği basından sansürün kaldırılması ve basın özgürlüğü söylemleri, ne yazık ki bugünlere gelene kadar bir arpa boyu dahi yol alamadı dedi.
Konu ile ilgili Odabaş'ın açıklaması şu şekilde:
Ülkemizde Basın Bayramı olarak da kutlanan Basından Sansürün Kaldırılışı'nın 104. yılının, basın kuruluşu sahiplerine ve gazetecilere kutlu olmasını diliyoruz.
2. Abdülhamit döneminde 24 Temmuz 1908 yılında atılan adım ile Meşrutiyetin ilan edilmesi aynı zamanda basından sansürün kaldırılması olarak gerçekleştirildi.O tarihten bugüne gelene dek hep tartışılan sansürün varlığı ise ne yazık ki ortadan tam anlamıyla kaldırılamadı. Ülkemizde, her hükümet edenlerin gündeme getirdiği basından sansürün kaldırılması ve basın özgürlüğü söylemleri, ne yazık ki bugünlere gelene kadar bir arpa boyu dahi yol alamadı.
Basın ve düşünce özgürlüğünü kullanmaya yeltenen gazetecilerin cezaevlerindeki sayılarında her yıl daha da artışların olduğu biliniyor.
Son yıllara gelindiğinde ise bu rakamlar ürkütücü boyutlara ulaştığı gibi, bırakın düşüncelerin yansıtılmasını, doğruların yazılmasına bile cesaret edilemez hale gelinmiştir.
Elbette böylesi bir durumda adı 'Basın Bayramı' olan günü buruk olarak kutlayabiliyoruz. Yaşanan ve yaşatılan olumsuzluklara rağmen başta ilçemizdeki basın kuruluş ve çalışanların üstün gayretlerini ise takdirle karşılıyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle; tüm basın camiasının daha özgür yazabilme, basın kuruluşlarının da yazılanları yayınlayabilme özlemine tam anlamıyla ulaştığı, ilçemizde de aynı ortamın sağlandığı günlerin en kısa sürede gelmesi dileğiyle Basın Bayramını kutluyoruz.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorumlar

Ünal Savaş :

KIYI KENTİ EREĞLİ’DE “KIYIYA VURMUŞ BASIN” Öncekinin devamı... ANLAYANA; SİVRİSİNEK SAZ, ANLAMAYANA; DAVUL ZURNA AZ. KALPLERE VURULAN MÜHÜRLER, ÇÖZÜLÜR İNŞALLAH BU YAZ. YAPMA, ETME, KÖTÜ SÖYLEME, SEVGİNİN ÜSTÜNÜ GÖLGELEME, AYNI KÜLTÜRDEN GELDİK, BİZ SAKIN BANA DA, ÖFKELENME. DOĞRULARI ORTAYA SERİYORUM, ÖFKEYİ, KİNİ, NEFRETİ YERİYORUM, SÖKÜLSÜN KAHROLASI MÜHÜRLER, HER GÜN, DAHA ÇOK ERİYORUM. DARILMAYIN, GÜCENMEYİN, YERMEYİN, BU ADAMDA NEREDEN ÇIKTI DEMEYİN, SUYUNUZU İÇTİM, EKMEĞİNİZİ YEDİM, VEFAYI, BİRAZDA SİZLER SERGİLEYİN. Sevgi, Barış, Dostluk & Love, Peace, Friendship - Kdz.Ereğli???? “Kavganın kazananı yoktur, Ya kaybedersiniz ya da daha çok kaybedersiniz.” Albert Einstein “Haber kutsal, Yorum hürdür.” “News are free, Comment is free” Ünal SAVAŞ – Erdemir emeklisi, 2005, Kalite gönüllüsü Ünal SAVAŞ – Erdemir retired, 2005, Quality volunteer “Kalite formalite değildir.” “Quality is not a formality.”

Ünal Savaş :

KIYI KENTİ EREĞLİ’DE “KIYIYA VURMUŞ BASIN” Öncekinin devamı... MEDYA KİMDİR, KİMİN NESİ, KİMİN SESİ, BİRİ BİRİNİN, DİĞERİ DİĞERİNİN SESİ, TARAFSIZ HABER HAKKIMIZ DEĞİL Mİ? HAK, HUKUK, MİSYON BUNUN NERESİ. BİZDEN OLANI, KENDİMİZDEN SAYDIK, TARAFLIYI KAYIRDIK, TARAFSIZI AYIRDIK, “YURTTA BARIŞ, DÜNYADA BARIŞ” ATAMIZIN İLKELERİNİ, ÇÖPE SIYIRDIK. ALLAH İKİ KULAK VERMEMİŞ BOŞUNA, VİCDANLAR SIZLIYOR, DUYUN ARTIK, BARIŞ, GİDER, HERKESİN HOŞUNA ÖNCELİKLER LİSTESİNE, KOYUN ARTIK. YAPMAYIN, ETMEYİN, EYLEMEYİN, BARIŞI DAHA DA, ÖTELEMEYİN. SEVGİ, BARIŞ, DOSTLUK YETMEZ, HOŞGÖRÜYÜ DE ARKASINA EKLEYİN. ÇELİĞİ ÇİLEKLE, SULAMADIK MI BİZ, SEVGİYE BARIŞA, SUSAMADIK MI BİZ, EĞER OLMAZ İSE, SEVGİ VE BARIŞ, ÖFKEYE, KİNE SATILMADIK MI BİZ. KAVGANIN KAZANANI YOKTUR, BARIŞI KISKANANLAR ÇOKTUR, DÜŞÜNÜN, ANLAYIN, YETER ARTIK, İSTEMEYENLERİN KARNI TOKTUR. Devamı var... Ünal SAVAŞ – Erdemir emeklisi, 2005, Kalite gönüllüsü

Ünal Savaş :

KIYI KENTİ EREĞLİ’DE “KIYIYA VURMUŞ BASIN” Öncekinin devamı... ÖZGÜR BASIN, ÇOK DA HOŞ DEDİK, YAŞA KURU, KURUYA YAŞ DEDİK, SANSÜRLEDİK, KUŞA ÇEVİRDİK, İLKELERİMİZİ, BİZDE BOŞ VERDİK. GERÇEKLER ARTIK SAKLANMIYOR, YORUM HÜRDÜR, YAYINLANMIYOR, DÜNYA DEĞİŞTİ, ANLAYIN ARTIK, İNSANLAR, HERŞEYE KANMIYOR. ARIYORUM BEN, HEP ARIYORUM, TARAFSIZ HABER, VAR NEREDE, ZORLAMAYIN BENİ YETER ARTIK, GÖZLERİME İNDİ, BUĞULU PERDE. MEDYA BİLE OLMUŞ, PARE PARE, BİÇARE Mİ OLMUŞLAR, BİÇARE, KALMIŞLAR, İKİ ARADA BİR DEREDE, YOK MU? BUNA BULUNASI BİR ÇARE. AŞAĞISI SAKAL, YUKARISI POSBIYIK, ANLIYOR HERKES, ZİHİNLER UYANIK, VİZYON, MİSYON, İLKE UÇMUŞ GİTMİŞ, KAFALAR KARIŞMIŞ, OLMUŞ BULANIK. KALMIŞLAR, İKİ ARADA BİR DEREDE, KUTSAL HABERCİLİK, KALDI NERDE, HABER KUTSAL, YORUM HÜRDÜR, İLKE, MİSYON SÜRÜNÜYOR YERDE. Devamı var... “Haber kutsal, Yorum hürdür.” Ünal SAVAŞ – Erdemir emeklisi, 2005, Kalite gönüllüsü Ünal SAVAŞ – Erdemir retired, 2005, Quality volunteer

Ünal Savaş :

KIYI KENTİ EREĞLİ’DE “KIYIYA VURMUŞ BASIN” EREĞLİ OLMUŞŞŞŞ, DÜNYA KENTİ, KİN, ÖFKE, NEFRET SEVGİYİ YENDİ, VURULMUŞ, KALPLERE MÜHÜRLER, BUNA İNANIR, HANGİ AKILLI EFENDİ. SEVGİ, DOSTLUK, SÖZDE BARIŞ. ÖFKE, NEFRET, KARIŞ KARIŞ. OLMASIN ARTIK, KİNDAR HAYKIRIŞ, ÇOKMU ZOR!? MÜHÜRSÜZ BARIŞ, SEVGİ, BARIŞ, DOSTLUK DEDİK, İNANIN BUNA, BİZDE İNANMADIK, TEK DERDİMİZ, SANDIK MANDIK, SEÇİLMEZSEK BİR DAHA, YANDIK . SEVGİYİ, BARIŞI, ETMİŞİZ TALAN, KALMADI ARTIK, GERİDE KALAN, SEVGİDE YALAN, BARIŞTA YALAN, VAR GİT, BİRAZDA SEN OYALAN. SEVGİ, BARIŞ, DOSTLUK DEDİK, MEDYAYIDA BÖLDÜK, TARAF ETTİK, OLMAZ İSEN, BİZDEN TARAF, OLURSUN BAK, BERTARAF DEDİK. PATRON EMRETMİŞ YAZMIŞLAR, ESİP, GÜRLEYİP, TOZMUŞLAR, ÜÇ KURUŞLUK, RANT UĞRUNA, KENDİ MEZARLARINI KAZMIŞLAR, Devamı var... “Haber kutsal, Yorum hürdür.” “News are free, Comment is free” Ünal SAVAŞ – Erdemir emeklisi, 2005, Kalite gönüllüsü Ünal SAVAŞ – Erdemir retired, 2005, Quality volunteer

Ünal Savaş :

BENDE AYNI DUYGU VE DÜŞÜNCELERLE; TÜM BASIN CAMİASININ DAHA ÖZGÜR YAZABİLME, BASIN KURULUŞLARININ DA YAZILANLARI YAYINLAYABİLME ÖZLEMİNE TAM ANLAMIYLA ULAŞTIĞI, İLÇEMİZDE DE AYNI ORTAMIN SAĞLANDIĞI GÜNLERİN EN KISA SÜREDE GELMESİ DİLEĞİYLE, TÜM BASIN EMEKÇİLERİNİN BASIN BAYRAMINI KUTLAR, BU VESİLEYLEDE KIYIYA VURMUŞ KDZ.EREĞLİ BASINININ İÇLER ACISI HALİNİ GÖZLER ÖNÜNE SEREN ŞİİRİMİ DE OKUYUCULARIN BEĞENİLERİNE SUNARIM. SAYGILARIMLA “Basın, milletin müşterek sesidir. Bir milleti aydınlatma ve irşatta, bir millete muhtaç olduğu fikri gıdayı vermekte, hulâsa bir milletin hedefi saadet olan müşterek bir istikamette yürümesini teminde, basın başlı başına bir kuvvet, bir mektep, bir rehberdir.” M. Kemal ATATÜRK “Haber kutsal, Yorum hürdür.” “News are free, Comment is free” "Comment is free, but facts are sacred." Charles Prestwich Scott Ünal SAVAŞ – Erdemir emeklisi, 2005, Kalite gönüllüsü Ünal SAVAŞ – Erdemir retired, 2005, Quality volunteer

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.