ÖDP"DEN ÇAĞRI

Tarih: 2009-04-30 00:00:00

Özgürlük ve Dayanışma Partisi (ÖDP) İl Başkanı Sebahattin Keser, partilileri ve emekçileri Zonguldak'ta düzenlenecek 1 Mayıs İşçi Bayramı kutlamalarına çağırdı.İl Başkanı Keser, yazılı açıklamasında şunları söyledi;"Bugün Türkiye'de adaletsizliğin, yoksul

Özgürlük ve Dayanışma Partisi (ÖDP) İl Başkanı Sebahattin Keser, partilileri ve emekçileri Zonguldak'ta düzenlenecek 1 Mayıs İşçi Bayramı kutlamalarına çağırdı.
İl Başkanı Keser, yazılı açıklamasında şunları söyledi;
"Bugün Türkiye'de adaletsizliğin, yoksulluğun, işsizliğin, açlığın ve yoksulluğun öbür taraftan ırkçı-milliyetçi saldırıların yaşandığı bölgemizde ise emperyalistlerin çıkarları doğrultusunda halkların birbirine düşman edilmeye çalışıldığı bir dönemde emeğin birlik ve dayanışma gününü kutluyoruz. Düzenin çarpıklıklarına, adaletsizliklerine insani olmayan yüzüne karşı çıkmaya. Emekten yana taleplerimizi dillendirmeye, mücadeleye, birlik ve dayanışmaya her zamankinden daha fazla ihtiyacımız var. Bir arada ve insanca yaşamak için bir arada mücadele etmek ve haklarımızı kazanmak için, 1 Mayıs' ta meydanları dolduralım. Ekonomik ve demokratik taleplerimizi ve tepkimizi ortaya koyalım. Susmayalım. Gün, emekçilerin konuşma günüdür. Özelleştirme değil, daha fazla kamu hizmeti için, parasız sağlık, parasız eğitim için, sosyal güvenliğin bir hak olması için, herkese iş, herkese aş için, 35 saatlik çalışma haftası için, tüm çalışanlara sigorta, grevli-toplu sözleşmeli barajsız sendika ve siyaset hakkı, Kürt sorununda silahların susması, barışçıl ve demokratik bir çözüm için, Ortadoğu'da işgallere ve savaşa dur demek için 1 Mayıs'ta tüm üyelerimizi ve emekçi halkımızı saat 15.00 da korteje katılmak için İstasyon Caddesi'nde bekliyoruz."

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.