ÖĞRETMENLERE MESLEKİ GELİŞİM EĞİTİMİ

Tarih: 2012-06-27 00:00:00

Alaplı ilçesinde 2011-2012 eğitim öğretim sezonunun tamamlanmasının ardından tüm yurtta olduğu gibi ilçede de öğretmenlere Mesleki Gelişim Eğitimi verildi.  Alaplı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nce tüm okullardaki okul öncesi, sınıf ve branş öğretmenleri

Alaplı ilçesinde 2011-2012 eğitim öğretim sezonunun tamamlanmasının ardından tüm yurtta olduğu gibi ilçede de öğretmenlere Mesleki Gelişim Eğitimi verildi. 

Alaplı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nce tüm okullardaki okul öncesi, sınıf ve branş öğretmenleri ve yöneticileri için mesleki eğitim çalışması yapıldı.

11 Haran'da başlayan 3 haftalık Mesleki Gelişim Eğitimi çalışmasında uzaktan eğitim ve buna ilişkin okul müdürlüklerince hazırlanan programlar, uzaktan eğitim etkinliklerinin değerlendirilmesi, kurul toplantıları, yüz yüze eğitimin önemi, ders etkinlikleri hazırlama, özgün materyal geliştirme yöntemleri işlendi. Alaplı Meslek Yüksekokulu'nda Kdz. Ereğli Eğitim Fakültesi Öğretim üyelerinden Şükrü Parmaksız, Ali Arslan, araştırma görevlisi Hasan Meydan etkili öğretim yöntem ve teknikleri, yenilenen eğitim mevzuatının incelenmesi ve alınacak önlemler, riskli öğrenciler, dezavantajlı öğrenciler ve ailelerine yönelik çalışmalar, yerel çözüm önerileri, öğretmen yeterlilikleri, serbest etkinlikler paylaşımı, eğitim öğretimde çevre olanaklarının kullanılması, yaşam boyu öğrenme, sosyal ve kültürel etkinliklerde uygulama örnekleriyle algılama farkındalığı ve farklılıkları ile iletişim gücü konularında görüşlerini sundular.

Mesleki Gelişim Eğitimi ve performanslarının hazırlanması, geliştirilmesi ve sorunların çözüm önerileriyle paylaşılması konularının işlenmesiyle tamamlandı. Mesleki Eğitim Eğitimine katılan öğretmenlere Milli Eğitim Müdürlüğünce sertifikaları verildi.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.