ÖĞRETMENLERİN ÖRNEK DAVRANIŞI

Tarih: 2011-01-13 00:00:00

Ormanlı İlköğretim Okulu öğretmenleri köy köy gezerek öğrenci velileri ile görüşüyor. Eğitimde öğrenci, öğretmen, veli dayanışmasını sağlamak için örnek bir çalışma sergileyen okul yönetimi, Okul Aile Birliği ve öğretmenler velilerin ayağına kadar giderek
Ormanlı İlköğretim Okulu öğretmenleri köy köy gezerek öğrenci velileri ile görüşüyor. Eğitimde öğrenci, öğretmen, veli dayanışmasını sağlamak için örnek bir çalışma sergileyen okul yönetimi, Okul Aile Birliği ve öğretmenler velilerin ayağına kadar giderek bilgi veriyorlar.
Ormanlı beldesinde eğitim veren Ormanlı İlköğretim Okulu öğretmenleri, köy köy gezerek ders bitiminden hemen sonra öğrenci velileri ile görüşüyor. Ormanlı İlköğretim Okulu Müdürü Üçler Sarıkaya ve Okul Aile Birliği Başkanı Muhammet Cinkılıç öğretmenlerle birlikte köy köy gezerek öğrenci velileri ile görüşüp eğitimin kalitesini artırmak için var güçleriyle çalışıyorlar. Üçler Sarıkaya, Ormanlı İlköğretim Okulu'na taşımalı sistem ile 22 köyden öğrenci geldiğini belirterek, öğretmenlerle birlikte tüm köylere gidip öğrenci velileri ile teker teker görüşmeye başladıklarını söyledi. 22 öğretmenle Akköy'e giden Üçler Sarıkaya'yı köyde öğrenciler ve öğrenci velileri karşıladı. Öğretmenler kısa bir köy gezisinin ardından muhtarlık binasında velilerle bir araya geldiler. Eğitimde öğrenci, öğretmen, veli dayanışması ile başarı sağlanacağını belirten Üçler Sarıkaya, bunu sağlamak için çalıştıklarını söyledi. Öğretmenler velilere öğrencinin başarılı olabilmesi için neler yapılması gerektiğini anlatırken veliler de öğretmenlerden beklentilerini söylediler. Üçler Sarıkaya, köy ziyaretlerini 35 öğretmen arkadaşı ve Okul Aile Birliği Başkanı ile yılmadan sürdüreceğini belirterek, toplu ziyaretlerin haricinde aileleri de teker teker ziyaret ederek öğrencilerin başarılı olması için ellerinden gelen bütün imkanları seferber edeceklerini söyledi. Okul Aile Birliği Başkanı Muhammet Cinkılıç ise; okulda başarılı bir eğitim-öğretim yapılması için çalıştıklarını belirterek, öğrenci velilerinin her zaman okula gelerek yapılan çalışmalarını yerinde görmelerini istedi. Cinkılıç, okulda yapılan çalışmalar hakkında bilgiler verdi. Okul Aile Birliğinin katkılarıyla 15 adet projeksiyon makinesi 10 adet bilgisayar  fotokopi makinesi  alındığını, ayrıca okulun fiziki alanda büyük çalışmaların yapıldığını belirten Cinkılız, velilerin okullarına sahip çıktığını bu konuda velilerin katkısının büyük olduğunu söyledi. Çocuklarının sabah 5.30'da kalkarak okula gittiklerini, belirten öğrenci velileri ise, buna bir çözüm bulunması gerektiğini ifade ettiler.
Diğer taraftan taşımalı eğitimin yanı sıra ikili öğretim yapan Ormanlı İlköğretim Okulu'nda başarının sağlanması için en yakın zamanda tam gün eğitim yapılması gerektiğini belirten öğrenci velileri, bunun gerçekleşmesi için Ormanlı'ya yeni bir ilköğretim okulunun yapılması gerektiğini ifade ettiler.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.