OKUL ÖNCESİ ŞENLİK!..

Tarih: 2010-06-09 00:00:00

Kdz.Ereğli'de Okul Öncesi Eğitim Şenliği'nin 6.si düzenlendi. Şenlik kapsamında ilçede bulunun 94 anaokulunda okuyan 1603 anaokulu öğrencisi öğretmenleri ve velileri ile birlikte Ereğli Lisesi önünden Atatürk Anıtı'na kadar yürüyüş gerçekleştirdi. Atatürk

Kdz.Ereğli'de Okul Öncesi Eğitim Şenliği'nin 6.si düzenlendi. Şenlik kapsamında ilçede bulunun 94 anaokulunda okuyan 1603 anaokulu öğrencisi öğretmenleri ve velileri ile birlikte Ereğli Lisesi önünden Atatürk Anıtı'na kadar yürüyüş gerçekleştirdi. Atatürk Anıtı önünde biten yürüyüş sonrası, öğretmenler tarafından Atatürk anıta çelenk konuldu. Çelenk konulmasının ar dından saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu. Yunus Emre Anaokulu Müdürü Demirhan Döl, zeka gelişiminin yüzde 60'ının 0-6 yaş arasında tamamlandığını belirtti. Yapılan araştırmalarda okul öncesi eğitim alan çocukların ilköğretime başladığı yıllarda başarı düzeylerinin çok yüksek olduğunun kanıtlandığını vurgulayarak, "Okul Öncesi Eğitim 0-72 ay grubundaki çocuklar gelişim düzeylerine ve bireysel özelliklerine uygun, zengin uyarıcı çevre imkanları sağlayan, onları bedensel, zihinsel, duygusal ve sosyal yönden gelişimlerini destekleyen, kendilerini toplumun kültürel değerleri doğrultusunda en iyi biçimde yönlendiren ve ilköğretime hazırlayan temel eğitim bütünlüğü içerisinde yer alan bir eğitim sürecidir. Zeka gelişiminin yüzde 60'ının 0-6 yaş arasında tamamlandığını biliyor muydunuz? Hayatın ilk yıllarında alınan eğitimin ve geçirilen deneyimlerin daha sonraki yaşlarda öğrenme yeteneği ve akademik başarı üzerinde önemli etkileri vardır. Bu yaşlarda verilen eğitimin yeteneklerin gelişmesinde rolü büyüktür. Yapılan araştırmalar sonunda okul Öncesi Eğitim alan çocuklarımızın ilköğretime başladığı yıllarda kendini çok rahat ifade ettiği, barı düzeylerinin çok yüksek olduğu kanıtlanmıştır. Unutmayalım ki ağaç yaşken eğilir. Kaybedilen zaman çocuklarımızın gelişim ve eğitim haklarını ellerinden olmaktadır. Biz eğitimcilerin savunduğu mesaj çocuklarımız için 7 yaş çok geç" dedi.
Konuşmanın ardından ilköğretim okulu öğrencileri tarafından halk oyunları gösterisi yapıldı.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.