OKULLARDA JEL UYGULAMASI

Tarih: 2010-04-01 00:00:00

Zonguldak İl Sağlık Müdürlüğü tarafından organize edilen ilkokul 1. sınıflara yönelik yüzde 2 sodyum flüorür jel uygulaması Ereğli Nimet İlköğretim Okulu'nda başlatıldı. Zonguldak İl Sağlık Müdürlüğü tarafından organize edilen ilkokul 1. sınıflara yöneli

Zonguldak İl Sağlık Müdürlüğü tarafından organize edilen ilkokul 1. sınıflara yönelik yüzde 2 sodyum flüorür jel uygulaması Ereğli Nimet İlköğretim Okulu'nda başlatıldı.


Zonguldak İl Sağlık Müdürlüğü tarafından organize edilen ilkokul 1. sınıflara yönelik yüzde 2 sodyum flüorür jel uygulaması Türkiye'de ilk defa Ereğli'de uygulanmaya başlandı. Ereğli Nimet İlköğretim Okulu'nda başlanan ve 1. sınıf öğrencilerine uygulanacak olan flüorür jel uygulamasında çocukların 6 yaş dişleri ömür boyu çürükten korunması ve sağlıklı dişlerle yaşamlarına devam etmeleri sağlanacak. Ereğli ve Alaplı Sağlık Grup Başkanlığı ve ADSM Baş Hekimliği organizasyonu ile yapılan bu uygulama Ereğli ve Alaplı'daki tüm İlköğretim okulları 1. sınıflarında devam edeceği belirtildi. Zonguldak il Sağlık Müdürlüğü Ağız ve Diş sağlığı Şubesi Müdürü Esra Ketenci, İl Sağlık Müdürlüğü Eğitim Koordinatörü Derya Kayınova, Kdz. Ereğli ADSM Baş Hekimi Yüksel Tuncer katıldığı uygulama ile ilgili açıklama yapan Kdz. Ereğli Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi (ADSM) Başhekimi Dr. Yüksel Tuncer, "Zonguldak İl Sağlık Müdürlüğünün başlatmış olduğu bu uygulama Türkiye'de ilk defa bir ilçede başladı. Bu uygulama sayesinde çocukların 6 yaş dişleri ömür boyu çürükten korunacak ve sağlıklı dişlerle yaşamlarına devam edecekler. Ereğli ve Alaplı'da ki tüm ilköğretim okullarındaki 3 bin 500 1. sınıf öğrencisi bu uygulamaya tabi tutulacak. İleriye dönük olarak da 2. ve 3. sınıf öğrencilerine de bu uygulamaya yapacağız. Bu proje öncesinde sağlık personeli eğitimden geçirildi. Daha sonra Milli Eğitim işbirliği ile öğretmenlere de eğitim verilerek bu döngünün sürekli hale getirilmesi ve tüm çocuklarımızın ağız ve diş sağlığının korunması amaçlanmaktadır. Bu uygulamada Ereğli ve Alaplı'dan olmak üzere 50 sağlık personeli eğitime katılmıştır. Ayrıca 50 öğretmen eğitime alınarak uygulama kapsamına alınmıştır" dedi.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.