OKULLARDA JEL UYGULAMASI

Tarih: 2011-10-26 00:00:00

Zonguldak il genelindeki ilköğretim okullarının 1., 2. ve 3. sınıflarında Fırça Üzeri Florlu Jel Uygulaması başlatıldı. Zonguldak İl Sağlık Müdürlüğü'ne bağlı Ağız ve Diş Sağlığı Şubesi Müdürlüğü tarafından organize edilen il genelinde tüm ilköğretim okul
Zonguldak il genelindeki ilköğretim okullarının 1., 2. ve 3. sınıflarında Fırça Üzeri Florlu Jel Uygulaması başlatıldı. Zonguldak İl Sağlık Müdürlüğü'ne bağlı Ağız ve Diş Sağlığı Şubesi Müdürlüğü tarafından organize edilen il genelinde tüm ilköğretim okullarının 1., 2. ve 3. sınıflarda eğitim gören öğrencilere ağız ve diş sağlığı için koruyucu uygulama olan Fırça Üzeri Florlu Jel Uygulaması başlatılırken, öğrencilere hem uygulamalı hem de eğitim verilmeye başlandı. İl Sağlık Müdürü Dr. Öner Güner, Bu uygulama il merkezi ve Kdz. E-reğli Toplum Sağlığı Merkezi, Ana Çocuk Sağlığı ve Aile Planlaması, Verem Savaş Dispanseri'nde görevli sağlık çalışanlarımız ile Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi'nde çalışan diş hekimleri ve diğer ilçelerimizde ise Toplum Sağlığı Merkezi'nde çalışan sağlık ekiplerimiz tarafından özverili çalışmalar ile yapılmaktadır. Bu sene eğitim öğretim döneminde yapılacak dört uygulama ile 27 bin çocuğa ulaşmayı amaçlamaktayız. Uygulama öncesinde ilkokul 1. sınıf öğretmenlerine uygulama ve ağız sağlığı ile ilgili bilgilendirme toplantıları her ilçe merkezimizde Ekim ayı içinde yapılmıştır. Amacımız çocuklarımızın diş fırçalama alışkanlığı kazanmaları ve özellikle yaşları gereği ağız içinde yeni çıkmış olan 6 yaş dişlerinin çürüğe karşı dayanıklılığını artırmaktır. Çocuklarımıza okullarında ulaşarak kendi diş fırçaları ile flor uygulamasının yapılması dışında, diş fırçalama hatırlatmaları ve beslenme önerilerinde bulunulmaktadır. Bu yaş grubundaki çocuklarımızın diş fırçalama alışkanlığı kazanması ve doğru beslenmesinde öğretmenlerimizin ve anne babaların önemi büyüktür dedi.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.