‘ÖNCE ÖRGÜT’

Tarih: 2012-01-05 00:00:00

Kdz.Ereğli Belediyesi'nin CHP'li 4 Belediye Meclis Üyesi Hasan Pınarcık, Halil Bozkuş, A.Kadir Sözer ve Cumhur Nalcı, partinin kongre süreciyle ilgili yaptıkları açıklamada 'İlçe örgütünde Ahmet olursa ben varım, Mehmet olursa ben yokum diyerek olayı kişi

Kdz.Ereğli Belediyesi'nin CHP'li 4 Belediye Meclis Üyesi Hasan Pınarcık, Halil Bozkuş, A.Kadir Sözer ve Cumhur Nalcı, partinin kongre süreciyle ilgili yaptıkları açıklamada 'İlçe örgütünde Ahmet olursa ben varım, Mehmet olursa ben yokum diyerek olayı kişileştirmek partiye ve Kdz.Ereğli'ye yapılacak en büyük kötülüktür. Önce örgüt diyemeyen, CHP'nin başarısını beklemesin' sözleriyle düşüncelerini açıkladılar.

  

KISTASIMIZ EREĞLİ: Erdemir'de oğlumuz işe alınsın, belediyeye gelinimiz işe alınsın yeşil alanlarımız revizyonda imar değişikliği yapılsın diyerek ne bir talebimiz ne de beklentimiz oldu. Meclis üyeliğimizin çerçevesini başkalarının çizmesine göz yummadık. 

 

*CHP'de kongre süreci başlıyor. 21 Ocak 2012 tarihinden itibaren başlayıp 15 gün devam edecek olan delege seçimleri öncesinde CHP'li Kdz. Ereğli Belediyesi'nin meclis üyeleri yaptıkları yazılı açıklamada önce örgüt vurgusunu yaptılar.

 

Ortak açıklama şöyle:

 

ALIŞILMIŞIN DIŞINDA MECLİS ÜYESİYİZ

Belediye meclis üyesi olarak seçildiğimiz günden bu yana Kdz.Ereğli halkına dürüst, şeffaf ve adil olmaya özen gösteriyoruz. Alışılmışın dışında meclis üyeliği sergilememiz kamuoyu tarafından takip ve takdir edilmektedir. Kdz.Ereğli Belediye binasında olmayan makam kapımızı halkımıza kapatmadık tam aksine gönül kapımızı sonuna kadar açık tuttuk. Çünkü bizler seçim öncesi bu insanların oyuna talip olurken yine aynı konumdaydık. Seçildikten sonra değişmemiz ve onları dışlamamız insanlığa ve vicdanlara sığmazdı. Sözde değil özde samimi olduk.

 

AYRIMCILIK YAPMAYIZ

Aday gösterildiğimiz CHP Kdz.Ereğli İlçe Örgütüne her zaman destek verdik, vermeye de devam edeceğiz. Bu bağlamda ilçe örgütü ile tam bir uyum içindeyiz. Belediyenin ve meclis üyesinin görevi siyaset yapmak değil icraat yapmaktır. Halkın beklentisi de bu yöndedir. Siyaseti siyasi partiler örgüt ve teşkilatları vasıtasıyla yapmalılar. Meclis üyesi olarak ilçe örgütünde tercih kullanıp insanlar arasında ayrımcılık yapamayız. Doğdukları yerlerin ne avantajı ne de dezavantajı yoktur.

 

ÖRGÜT BAŞIMIZIN TACI

Örgütteki insanların isimleri üzerinde durmuyoruz. Bizler onların parti kimliklerine bakarız. Partiyi temsil etmelerine ancak katkı vermek zorundayız. İlçe örgütünde Ahmet olursa ben varım, Mehmet olursa ben yokum diyerek olayı kişileştirmek partiye ve Kdz.Ereğli'ye yapılacak en büyük kötülüktür. Önce örgüt diyemeyen, CHP'nin başarısını beklemesin.

Bizler CHP Genel Merkezinin tanıdığı ilçe örgütünü başımızın tacı yapar askeri oluruz.

Bizler, genelleme yapılmasına karşıyız.

Bizim gibi düşünenler olarak Kdz.Ereğli kamuoyuna verilemeyecek hiçbir hesabımız yoktur.

Kdz.Ereğli halkının oylarına talip olurken kendi çıkarlarımızı yakınlarımızın çıkarlarını korumak asla aklımızın ucundan bile geçmedi.

 

ÇERÇEVEYİ BAŞKALARI ÇİZEMEZ

Erdemir'de oğlumuz işe alınsın, belediyeye gelinimiz işe alınsın yeşil alanlarımız revizyonda imar değişikliği yapılsın diyerek ne bir talebimiz ne de beklentimiz oldu. Meclis üyeliğimizin çerçevesini başkalarının çizmesine göz yummadık. Kdz.Ereğli'nin yararına gördüğümüz her maddeyi gerek komisyonlarda gerekse meclis toplantılarında evet diyerek destekledik. Şimdiden sonra da evet veya hayırdaki kıstasımız sadece Kdz.Ereğli yararına olacaktır.

Yasalara karşı yükümlülüğümüzün ve vicdanlara karşı sorumluluğumuzun bilincindeyiz.

 

KİMSENİN ADAMI DEĞİLİZ

İçinde bulunduğumuz kongre döneminde taraf olmamaya özen gösteriyoruz.

Bizleri şu veya bu tarafa çekmek çabası içinde olabilirler. Onun adamı bunun adamı gibi lanse edenler olabilir. Şunun çok iyi bilinmesini istiyoruz.

Bizler ne kimsenin ne kimsenin tarafında ne de kimsenin adamıyız.

Bizler sadece ve sadece CHP'nin tarafında ve CHP'nin adamıyız. Bizlere destek vererek hizmet bekleyen saygıdeğer Ereğli halkının güvenlerine layık olmak için çalıştığımızın bilinmesini isteriz.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorumlar

HIDIR :

ŞAHİN RUMUZLU KARDEŞİM KİSEYE İFTİRA ATILMIYOR SECİLM,İŞ BAŞKAN YARDIMCISI CINARIN OĞLU VE GELİNİ NEREDE SAYIN ÖZKAN ÖZYAĞCININ GELİNİ AYRILMADIYSA BELEDİYEDE HUKUK SERVİSİNDE CALIŞIYOR CINARIN OĞLU DÜĞÜN SALONUNDAN CUMHURİYET EVLERİNE GELDİ GELİNİDE BELEDİYENİB SAĞLIK OCAĞINDA CALIŞIYOR ŞAHİN KARDEŞİM YALANSA YALAN DESİNLER

Şahin :

Kuru iftira.Hiç bir belediye meclisinin yakını belediyede çalışmıyor. İnanmayan araştırsın.

kartal :

okudum ve sızın gibi halka ve davasına sadık insanların oluşuna çok sevindim.ereğli de suçlu siz deyil davaya ıhanet edenleri hala partı catısı altında barındıran genel merkezini bir vatantaş olarak kınıyorum.siz bu açıklamayı yapan beyefendiler sizede kırılmamak elde deyil.sizler ereğlimizde soz sahıbı insanlar olarak uç yılda boyle bir açıklama yaparsanız sizede darılırız.adam kanun nızam teşkılat tanımıyorsa sizde gereğini yapmamakla çok geç kaldınız.selamlar.

HIDIR :

SAYOIN MECLİS ÜYESİ ARKADAŞLAR HELBETTE ÖNCE ÖRGÜT KİŞİLER GELİR GİDER AMA ÖRGÜT YERİNEDEDİ,R ÖRGÜTSÜZ TOPLUM CIBLAK İNSANA BENZER ALLAH BU BİRİLTELİĞİNİZİ BOZMASI BELKİ BU ÖRGÜTTE YÖNETİCİLİK YAPANLARADA DERS OLUR BAZILARINA BİAT ETMEKTEN VAZ GECERLERÖRGÜTÜ HİCE SAYANLAR YALINIZ KALMAYA MAHKUMDUR SELAMLAR

ŞEFAF ODA :

BEYLER LAFLARINIZ ÇELİŞKİLİ MECLİS ÜYELERİNİN GÖREVİ İCRAAT YAPMAKTIR SİYASET DEĞİL SÖYLEYEN SİZSİNİZ OHALDE SEÇİMLE NE ALAKANIZ VAR.. MECLİS ÜYELİĞİNİZİN ÇERÇEVESİNİ BAŞKALARININ ÇİZMESİNE GÖZ YUMMADIĞINIZI SÖYLÜYORSUNUZ ÇERÇEVE ZATEN BAŞTAN KIRIKTI ONU BİLE GÖREMEMİŞSİNİZ KALDIKİ ORAYA KİMİN SAYESİNDE GELDİĞİNİZİ UNUTMAYIN. CHP Mİ KİMİN UMURUNDA ŞEÇİMDEN ÖNCE ACABA PARTİNİN YERİNİ BİLİYORMUYDUNUZ.NERENİZ İNCİLDİDE MECLİSTE İKİYE BÖLÜNDÜNÜZ AYNI GRUBU ÖNÜMÜZDEKİ SEÇİMDE AK PARTİ KABUL ETSE KİMSENİN HAYIR DİYECEĞİNİ ZANNETMİYORUM ÇÜNKÜ HEPSİ ANAPTAN GELME DEĞİLMİ İÇLERİNDE GERÇEKLERİDE VAR AMA SÜRÜDEN AYRILMAYA NİYETLERİ YOK GİBİ KALDIKİ BU SEÇİMDE AK PARTİ BELEDİYEYİ ALMAYA KARARLI AMA BU HALK BUNLARI BELEDİYEDE GÖRMEK İSTİYORMU? HA BİR DE DANIŞMANLAR VAR ARTIK ONLARADA NE DANIŞILIYORSA AMA SANIRIM ONLARDA OLMASA BELEDİYENİN İŞİ OLDUKÇA ZOR ALLAH YARDIMCILARI OLSUN AMA ARTIK HERKES RENGİNİ BELLİ ETMEK ZORUNDA!!!

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.