ÖNDER'DEN AÇIKLAMA

Tarih: 2013-04-11 00:00:00

Kamuoyu çok iyi bilir ki, Gazeteniz Önder'in iftira, santaj, tehdit ile kişi hak ve özgürlüklerine saldırmak gibi bir alışkanlığı hiç olmamıştır/olamaz da! 'Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumlulukları Bildirgesi'ne ödünsüz bağlı Önder Gazetesi'nin; Kdz.

Kamuoyu çok iyi bilir ki, Gazeteniz Önder'in iftira, santaj, tehdit ile kişi hak ve özgürlüklerine saldırmak gibi bir alışkanlığı hiç olmamıştır/olamaz da!

'Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumlulukları Bildirgesi'ne ödünsüz bağlı Önder Gazetesi'nin; Kdz. Ereğli Belediyesi'nin eski  Başkanlarından Ruhi Cöbekoğlu'nun görev yaptığı süre içinde makamını kirli işlere alet etmemesini de överek yayımladığı 'Cöbekoğlu'nun kırılamayan rekoru'  başlıklı haberine, Kdz. Ereğli Belediyesi'nden imza yerinde "Basın Bürosu" yazan bir açıklama aldık. Belediyemizin bu açıklamasının tamamını herhangi bir yorum ve saptırma yapmadan aynen yayımladık.  Elbette bu açıklamayı yazıp gönderenlerin verilen emirleri  yerine getirmek zorunda olduklarının da bilincindeyiz.

Önder'in açıkladığı Kdz. Ereğli Belediyesi'nin kuruluşundan bu yana görev yapan tüm belediye başkanlarının  görev sürelerini gösteren rakamlarla ilgili öne sürdükleri 'hata' vurgulamasını anlayışla karşılayıp, .bu hatadan dolayı kamuoyundan  özür diliyoruz.

Ancak, Sayın Cöbekoğlu'nun onurlu duruşunu ifade eden haberin spotu ile Cöbekoğlu'nun fotoğrafının altına yazdığımız ifadelerle ilgili olarak 'alınganlık' gösterilmesini ise şaşkınlıkla karşıladık. 133 yılı kapsayan bir değerlendirmede Cöbekoğlu'nun belediyemizi ve şahsını hiçbir kirli işlere bulaştırmadığını yazıp söylemeyen var mı? Bu ifadelerden neden rahatsızlık duyulur ki?

Kentimizin bugün içinde bulunduğu saçma ve anlamsız kavga ortamın içine biz asla girmedik ve  girmemeye de kararlıyız. Seviye ve üslup konusundaki duruşumuzu aynen devam ettireceğimizi özellikle bir kez daha vurgulamak istiyoruz.

Toplumun tüm kesimleri çok iyi bilir ki; Gazeteniz ÖNDER herhangi bir senaryonun içinde olmaz. 

İşimiz kamuoyuna doğru, hızlı objektif bilgi vermektir.

Öyle de devam edecektir.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur..

                                                                  ÖNDER

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorumlar

MUHTERİS :

Basın bürosunun açıklaması belediye başkanını ilzam eden itirafnameye dönüşmüştür. Sanırım dikkatsizlik..???!!!

vatandaş :

Sayın önder gazetesi,. doğru söyleyeni yedi kapıdan kovmuşlar.siz doğru bildiğinzden sasmayın biz vatandaş olarak sizi her zaman destekliyoruz

KIYAS :

Ruhi Cöbekoğlu,gerçekten DÜRÜSTLÜK ABİDESİDİR.Aksini söyleyeni ALLAH ÇARPAR.

yara büyük :

sadece posbıyık üzerine niye aldı bu yazıyı yarası olan gocunur

Ünal Savaş :

ULUSAL DÜZEYDEKİ 9 GAZETECİLİK ÖDÜLÜ İLE ERİŞİLMESİ GÜÇ BİR REKORA İMZA ATARAK TÜRK GAZETECİLİK TARİHİNE ADINI ALTIN HARFLERLE YAZDIRAN, BÖLGEMİZİN SAYGIN VE MARKA GAZETELERİNDEN ÖNDER GAZETESİNİ/GAZETEMİZİ KAMUOYUNUN TARAFSIZ VE GERÇEK BİLGİYE ULAŞMASINDAKİ OBJEKTİF YAYINLARI DOLAYISIYLA TEBRİK EDER, BUGÜNE KADAR OLDUĞU GİBİ BUNDAN SONRA DA, HİÇBİR KİŞİ VE MAKAMIN TEHDİTLERİNE VE ŞANTAJLARINA BOYUN EĞMEDEN, CUMHURİYETİMİZİN KURUCUSU VE ÖNDERİ M. KEMAL ATATÜRK' ÜN BASIN CAMİASINA GÖSTERMİŞ OLDUĞU İLKELER VE MİSYON DOĞRULTUSUNDA ZİRVE YOLCULUĞUNDAKİ BAŞARILARININ DEVAMINI DİLERİM. M. KEMAL ATATÜRK' TEN BASIN CAMİASINA MESAJLAR: MESAJ -1) “GAZETECİLER KANUNUN VE UMUMUN MENFAATLERİNİN AKSİNE MUAMELELERE ŞAHİT VE VAKIF OLDUKLARI TAKDİRDE GEREKLİ YAYINDA BULUNMALIDIR.” (1923) MESAJ -2) “GAZETECİLER, GÖRDÜKLERİNİ, DÜŞÜNDÜKLERİNİ, BİLDİKLERİNİ SAMİMİYETLE YAZMALIDIR.” (1929) MESAJ -3) “MATBUAT HİÇBİR SEBEPLE TAHAKKÜM VE NÜFUZA TABİ TUTULAMAZ.” (1923) Devamı var...

Ünal Savaş :

MESAJ -4) “BASIN, MİLLETİN MÜŞTEREK SESİDİR. BİR MİLLETİ AYDINLATMA VE İRŞATTA, BİR MİLLETE MUHTAÇ OLDUĞU FİKRÎ GIDAYI VERMEKTE, HULÂSA BİR MİLLETİN HEDEFİ SAADET OLAN MÜŞTEREK BİR İSTİKAMETTE YÜRÜMESİNİ TEMİNDE, BASIN BAŞLI BAŞINA BİR KUVVET, BİR MEKTEP, BİR REHBERDİR.” (1922) MESAJ -5) "BASININ TAM VE GENİŞ HÜRRİYETİ İYİ KULLANMASININ, NE DERECEDE NAZİK BİR VAZİYET OLDUĞUNU SÖYLEMEYE LÜZUM GÖRMEM. HER TÜRLÜ KANUNİ KAYITLARDAN EVVEL BİR KALEM SAHİBİNİN İLME, İHTİYACA VE KENDİ SİYASİ TELAKKİLERİNE OLDUĞU KADAR VATANDAŞLARIN HUKUKUNA VE MEMLEKETİN, HER TÜRLÜ HUSUSİ TELAKKİLERİN ÜSTÜNDE OLAN, YÜKSEK MENFAATLERİNE DE DİKKAT VE HÜRMET ETMEK MANEVİ ZORUNLULUĞU, ASIL BU MECBURİYETTİR Kİ UMUMİ DÜZENİ TEMİN EDEBİLİR. BUNUNLA BERABER BU YOLDA YANILMA VE KUSUR OLSA BİLE; BU KUSURU DÜZELTECEK ETKEN VE VASITA; BASIN HÜRRİYETİNDEN DOĞAN MAHZURLARIN GİDERİLME VASITASI, YİNE BASIN HÜRRİYETİDİR." (1925) SAYGILARIMLA “FESTİVALE HAYIR. ÜRETMEDEN TÜKETMEK, EREĞLİ'Yİ TÜKETMEKTİR.” Ünal SAVAŞ

ereglilu :

Sayin onder gazetesi. Siz isinizi dogru yapiyorsunuz..posbiyik simdide size satasiyor. Emekli etmeler isten atilmalar arsa satisi gorev degisiklikleri tum isler bitti ya simdi de sira sizde. Dik durusunuzu bozmayin

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.