ÖNEMLİ DUYURU!..

Tarih: 2011-06-01 00:00:00

Kdz. Ereğli İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından Cumartesi-Pazar günü yapılacak olan SBS ile ilgili önemli uyarılarda bulundu. Sınav esnasında yüksek ses çıkararak adayların motivasyonunu bozan kişilere karşı gerekli tedbirlerin alındığını belirten yetkilile
Kdz. Ereğli İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından Cumartesi-Pazar günü yapılacak olan SBS ile ilgili önemli uyarılarda bulundu. Sınav esnasında yüksek ses çıkararak adayların motivasyonunu bozan kişilere karşı gerekli tedbirlerin alındığını belirten yetkililer, bu tür eylemler için Kabahatler Kanunu gereğince işlem yapılacağı ifade edildi.
Kdz. Ereğli İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan açıklama şu şekilde: “04-05.06.2011 Cumartesi ve Pazar günü yapılacak olan 2011 Yılı 7. ve 8. Sınıflar Seviye Belirleme Sınavı (SBS) ile ilgili İlçemizde Kız Teknik ve Meslek lisesi, Cumhuriyet İlköğretim Okulu, Ereğli Anadolu Lisesinde Erdemir İlköğretim Okulu, Anadolu İmam Hatip Lisesi, Turgut Reis İÖO, Mehmet Ali ve Kadri Yılmaz Anadolu Lisesi Okullarında sınav yapılacağı bilindirilmiştir. Sınav esnasında yüksek ses çıkararak adayların motivasyonu bozacak şekilde çevreyi rahatsız eden şahıslar veya işyerlerinin engellenmesi amacıyla sınav yapılan okulların çevresinde başta Belediye Başkanlığı olmak üzere ve diğer ilgili kurumlarca gerekli tedbirlerin alınması sağlanacaktır.
Aynca bu tür eylemler için Kabahatler Kanu'nun 36'ncı ve 37'nci maddesi gerekli işlem yapılacaktır. Bu nedenle 04-05.06.2011 günleri yapılacak olan 2011 Yılı 7. ve 8. Sınıflar Seviye Belirleme Sınavı (SBS) ile ilgili 03.06.2011 günü gecesi ve 04.06.2011 günü gecesi tüm eğlence mekanları, düğün, nişan v.b. törenlerin umuma açık yerlerin ses yayınlarını Saat:23.00 itibarıyla sona erdirmelerini, bu saaten itibaren gürültüye izin verilmeyeceğini, sınava girecek olan adayların sınav sırasında dikkatlerini dağıtarak başarısızlığa neden olabileceği değerlendirildiğinden; Yukarıda belirtilen okulların civarında Saat:08.30 ile 14.00 saatleri arasında vatandaşların araçlarından korna ve siren çalmamaları, yüksek sesle müzik aleti gibi cihazları kullanmamaları, inşaatlarda iş makinelerin çatıştırmamaları önemle rica ediyoruz.”

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.