ORGANİK TARIM DESTEKLEME BAŞVURUSU

Tarih: 2012-03-06 00:00:00

Kdz.Ereğli İlçe Tarım Gıda ve Hayvancılık Müdürlüğü, organik tarım destekleme başvurularının 9 Mart 2012 tarihinde sona ereceğini duyurdu. Başvuruda bulunacak çiftçilerin 2012 yılı üretim sezonunda Çiftçi Kayıt Sistemi kaydının yapılmış ya da güncellemiş
Kdz.Ereğli İlçe Tarım Gıda ve Hayvancılık Müdürlüğü, organik tarım destekleme başvurularının 9 Mart 2012 tarihinde sona ereceğini duyurdu. Başvuruda bulunacak çiftçilerin 2012 yılı üretim sezonunda Çiftçi Kayıt Sistemi kaydının yapılmış ya da güncellemiş olması gerektiği belirtilen açıklama şu şekilde: Kaydı bulunmayan çiftçiler organik tarım desteklemelerinden yararlanamayacaktır. OTBİS-1 icmalinin alındığı tarih 09.05.2011'den 30.01.2012 tarihine kadar en az 7 ay süre OTBİS'de kayıtlı olarak kalan arazilere yapılır. Bu tarihler arasında 7 ay süre ile OTBİS'de kayıtlı olmayan araziler için çiftçiler başvuru yapmış olsalar dahi bu destekleme döneminde dekar başına 25 TL olan OTD ödemelerinden yararlanamayacaklardır. Yapılan destekleme ödemelerinde ÇKS'deki arazi büyüklüklüleri esas alınacaktır. Destekleme ödeme icmalleri belirlenecek tarihlerde ilgili birimlerde askıya çıkarılacak olup askı süresince itirazlar değerlendirilerek liste kesinleştirilecektir. Süresi içinde destekleme başvurusunda bulunmayan çiftçiler destekleme ödemesinden kesinlikle yararlanamayacaklardır. İlçemizde organik tarımla iştigal edip OTD ödemesinden faydalanmak isteyen çiftçiler, 09.03.2012 günü mesai saati bitimine İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğümüze başvurmaları gerekmektedir.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.