OSB'DEKİ FİRMALARA EĞİTİM

Tarih: 2012-03-08 00:00:00

Kdz.Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası'nda Organize Sanayi Bölgesindeki firmalara işgüvenliğinin sağlanması ve iş teftiş konularında bilgilendirme toplantısı düzenledi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Teftiş Kurulu Başkanlığınca 2012 yılında Kdz. Ereğ
Kdz.Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası'nda Organize Sanayi Bölgesindeki firmalara işgüvenliğinin sağlanması ve iş teftiş konularında bilgilendirme toplantısı düzenledi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Teftiş Kurulu Başkanlığınca 2012 yılında Kdz. Ereğli, Çaycuma, Bartın, Karabük Organize Sanayi Bölgelerinde,  alan esaslı yapılacak olan programlı teftişler,  İş Teftiş Zonguldak Grup Başkanlığınca yürütüleceği açıklandı. Konuya ilişkin Kdz.Ereğli Ticaret ve Sanayi Odasından yapılan açıklama şu şekilde: Söz konusu teftişlerde özellikle iş kazası ve meslek hastalıklarının önlenmesi hedeflenmektedir. Teftişlere Mart ayında başlanılacak ve yıl sonuna kadar devam edecektir. Tarafların yapılacak denetimler hakkında bilgilendirilmesi ve iş sağlığı ve güvenliği konusunda duyarlılığın artırılması amacıyla, Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı toplantı salonunda OSB Müdürlüğü yetkilileri, Kdz.Ereğli Organize Sanayi Bölgesinde  faaliyet gösteren firmalarımızın temsilcileri ile Baş iş Müfettişi İş Teftiş Zonguldak Grup Başkanı Zeki Kömürcü, Baş İş Müfettişi Ali Seydi Tatar, Baş İş Müfettişi Sezgin Ayhan ve İş Müfettişi Yardımcısı Halil Kale'nin katıldığı bir toplantı tertip edilmiştir. Bu toplantıda, 2012 yılında Kdz. Ereğli, Çaycuma, Bartın, Karabük Organize Sanayi Bölgelerinde Yürütülecek Alan Esaslı Programlı Teftişler,  İş Müfettişlerinin görevleri ve iş sağlığı ve güvenliğine katkıları ile yıl boyu devam edecek teftişlerin amacı ve içeriği anlatılmış, ortak çözümlerin belirlenmesine yönelik tarafların işyerlerinde iş güvenliğinin sağlanması konusundaki görüş ve önerileri paylaşılmıştır.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.