OTEL KONFORUNDA HASTANE!..

Tarih: 2012-06-26 00:00:00

AK Parti Merkez İlçe Başkanı Metin Karaduman, hastane yeri ile ilgili açıklamalarda bulundu. AK Parti Zonguldak Merkez İlçe Başkanı Metin Karaduman, hastanenin 69 Ambarları'nın bulunduğu alanda sorun çıkması nedeniyle lojmanların olduğu bölgeye yapılacağı

AK Parti Merkez İlçe Başkanı Metin Karaduman, hastane yeri ile ilgili açıklamalarda bulundu.
AK Parti Zonguldak Merkez İlçe Başkanı Metin Karaduman, hastanenin 69 Ambarları'nın bulunduğu alanda sorun çıkması nedeniyle lojmanların olduğu bölgeye yapılacağı haberlerle ilgili olarak, raporların daha kesinleşmediğini söyledi. Zemin etüt çalışmasının sürdüğünü belirten Karaduman, Atatürk Devlet Hastanesi bünyesinde daha önce yan tarafında lojmanlarımız vardı. 400 yataklı hastanemizin buraya yapılmasıyla ilgili bir proje hazırlanmıştı. Bizde hastanemizin daha da büyütülerek 700 yataklı ve daha geniş arazi bularak etrafının hem sağlık kompleksi olarak düşünülmesi adına 69 Ambarları'nda bulunan arsa üzerine daha önceden Sağlık Müdürlüğümüz ve Bakanlığımız aracıyla bir öngörüde bulunmuştuk buraya yapılmasıyla ilgili. Sağlık Müdürlüğümüzde bu arsa üzerinde dereye yatağına yakın olması nedeniyle bir zemin etüdü yaptırmak üzere çalışmalara başlamıştı. Burayla ilgili çalışmalar devam ediyor. Raporla ilgili resmi olarak net bir açıklama yok. Hem Bakanlığımızın hem İnşaat Dairesi Başkanlığımızın çalışmaları sonuçlanmadı. Umut ediyoruz ki, hastanemizin Zonguldak'ımıza yakışır, otel konforunda, insanlarımıza hizmet veren, sağlık sektörüne hizmet veren yerler olması. Bununla ilgili çalışmalar devam ediyor. Raporlar sonuçlandıktan sonra mevcut arsa üzerinde 700 yataklı hastane oraya yapılabilir mi konusunda. önümüzdeki süreçte rapor gelirse. eğer zemin sağlam ise, maliyet açısından devletimizin bütçesine dokunmayacaksa devam edecek, eğer zeminde sorun varsa, maliyet açısından da devletimize yük olacaksa, daha önce de konuştuğumuz Atatürk Devlet Hastanesi'nin bitişindeki lojmanla ilgili yapılma şansı olabilir. Bunlar rapor geldikten sonra sonuçlanacak. Umut ediyoruz ki, hastanemizin kısa bir sürede Zonguldak halkına hizmet vermesi. Bunla ilgili teşkilat olarak hem il başkanımızı hem de milletvekillerimiz konuyu Ankara'da takip ediyorlar. Kısa bir zamanda hastaneyi Zonguldak'a kazandırmak için tüm hızıyla konuyu takip ediyoruz. Rapor geldikten sonra 69 Ambarları'nın bulunduğu arsa üzerinde veya daha önce konuştuğumuz projesi çizilen mevcut hastanenin lojmanları üzerinde bir karar alınacaktır dedi.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.