ÖYLE OLAYLAR YAŞANDI Kİ!..

Tarih: 2013-02-20 00:00:00

Kubar esrarı yakalandı   Zonguldak'da uyuşturucu kullandığı iddiasıyla 1 kişi gözaltına alındı. Alınan bilgilere göre Zonguldak Asayiş Şube Müdürlüğü görevlilerince yapılmakta olan asayiş uygulamasında, içerisinde şüpheli şahsın bulunduğu bir araç durdu

Kubar esrarı yakalandı

 

Zonguldak'da uyuşturucu kullandığı iddiasıyla 1 kişi gözaltına alındı. Alınan bilgilere göre Zonguldak Asayiş Şube Müdürlüğü görevlilerince yapılmakta olan asayiş uygulamasında, içerisinde şüpheli şahsın bulunduğu bir araç durduruldu, yapılan aramalarda, bir miktar içilmiş tütüne karışık kubar esrar maddesi ile sarılı ağırlığı 2 gram olan sigara ele geçirildi şüpheli C.G., polis tarafından gözaltına alınırken olay ile ilgili soruşturma ise sürüyor.

 

Ne umdu ne buldu!..

 

Zonguldak'ta yankesicilik olayı meydana geldi. Alınan bilgilere göre müşteki U.A., bir alışveriş sitesinden telefon almak için A.B. isimli şahısla irtibata geçtiğini, şüpheli şahsın telefonunu almak için 900 TL' ye anlaştığını ve şahsa 1.200 TL limiti bulunan kredi kartını gönderdiğini, daha sonra şüpheli şahsın aynı bankadan olan maaş kartındaki hesabı da kredi kartına aktararak kendisini 4 bin 280 TL dolandırdığını iddia ederek şikayetçi oldu. Şüpheli şahısın aranmasına başlanırken olay ile ilgili dolandırıcılık suçundan işlem başlatıldı.

 

Sınav stresi

 

Zonguldak'ta küçük yaşta kız çocuğu intihara teşebbüs etti. Verilen bilgilere göre müşteki A.K., kızı olan E.N.Y.,'nin kendisine sınav stresi yüzünden evde bulunan ismini bilmediği ilaçlardan 14 adet içtiğini söylemesi üzerine kızını hastaneye götürdüğünü beyan etti, mağdurun hayati tehlikesi olduğundan bir müddet müşahede altında kalacağına dair doktor raporu alınırken olay ile ilgili tahkikat başlatıldı.

 

Yardım için gitmişti

 

Zonguldak'ta küçük yaşta çocuk işyerinde yaralandı. Alınan bilgilere göre mağdur F.D. halı yıkamaya yardım etmek için işyerine gittiğini, yıkanmış olan halıyı çıkarmak için makinanın kapağını açmaya çalıştığı esnada sağ el orta parmağının kapak ile duvar arasına sıkışması sonucu yaralandığını iddia etti. Hastaneye kaldırılan ve hayati tehlikesinin bulnmadığına dair doktor raporu alınan olay ile ilgili tahkikat yapıldığı belirtildi.

 

Cezalar gelince

 

Zonguldak Çarşı Polis Merkezi Amirliği tarafından güveni kötüye kullanma suçu ile işlem yapıldı. Alınan bilgilere göre M.Y., 2010 yılında şüpheli şahıs B.Y.'ye 3 bin 250 TL'ye aracını sattığını ve şahıstan 400 TL alacağının olduğunu, bu tarihten itibaren şüpheli şahsa ulaşamadığını, aracın kaydının kendi üzerine olmasından dolayı vergi ve ceza borçlarının kendisine üzerine geldiğini iddia ederek şikayetçi oldu. Şüpheli B.Y.'nin firada olduğu ve yakalanmasının ardından tahkikata devam edilecği belirtildi.

 

Aracına zarar verdiler

 

Zonguldak Çarşı Polis Merkezi Amirliği önceki gün sabah saatlerinde mala zarar verme ve otodan hırsızlık suçu ile işlem gerçekleştirdi. Verilen bilgilere göre müşteki M.K., kendisine ait olan plakalı araçlarını işyerinin önüne park ettiğini, sabah saatlerinde yanında çalışan diğer müşteki şahsın kendisini arayarak araçların camlarının kırılmış olduğunu, 1 adet teyp ve 400 TL civarında malzemelerin çalındığını söylediğini iddia etti ve olay ile ilgili şikayetçi oldu. Olayı gerçekleştiren kişi ya da kişilerin yakalanabilmesi için çalışma başlatıldı.

 

Okulu da soydular

 

Zonguldak'ta bir okulun müdür yardımcısının odasında bulunan bilgisayar malzemeleri çalındı. Alınan bilgilere göre müştekiler A.B. ve H.A., okulun müdür yardımcısı odasının camının zorlanarak içeri girildiğini, müdür yardımcısı odasında bulunan bir adet markası bilinmeyen bilgisayar monitörünün, bir adet bilgisayar kasasının, bir adet masa süsü olarak kullanılan camekanlı ve aynalı Osmanlı tuğrasının, bir adet mouse'un, bir adet kullanılmayan bilgisayarın işlemcisinin yerinde olmadığını, yine aynı odada bulunan bir adet monitörün ayak kısmının kırılmış olduğunu iddia ederek şikayetçi oldular olaya karışan kişi ya da kişilerin ise yakalanması için çalışma başlatıldı.

 

Polis önledi

 

Polisler bıçak ile kendine zarar veren ve yaklaşılması durumunda kendisini öldüreceğini söyleyen M.K. isimli şahsın bir anlık dalgınlığından faydalanılarak etkisiz hale getirirken,  müşteki şahıs, psikolojik sorunlarının olduğunu, bir anlık bunalıma girdiğini, ikametinden bıçak alarak bahse konu adrese gittiğini ve kendisine zarar verdiğini beyan etti. Hastaneye götürülen müştekinin hayati tehlikesinin bulunmadığına dair doktor raporu alınırken olaya intihara teşebbüs suçu ile işlem yapıldı.

 

Mobeseli direğe çarptı

 

Zonguldak'ta Ö.A., kullandığı araç ile mobese kamerası bulunan direğe çarptı. Verilen bilgilere göre araç sürücü, bahse konu adreste seyir halinde iken mobese direğine çarptığı, direğin eğildiği, güç kaynağının yere düştüğü ve bazı elektronik cihazların parçalanmış olduğu tespit edilirken, olayı gerçekleştiren kişi ise aranıyor.

 

Zarar verdi iddiası

 

Zonguldak Çarşı Polis Merkezi tarafından mala zarar verme ve tehdit suçlaması ile önceki gün işlem yapıldı. Verilen bilgilere göre müşteki R.T., aracını park ettiğini, aracının yanına gittiğinde üzerine çöp dökülmüş olduğunu, ayrıca aracının ön camında küçük bir çatlağın olduğunu gördüğünü, aracının yanında bulunduğu esnada ismini Avni olarak öğrendiği şahsın aracın park konusuyla ilgili kendisini tehdit ettiğini, aracına çöp atan şahsın isimli şüpheli şahıs olduğunu düşündüğünü iddia ve şikayet etti. Olayı gerçekleştirdiği iddiası ile 1 kişi polis tarafından gözaltına alındı.

 

Paralar çalındı

 

Zonguldak'ta bir işyerinde hırsızlık olayı yaşandı. Müşteki M.Ö., işyerinin Y.A. isimli bilgi veren şahıs tarafından kapatıldığını, daha sonra işyerinin karşısında bulunan dükkan sahibinin işyerinin giriş kapısının aralanmış olduğunu görerek haber verdiğini, müştekinin işyerini kontrol ettiğinde yaklaşık 250 TL bozuk paranın yerinde olmadığını ve işyerinin dağıtılmış olduğunu iddia ederek şikayetçi oldu. Hırsızlık olayını gerçekleştiren kişi ya da kişiler ise polisin araştırması ile bulunmaya çalışılıyor.

 

Hem silah hem uyuşturucu

 

Zonguldak'ta bir araç içerisinde kuru sıkı silah araçta bulunan kişi üzerinde ise uyuşturucu bulundu. Polisler tarafından şüphe üzerine durdurulan bir araçta yapılan aramada, sağ ön koltuk arka kısmındaki cepte 1 adet seri numarası bulunmayan kurusıkı silah ve 4 adet fişek elde edildi,  ayrıca araç sürücüsü D.D. isimli şahsın üst aramasında montunun iç sol cebinde şeffaf jelatine sarılı bulunan 14 adet hint keneviri tohumu bulunurken şüpheli polisler tarafından gözaltına alınarak işlem başlatıldı.

 

Darp ettiler

 

Zonguldak Soğuksu Polis Merkezinin kasten yaralama suçu işe yaptığı işlem şu şekilde: Müşteki C.Ç., yaklaşık bir ay önce bir firmaya ait tırla bir şehre doğru yola çıktığını, yolda aracın arıza yaptığını, tamir sırasında düşerek omzundan yaralandığını, daha sonra da tedavi gördüğünü, tedavisinden sonra bir tıra binerek gemi ile geldiğini, burada 4 erkek şahsın kendisini darp ettiğini, tanımadığı ve eşkâlini veremediği iki erkek şahsın polisler gelmeden kaçtıklarını, polisler geldiğinde A.E., ve S.C., isimli şahısları yakaladığını, daha sonra ambulans ile hastaneye gittiğini, bu olayla ilgili şahıslardan şikayetçi olduğunu beyan ederken, şahsın hayati tehlikesi bulunmadığına dair doktor raporu alındı, firma yetkilisi olan şüpheliler ise müşteki şahsın şoförleri olduğunu ve aracı Rusya' da yolda bırakarak ayrılması üzerine zarara uğradıklarını, bu sebeple şahsı geldiğinde darp ettiklerini ancak sadece iki kişi olduklarını beyan ettiler, olayla ilgili tahkika sürüyor.

 

Yok böyle dolandırıcılık

 

Zonguldak Soğuksu'da dolandırıcılık suçu ile işlem yapıldı. Müşteki O.K., kendisinin,  Antalya ilinden  60.000 - 70.000 TL civarında sebze- meyve aldığını ve nakliyeci olan B.U., isimli şahısla anlaşarak Zonguldak iline geldiğini, şüpheli şahsın araca meyve-sebzeleri yükleyerek yola çıktığını, sabah saatlerinde şüpheli şahsı aradığında şahsın Zonguldak iline girdiğini söyleyerek telefonu kapattığını, 13.00 sıralarında şahsı aradığını ancak ulaşamadığını, aracın plakasını sorgulattığında plakanın sahte olduğunu öğrendiğini, gerçek plakanın başkaolduğunu öğrendiğini iddia ederek şikayetçi oldu, olay ile ilgili araştırmalar ise sürüyor.

 

Kaybettim sandı

 

Soğuksu'da meydana gelen hırsızlık olayında müşteki H.A., ikametinde bulunduğu esnada gardolabın içerisindeki montunun iç cebine 1740 TL para koyduğunu, akabinde ikametten ayrıldığını, aynı gün saat:22.30 sıralarında eve geldiğini, evde herhangi bir şüpheli durumun olmadığını, ancak 16.02.2013 günü saat:10.00 sıralarında montunun cebindeki parayı almak için baktığında parayı yerinde göremediğini beyan etmiş, 17.02.2013 günü saat:10.00 sıralarında müşteki verdiği ek ifadesinde, parasını diğer montunun kol kısmına koymuş olduğunu fark ettiğini, montun kol kısmının ucu lastikli olduğundan paranın buraya sıkışıp kaldığını gördüğünü, olayla ilgili olarak şikayetçi olmadığını beyan etti.

 

 

Şikayetçi oldu

 

Müşteki M.T., 06 Şubat2013 günü saat:17.00 sıralarında işyerinin kapılarını kilitlediğini ancak arka kapının anahtarını üzerinde bırakarak işyerinden ayrıldığını, 07.02.2013 günü saat:07:00 sıralarında işyerine geldiğinde ön kapıyı kullanarak işyerine girdiğini, işyeri içerisinde bulunan yazıhanesinin pencere camının kırık ve açık olduğunu gördüğünü, işyerini kontrol ettiğinde arka kapı camının kırık ve kapının da açık olduğunu gördüğünü, yazıhanesinde masanın kilitli çekmece gözünde bulunan 600-700 TL arasında nakit banknot para ve cam kavanoz içerisinde bulunan yaklaşık 400 TL yakın bozuk parasının yerinde olmadığını tespit ettiğini, işyerinde güvenlik kamerasının olmadığını ve kendisinin işleri olduğundan dolayı bu tarihe kadar gelip işyerindeki hırsızlık olayı ile ilgili olarak müracaatta bulunmadığını, işyerinde hırsızlık olayını gerçekleştiren şahıs ya da şahıslardan davacı ve şikayetçi olduğunu beyan etti.

 

Gizlice evlendiler

 

Kilimli'de meydana gelen olayda müşteki M.K., oğlu O.K. ile B.K.'ın kısa süre önce evlendiklerini, ancak bu evliliğin mağdurun ailesinin rızası olmadan gizlice gerçekleştiğini, bunun üzerine kendisinde mağdurun annesi olan A.A.'yı arayarak durumu anlattığını, şahsın kendilerini ikametine konuşmak için davet ettiğini, eşi E.K. oğlu ve gelini ile A.A'nın ikametine gittiklerini, burada iki aile arasında sözlü tartışma yaşandığını, A.'nin ve akrabaları olan F. ve B.E.'ün zorla gelini B.'yi evlerinde tutarak kendileri ile gitmesine izin vermediklerini F. ve B.E.'ün kendisini ve eşini darp ettiğini iddia ederek şikayetçi oldu.

 

Ereğli'de CD operasyonu

 

Karadeniz Ereğli İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı Güvenlik Büro Amirliği ekipleri ilçe genelinde yaptıkları denetimde korsan cd satışı yaptığı gerekçesiyle binlerce cd'ye el koydu. İlk denetimde 6857 adet korsan CD tespit edildi işyeri sorumlusu ve işyeri sahibi M.B., ve E.B., yakalandı. yine başka bir işyerinde 847 adet korsan CD ve 458 adet kartonet tespit edildi işyeri sahibi B.T., yakalandı, başkabir işyerinde ise 336 korsan CD yakalandı işyeri sahibi E.F., ise polis tarafından gözaltına alındı.

 

Hastaneye yetiştirdi

 

Polise bilgi veren R.K. isimli şahıs, eşi S.K.isimli şahsın 6 ay önce uykusuzluk sorunu yaşamaya başladığını, eşine anti depresyon tedavisi uygulandığını ancak bir iyileşme olmadığını, eşinin sudan sebeplerle tartışma çıkardığını, 16.02.2013 günü saat:01.30 sıralarında ikametlerinde eşiyle beraber alkol aldıkları esnada eşinin bir ara mutfağa gittiğini, eşi geri gelmeyince mutfağa gittiğini ancak kapının kilitli olduğunu, hemen kapıyı zorlayarak mutfağa girdiğini, eşini ilaçları içerken gördüğünü, vakit kaybetmeden eşini hastaneye götürdüğünü beyan etti, şahsın dahiliye servisine yatırılarak tedavisine başlanırken hayati tehlikesinin devam ettiği belirtildi.

 

İntihara teşebbüs

 

Bağlık Polis Merkezi Amirliğinde önceki akşam saat 20.00 sıralarında yapılan intihara teşebbüs suçu ile ilgili bilgiler şu şekilde: İntihara teşebbüs olayı intikal ettiği bildirilirken, müşteki şahsın E.Ö., isimli şahsın doktor raporunda 40 adet Laropul ilacı içtiği, hayati tehlikesi mevcut olduğu, nefesinde yoğun alkol kokusu mevcut geçici raporudur, kati rapor BEÜ tıp fakültesi anestezi bölümünce verilecektir şeklinde olup, müşteki şahsın tedavisi devam ettiğinden ifadesi alınamamış, müştekinin erkek arkadaşı olan şüpheli şahıs, olayla bir ilgisinin olmadığını, intihara teşebbüs ettiğini daha sonradan öğrendiğini beyan etti.

 

Kontrol amaçlı götürdü

 

Ereğli'de zehirlenme olayı yaşandı verilen bilgilere göre şüpheli G.G. oğlu mağdurun rahatsız olması nedeni ile Calpol isimli ateş düşürücü şuruptan 1 ölçek verdiğini, daha sonra kendisinin diğer çocuğunu uyutmak için yatak odasına gittiğini, yaklaşık 5 dakika sonra oğlunun yanına geldiğinde üzerinde şurup lekesi gördüğünü ve oğluna sorduğunda şurup içerken üzerine döktüğünü söylediğini, bunun üzerine iş yerinde bulunan eşine haber vererek oğlunu hastaneye götürdüklerini beyan etti, mağdurun hayati tehlikesinin bulunmadığına dair doktor raporu alındı.

 

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.