ÖZEL SINIFA ÖĞRETMEN ARAYIŞI

Tarih: 2009-06-08 00:00:00

Kdz. Ereğli'nin tek Özel Eğitim Sınıfı Kışla Mahmut Likoğlu İlköğretim Okulunda hizmet veriyor. Bu okuldaki sınıfı ziyaret eden llçe Milli Eğitim Müdürü Turan Akpınar öğretmen sıkıntısından şikayet etti. Kdz. Ereğli'de zihinsel engelli öğrencilere eğitim

Kdz. Ereğli'nin tek Özel Eğitim Sınıfı Kışla Mahmut Likoğlu İlköğretim Okulunda hizmet veriyor. Bu okuldaki sınıfı ziyaret eden llçe Milli Eğitim Müdürü Turan Akpınar öğretmen sıkıntısından şikayet etti.

Kdz. Ereğli'de zihinsel engelli öğrencilere eğitim verebilen tek sınıf Kışla'daki Mahmut Likoğlu İlköğretim Okulu'nda bulunuyor.
Bu okuldaki özel sınıfı ziyaret eden ilçe  Milli Eğitim Müdürü Turan Akpınar, Atatürk İlköğretim Okulu'ndaki özel sınıfın ise öğretmensizlikten hizmet veremediğini açıkladı.
2007 yılında Yasemin Madenci tarafından kendi kızının ismini vererek kurulan Elifnaz Madenci Özel Eğitim Sınıfında, 10 zihinsel engelli öğrenciye eğitim veriliyor.
Kdz. Ereğli'de bu özel sınıfı ziyaret eden ilçe Milli Eğitim Müdürü Turan Akpınar, Kışla Mahmut Likoğlu İlköğretim Okul Müdürü Osman Kanca ile Özel Eğitim Sınıf Öğretmeni Şenel Holdur'dan öğrenciler hakkında bilgiler aldı.
ÖĞRETMEN SIKINTISI
Akpınar, Ereğli'de 2 yıl içerisinde 5 özel eğitim sınıfı açmayı hedeflediklerini ancak şuanda sadece Kışla Mahmut Likoğlu İlköğretim Okulu'nda mevcut olduğunu belirterek, Atatürk İlköğretim Okulu'nda da yeni bir sınıf açtıklarını ancak, bu bölümle ilgili öğretmen sıkıntısı olduğu vurguladı.
10 Zihinsel engelli öğrencinin bulunduğu Kışla Mahmut Likoğlu Okulu Elifnaz Madenci Özel Eğitim Sınıfı Öğretmeni Şenel Holdur, iki yıl içerisinde 5 öğrencinin okuma yazmaya geçtiğini belirterek, normal sınıflara gönderildiğini söyledi.
Holdur, özel eğitim sınıfı hakkında verdiği bilgide şunlara yer verdi:

BİRLİK OLMALIYIZ
"Özel Eğitim Sınıfımız 2007 yılında kuruldu. Şuanda 10 Zihinsel engelli öğrencimiz var. Bu öğrencilerimize okuma yazma eğitimi, matematik ve topluma uyum dersleri veriyoruz. Sınıfımız kurulduğundan bu yana 5 öğrencimize okuma yazma eğitimi vererek normal sınıflara arkadaşlarının yanına gönderiyoruz. Türkiye çapında donanımlı bir sınıfa sahibiz. Kdz. Ereğli'mizde de bu tür sınıflara ihtiyaç var. Çünkü her 8 kişiden biri özürlüdür ve eğitim alanların sayısı çok azdır. Özürlü çocuklar maalesef toplum tarafından dışlanmakta ve velileri suçlu muamelesi görmektedir. Engelleri aşmak için hep beraber birlik olmalıyız."
Kdz. Ereğli Milli Eğitim Müdürü Turan Akpınar, ziyaretini sonlandırırken tüm öğrencilere başarılar diledi ve sınıf öğretmeni Şenel Holdur'u da verdiği hizmetten ötürü tebrik etti.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorumlar

Adem AKKOYUN :

Sevgili kardeşim kendin gibi pırıl pırıl bir sınıf oluşturmuşsun inşaallah öğretmen eksiğini gidererek bu güzel çalışmanın eksik kalan kısmınıda tamamlarsınız. Senin gayretli çalışmalarını takip ediyorum gayratin ve azmin gözlerinden belli oluyor. Tebrik eder çalışmalarında başarılar dilerim.

tayfur ustaoğlu :

Osman Kanca Hocam. Belki de zonguldakta tek örneği olan bu sınıfı, sadece kendi bireysel çabalarınla bizlere kazandırdığın için size müteşekkiriz. Allah razı olsun ve de size helal olsun. Sınıf öğretmeni Şenel hanımada özverisinden dolayı müteşekkiriz. Çalışmayan, yapmayan bilmez. Anlamaz, Velisi olmayan, çocuğu olmayan bilmez bu teşekkürün anlamını. Bir kez daha helal olsun size. Devletten bir kuruş destek almadan üstelik açtınız bu sınıfı.

öğretmen :

Lütfen haber yaperken veya yetkililerin demeç veririken dikkatli olmasını istiyoruz.Bu okuldaki özel eğitim sınıfı daha yeni sayılır.Bu sınıftan İsmet İnönü İlköğretim okulunda5-6 yıldır hizmet veren bir özel eğitim sınıfı var.Yetkililerin bundan haberi yok mu acaba? Sizinde basın olarak gidip bunuda haber yapmanızı istiyoruz lütfen.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.