PARALAR İŞ-KUR'DAN

Tarih: 2013-01-31 00:00:00

Zonguldak Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Gönül Demirsu, Zonguldak Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğünce 2012 yılı içerisinde işvereninden ücretini alamayan 187 işçinin paralarının İŞKUR tarafından Garanti Fonundan ödendiğini söyledi. Zonguldak Çalışma ve İ
Zonguldak Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Gönül Demirsu, Zonguldak Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğünce 2012 yılı içerisinde işvereninden ücretini alamayan 187 işçinin paralarının İŞKUR tarafından Garanti Fonundan ödendiğini söyledi.
Zonguldak Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Gönül Demirsu yaptığı açıklamada, Ücret Garanti Fonundan 2012 yılı içerisinde işvereninden ücretini alamayan 187 işçiye 461 milyon 374 bin TL ödendiğini belirtti. Demirsu, Zonguldak Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğünce 2012 yılı içerisinde 187 işçinin 4447 sayılı işsizlik sigortası kanunun ek 1. maddesi gereğince işverenlerin konkordato ilan etmesi, işveren için aciz vesikası alınması, iflası veya iflas ertelemesi nedeniyle işverenin ödeme güçlüğüne düşmesi nedeniyle iş ilişkisinden kaynaklanan üç aylık ödenmeyen ücret alacakları olan toplam 461 milyon 374 bin TL Ücret Garanti Fonundan ödenmiştir. Ücret Garanti Fonu ödemelerinden faydalanabilmek için, işçi alacak belgesinde ücret alacağının bulunduğu dönemde işçinin 4447 sayılı işsizlik sigortası kanunu kapsamında çalışıyor olması. İşverenin konkordato ilan edilmesi, aciz vesikası alınması, iflas ya da iflasın ertelenmesi nedenleri ile ödeme güçlüğüne düşmüş olması. İşçinin, işverenin ödeme güçlüğüne düşmesinden önceki son bir yıl içinde aynı işyerinde çalışmış olması gerekmektedir dedi.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.