PLATFORMDAN TEPKİ YÜRÜYÜŞÜ

Tarih: 2010-06-03 00:00:00

Zonguldak Demokrasi Platformu İsrail'e karşı tepki yürüyüşü gerçekleştirdi.  Zonguldak İşçi Anıtı'ndan başlayan İsrail'e tepki yürüyüşü sloganlar eşliğinde Zonguldak Valiliği önünde son buldu. Valilik önünde Zonguldak Demokrasi Platformu adına konuşma yap

Zonguldak Demokrasi Platformu İsrail'e karşı tepki yürüyüşü gerçekleştirdi.  Zonguldak İşçi Anıtı'ndan başlayan İsrail'e tepki yürüyüşü sloganlar eşliğinde Zonguldak Valiliği önünde son buldu. Valilik önünde Zonguldak Demokrasi Platformu adına konuşma yapan Maden Mühendisleri Odası Başkanı Erdoğan Kaymakçı, savaş değil barış istediklerini söyledi. Kaymakçı, "Gazze'ye insani yardım götürmek üzere yola çıkan gemilere saldıran, aralarında yaşlı, kadın ve çocukların da bulunduğu çok sayıda sivil insanı katleden İsrail, saldırganlığını topraklarını savunmak yalanıyla perdelemeye çalışıyor. İsrail karasularına 77 mil uzaklıktaki geminin açık sularda olduğu bilinmekteyken, İsrail'in uluslar arası hukuku hiçe sayan insanlık dışı saldırılarını sürdürdüğünü görüyoruz. Her şeyden önce belirtmek gerekir ki, bu saldırı emperyalizmin Ortadoğu coğrafyasında egemen kılmaya çalıştığı gerilim politikalarının bir uzantısıdır. Irak'ın işgaliyle başlayan süreç devam etmekte, bölgemizde Amerikan emperyalizmine karşı direnen İran, Suriye, Filistin gibi ülkeler sık sık saldırgan gözdağlarıyla sindirilmeye çalışılmaktadır. Ülkemizde uzun süredir Kürt sorunu üzerinde yaşanan, son dönemde yeniden tırmandırılmaya başlanan ve bu zincirin bir halkası niteliğini taşıyan gerilim, sorunun çözümüne yönelik inisiyatifin emperyalizmin eline bırakılması sonucu ülkeyi bölünmenin eşiğine taşımaktadır. ABD projelerinin Türkiye halkları arasında açtığı mesafe gittikçe derinleşmektedir. Gazze'ye insani yardım götüren konvoya yapılan saldırıyla eşzamanlı olarak düzenlenen, İskenderun Deniz İkmal Komutanlığı'nda görev yapan 7 askerimizi katleden terörü bu saldırıdan ayrı düşünmemiz mümkün değildir. Her iki saldırının ardındaki güç ABD emperyalizmi ve onun sadık uşaklarıdır.
Türkiye'nin bölünmesinin zeminini hazırlayan bu çatışma ortamının bir an önce durdurulması için halkımızı gerçek düşmana karşı uyanık olmaya çağırıyoruz.
Bugün yapılması gereken dünyada ve ülkemizde savaş ve şovenizm politikalarının karşısında demokrasiyi, barışı, kardeşliği, hoş-görüyü savunmaktır. Bölgemizdeki emperyalist savaş politikalarının üstesinden gelmek için halkımızı sesini yükseltmeye ve emperyalizme dur demeye çağırıyoruz" dedi.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.