PLATFORMDAN TEŞEKKÜR!..

Tarih: 2011-05-06 00:00:00

Zonguldak Demokrasi Platformu Dönem Sözcüsü ve Miting Düzenleme Kurulu Başkanı Erdoğan Kaymakçı, tüm Türkiye’de olduğu gibi Zonguldak’ta da 1 Mayıs’ın, “emeğin bayramı” olarak, anlamına uygun coşku içerisinde kutlandığını, tüm zamanların en katılımlı 1 Ma
Zonguldak Demokrasi Platformu Dönem Sözcüsü ve Miting Düzenleme Kurulu Başkanı Erdoğan Kaymakçı, tüm Türkiye’de olduğu gibi Zonguldak’ta da 1 Mayıs’ın, “emeğin bayramı” olarak, anlamına uygun coşku içerisinde kutlandığını, tüm zamanların en katılımlı 1 Mayıs’ın gerçekleştirildiğini açıkladı ve destek verenlere teşekkür etti. Kaymakçı yaptığı açıklamasında, “Tüm ülkede olduğu gibi kentimizde de 1 Mayıs, “emeğin bayramı” olarak, anlamına uygun bir şekilde coşku içinde kutlandı. Madenci Anıtı Alanında tüm zamanların en katılımlı 1 Mayıs kutlaması gerçekleşti. Alanı dolduran altı binden fazla emekçi en gür sesi ile taleplerini haykırdı, daha iyi bir dünyaya; özgür ve demokratik bir Türkiye’ye olan özlemini dile getirdi. Farklı siyasal çevrelerle sendikalardan katılım olması, alanı daha da zenginleştirdi. Adeta bir gökkuşağını andıran bu renklilik siyasal görüşü, etnik kökeni, pozisyonu, sektörü ne olursa olsun tüm emekçilerin sorunlarının ortak oldu-ğunu, çözümününse ancak ve ancak birlikte mücadeleden geçtiğini bizlere bir kez daha anımsattı. Coşkulu halaylarla sona eren kutlamalarda, emniyet güçlerinin geçen yıllardan farklı olarak daha olumlu davranması nedeniyle en küçük bir gerilim yaşanmadı. Kutlamaların tek üzücü yanı sevgili dostumuz Oğuz Aşık’ın yaşadığı rahatsızlıktı. Daha sonra kendisinden aldığımız sağlık haberleri, bizleri mutlu etti ve coşkumuzu daha da doruklayan bir olgu haline geldi. Rahatsızlığına karşın alandaki yerini alan ve toplumsal sorumluluklarını eksiksiz olarak yerine getirmeye çalışan sevgili dostumuza bir kez daha geçmiş olsun diyor, sevgilerimizi yolluyoruz. Zonguldak Demokrasi Platformu ve Miting Düzenleme Kurulu olarak 1 Mayıs’ı görkemli bir şekilde kutlamanın sevinci içindeyiz.  Bu coşkuya ortak olan tüm işçi sendikalarına, kamu çalışanları sendikalarına, emekten yana siyasi partilere, tüm emekçilerle emek dostlarına teşekkür ediyor,  daha coşkulu kutlamalarda birlikte olma umudumuzu yineliyoruz” sözlerine yer verdi.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.