'POLİS DEVLETİNE HAYIR'

Tarih: 1970-01-01 02:00:00

DİSK Genel İş Sendikası Zonguldak Şube Başkanı Enis Dizdaroğlu basın açıklaması yaparak Gezi olaylarına değinerek Polis şiddetine ve göz altı alınmalarına tepki gösterer ‘ Polis devletine Hayır’ dedi Dizdaroğlu’nun konuya ilişkin açıklaması şu şekilde “

DİSK Genel İş Sendikası Zonguldak Şube Başkanı Enis Dizdaroğlu basın açıklaması yaparak Gezi olaylarına değinerek Polis şiddetine ve göz altı alınmalarına tepki gösterer ‘ Polis devletine Hayır’ dedi
Dizdaroğlu’nun konuya ilişkin açıklaması şu şekilde “ Son birkaç günlük olaylar, özelikle son 24 saatteki gelişmeler AKP Hükümeti’nin Devleti artık polis devletine dönüştürdüğünü göstermektedir.
Başbakan’ın yurtdışından gelişinde sergilenen görüntüler, “Gezi Parkı Direnişi” konusunda bilinçli olarak toplumsal kutuplaştırma yaratmaya dönük kullanılan söylem, Devlet olanaklarının hoyratça AKP’nin “halka gaz verme” mitingleri için kullanılması söz konusu olduğundan artık Devlet bir “hukuk devleti” değil “polis devleti” dir. Öyle ki artık dün İstanbul’da olduğu gibi kitlesel avukat gözaltıları ile karşı karşıyayız.
Onlarca avukatı gözaltına alan bir Devlet artık demokratik bir devlet değildir. Dünya kamuoyu da durumu böyle tarif etmiştir.
Özellikle Başbakan’ın “Gezi Parkı Direnişi” karşısında yaşadığı şokun devam ettiği görülmektedir. Tarihin gördüğü tüm diktatörlere özgü olan ve direnen halka karşı duyulan hınç ve öfke ile karşı karşıyayız.
Dün gece başta İstanbul ve Ankara’da sergilenen şiddet, halkın arasına karıştırılan kışkırtıcı ajanlar eliyle direnişi gözden düşürme çabaları ve direnen halka karşı gösterilen öfke rejimin zıvanadan  çıkması durumuna işaret etmektedir.
Devletin İstanbul Valisi’nin halka karşı sergilediği şark oyunu ve diktatörlüklere özgü kışkırtıcı söylemleri kendisinin o makamda 1 saat bile durmaması için yeterlidir. Bu ve benzeri kamu görevlileri için aynı talepte bulunuyoruz. Bunlar derhal görevden alınmalıdırlar. 
Türkiye’nin özgür meydanları “Başbakan istifa” talepleri ile sarsılmaktadır. Halka karşı kışkırtma yapanlar ve rejimi hızla polis devletine dönüştürenler hukuk devleti ve demokrasi mücadelesi ile alt edileceklerdir.”

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.