POLİS ŞEFKATİ!..

Tarih: 2009-09-10 00:00:00

Alaplı'da 27 Temmuz'da faaliyete başlayan Toplum Destekli Polis Biriminde görevli Polis Memuru Fatih Dinler Devlet Hastanesini ziyaret ederek. Hasta ve hasta yakınları ile yakından ilgilendi. Hastalara Toplum Destekli Polis Birimi hakkında bilgiler veren

Alaplı'da 27 Temmuz'da faaliyete başlayan Toplum Destekli Polis Biriminde görevli Polis Memuru Fatih Dinler Devlet Hastanesini ziyaret ederek. Hasta ve hasta yakınları ile yakından ilgilendi. Hastalara Toplum Destekli Polis Birimi hakkında bilgiler veren Dinler, kendilerine çiçek takdim etti.  Hastane Başhekimi Genel Cerrah Uzmanı Op. Dr. Fuat Gündoğdu'dan Hastane hizmetleri hakkında bilgiler alan Toplum Destekli Polis Memuru Fatih Dinler, İlçe Emniyet Müdürlüğü Bünyesinde kurulan Toplum Destekli Polis Uygulaması ile vatandaşların sorunlarını yerinde tespit edip çözüme kavuşturduklarını Uygulama ile vatandaş ile polis arasın da kaynaşma ve dayanışmanın artacağına inandıklarını. Amaçlarının suçların işlenmeden önce önüne geçmek olduğunu belirtti.  Alaplı Devlet Hastanesi Başhekimi Genel Cerrah Uzmanı Op. Dr. Fuat Gündoğdu'da Toplum Destekli Polis Uygulamasının suçların azalmasında önemli bir rol alacağını ve vatandaş ile polis arasında bir bakıma köprü vazifesi göreceğini kaydederek bu anlamda her konuda gereken desteği vermeye hazır olduklarını belirtti.  Hastane Başhekimi Genel Cerrah Uzmanı Op. Dr. Fuat Gündoğdu ile birlikte Hastane deki servisleri gezen Toplum Destekli Polis Memuru Fatih Dinler, Burada Hastane Personelini,  Hasta ve Hasta yakınlarını ziyaret ederek kendilerine çiçek takdim etti.
Hastane Personeline, Hasta ve Hasta yakınlarına Toplum Destekli Polis Birimi hakkında bilgiler veren Polis Memuru Fatih Dinler, "Toplum Destekli Polis suç olmadığında da yanınızda olan polistir. Bizler toplum-polis ilişkilerinde öncelikle güven duygusunu güçlendirme çabasındayız. Bu nedenle suç öncesi faaliyetler kapsamında gerek kamu kurumları gerekse özel kurumlarla tam bir diyalog halinde olmak temel amacımızdır. Suç ve suçlular ile mücadelede polisin vatandaş ile işbirliği yadsınamaz bir gerekliliktir. Bu nedenle ilçemiz halkı ile sürekli ve etkin bir iletişim esası ile hareket edip sorunlarını, şikâyetlerini, sorunlara çözüm önerilerini yerinde dinleme gayreti içindeyiz.
Bu bağlamda, İlçe Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polis birimi olarak, sosyal hizmet anlayışı doğrultusunda Alaplı Devlet Hastanesini ziyaret ederek, Hastane Baş Hekimi, Personeli, Hasta ve Hasta yakınları ile yüz yüze görüşerek ziyaretimizde Toplum Destekli Polis birimini kendilerine tanıttık ve hizmetlerimiz hakkında bilgi verdik. Taleplerini ve beklentilerini sorduk. Hasta ve hasta yakınlarına geçmiş olsun dileklerimizi sunarak psikolojik moral desteği verdik" dedi.
Hasta ve Hasta yakınları Toplum Destekli Polis Memuru Fatih Dinler'in kendilerini ziyaret etmelerinden dolayı duydukları memnuniyeti dile getirerek" Allah polisimize zeval vermesin bizleri ziyaret ederek gösterdiğiniz ilgili ve alakadan dolayı teşekkür ediyoruz" şeklinde konuştular.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.