POSBIYIK'TAN RUHSAT UYARISI

Tarih: 2010-04-13 00:00:00

** Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Başkan Yardımcısı Cevat Aydın ve bazı belediye meclis üyeleri ile birlikte Kdz. Ereğli Çilek Halk Otobüsleri'nin yeni yönetimini ziyaret etti. ** Posbıyık, halk otobüsleri ile ilgili olarak vatandaşın şika

** Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Başkan Yardımcısı Cevat Aydın ve bazı belediye meclis üyeleri ile birlikte Kdz. Ereğli Çilek Halk Otobüsleri'nin yeni yönetimini ziyaret etti.

** Posbıyık, halk otobüsleri ile ilgili olarak vatandaşın şikayetlerini dile getirdi ve otobüslerin de Cuma günü akşamına kadar ruhsatlarını yenilemelerini istedi. Ayrıca bölgede yaşanan krize değindi.

Kdz. Ereğli'de toplu taşımacılığının tamamını yapan Çilek Halk Otobüsleri Kooperatifi yeni yönetimini belirledikten sonra ilk ziyaretçisi Belediye Başkanı Halil Posbıyık oldu. Posbıyık, başkan yardımcısı Cevat Aydın ve bazı belediye meclis üyeleri ile birlikte kooperatife  gitti ve Başkan Murat Akyüz ve yöneticileri ile görüştü.
Posbıyık burada yaptığı konuşmada, vatandaşın çok büyük sıkıntı içinde olduğuna vurgu yaparak şöyle dedi:

KRİZ EREĞLİ'DE
"Ekonomik kriz Kdz. Ereğli'yi kavuruyor bunu en iyi bilenlerden biri benim. Çünkü vatandaş milletvekilini bulamadığı için, biz güler yüzlü olduğumuz için ve bize her türlü derdini söylediği için belediyeye geliyor. Benim yolumu yap asfaltımı yap suyumu yap diye kimse gelmiyor. Biz açız diye geliyor. Büyük bir sıkıntı içindeyiz diye geliyor. Krizi Ereğli yaşıyor. Zonguldak'ta bu kadar kriz yok. Zonguldak'ta TTK'da çalışan maaşını alıyor. Emekli olan da maaşını alıyor. Eve 5 tane ekmek götürüyorsa, 4 tane götürüyor. Ereğli'de binlerce işçi tersaneler bölgesinden işten çıktı, işsiz kaldı ekmeksiz  kaldı. Demirçelik de yüzde 35 diyorlar ama yüzde 50 paralarını kestiler. Hacizden dolayı bir süre işçi atıldı. Adam atılmayacak dediler. Saç tüccarları da bitmiş vaziyette. O sac tüccarları çok para kazanıyordu hayatın keyfini yaşıyorlardı ama. Dün tersaneleri biz yaptık diye bağıranların hiçbirinden sesini duymuyoruz şimdi. Hatta ve hatta Ereğli'yi daha kötü duruma getirmek için bir takım planlamalar var. Ne yazık ki, bunu söylediğim zaman da bana kızıyorlar ama isteyen istediği kadar kızabilir. Serbest hiç kimseden korkum yok.  Hiçbir örgütün, sivil kuruluşların hiç bir siyasi partinin umurunda değil.  Herkes günü birlik içinde, kravatını takıp yerel gazetelerin televizyonların karsısına geçip bol, bol demeçler veriyor. Bireysel çıkarları için dolayısıyla çok büyük problemler çıkıyor. Bunların hepsinin altından üstünden girmeye çalışıyorum, dolaşıyoruz arkadaşlarımızla birlikte. Şunu söyleyebilirim bir takım felaket tellalları Ereğli battı gitti diye bir takım laflar falan söylüyorlar. Herkes şunu kafasına iyice koysun Ereğli eskisinden daha iyi yerlere gelecek. Neden tersaneler vardı. Armatörler bankalardan kredi alıyorlardı uzun vadeli. Bankalar battığı ve kredi alamadıkları için siparişleri iptal ediliyor. Talepler geri geldiğinde eskisinden daha iyi olacak. Bundan kimsenin kuşkusu olmasın. Bunun için o bölgeye yardım etmeyen siyasetçilerin hepsini protesto ediyorum. Ben ayrım yapmıyorum. Dahil olduğum da olmadığımda ayırmıyor ve hepsini protesto ediyorum. Bu bölgeye eğilmiyorlar maalesef. Bu bölgeden ses seda çıkmadığı için maalesef."

RUHSATLAR CUMA GÜNÜNE KADAR ALINACAK
Posbıyık daha sonra otobüsçülere "Geçmişi gözünüzün önünden geçirmeniz lazım.  Ben belediye başkanı olduğumda minibüsler vardı, kavgalar vardı. Eskiden 70 milyar liraya hat satanlar vardı. Belediye olarak bir hat satıp 70 milyar lira alıyorduk. Ama ben belediye olarak bu paralardan vazgeçtim, hır gür olmasın kavga olmasın diye. Ve minibüsçülerle bir araya getirerek halk otobüsleri şekline sokmaya başladık, zorlukları aştık. Belediye toplu para almaktan vazgeçti. Şu ana kadar  kimsenin canını yakmamak üzere her şeyi iyi niyetle yaptık. Benim yapım insanlara zarar vermeden bir şeyler yapmak. Ama nereye kadar olur? her şeyin bir sınırı vardır. 117 tane şoförle tek tek ilgilenmem mümkün değil. Siz de bizim haberimiz olmadan kooperatif kurmuşsunuz. Bizim haberimiz sonra oldu. Tüzel kişilikle biz işlemlerimizi devam ettiriyoruz. Ama bir takım sıkıntılar kulağıma geliyor. Ayrılanlar var. Ayrılanlar tüzel kişilik olarak gelmeli bana. Ereğli'de birkaç kişi çıkıyor ben kooperatife girmem diyor. Kavgalar bitti ya. Yine canları sıkılmaya başladı. Ortalığı karıştırıp duranlar var. Kooperatife de girmiyorlar ama son sözümü söylüyorum: Bugünden itibaren de can9ım yandı diye ne acımam. Yasal hukuk ne gerekiyorsa onu yapacağım. Cuma akşamı saat 17:00 'a kadar bütün ruhsatları almanın son günü olarak söylüyorum. Herkes ruhsatını almak zorunda.  Herkes ruhsatlarını alacak herkes hukukun gerektirdiği cezaları kabullenecek. Ben yapmadım başkanım demesin. Yetki belediyede ben istersem halk otobüslerinin yerlerini değiştiririm, minibüslerin yerini değiştirebilir, cezamı uygularım. Bütün işlemler belediyelerden çıkar" diyerek uyardı.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorumlar

Hasan TUŞ :

Merhaba "Otobüs şoförü-YAŞLI ÇINAR"- rumuzlarından özür diliyorum haklısınız hepiniz saygısız ve ukala değilsiniz ama çoğul olarak konuşursak böyle. inanın halk otobüsü ereğlinin en büyük derdi biraz eğitim ve düzen gekiyor bu zamana kadar karıştıkları kaza yaralama ve ölümleri bir sayın. Dun itibari ile kdz.ereğli kaymakamlığına ve belediyesine başvuruda buldum ereğli halkını hakkını arayacağım . tabi kimsenin ekmeğinden etmeyerek ama buna bir düzen gelmesi lazım. saygılar sevgiler Hasan TUŞ.

ertan keskin :

yahu beni bi dinleyin artık:bu şoför arkadaşlarımızı alın bi yere kapatın eğitim eğitim eğitim ,,,almıyomu gönder gitsin çilekciler önüne geleni şoför yaptılar bi de yardımcıları yokmu bi tanesi düşük bel pantalon giymiş inanın iç donu görünüyo nerde başkan niye görmüyor ,,birde evin kapısını açmış dışarıya çıkmadım be yafu abi çarşımı çarşııııııı,yuh be sabah saat 7,5 daha be kimse kızmasın bu şehir de mülkü amirler görevini yapmıyor ,,yolcu indir bindir cepleri yapın daha çok büyük felaketler bekliyor heee bide oo magırus dolmuşlar var sarılar diyorum ben onlara mavilerle sarılar peşpeşe gelirlerse bak o zaman RALLİ ye alın elinize kameranızı kavaklık -ömerli arası 1 saat dolaşın ne malzeme çıkar yolun ortasında yolcu indirirsen ne olur........!!!!!!yaaaa bakın sayın civelek,sayın ekşi, sayın posbıyık,bu şehrin şerifleri sizlersiniz gelin bu işlere bi el atın eminim düzelecektir,,ben ereğliyi seviyorum siz de sevin..ne olur sevin,,SEVĞİ KARŞINDAKİNİN !!!İYİLİĞİNİ İSTEMEKTİR,,

YAŞLI ÇINAR :

Sayın Murat AKYÜZ, Bizler ukala ve saygısız değiliz.Lütfen bizlere sahip çık.............

Otobüs şoförü :

Sayın Hasan TUŞ beyefendi.aslında size beyefendi dememem lazımdı. ama ben yinede efendiliğimi bırakmıyacağım her ne kadar siz bana hakaret etseniz bile.Çünkü bende halk otobüs şoförüyüm."BÜTÜN HALK OTOBÜS ŞOFÖR VE MUAVİNLERİ UKALA VE SAYGISIZ DEĞİLDİR" nasılki bütün insanlar tek tip değil iseler.Elbet toplumun her kesiminde kaba ve saygısız insanlarımız olabiliyorsa buda öyle bir şey işte.Aynı evin içinde ki iki kardeş bile huy ve karakter açısından birbirine benzemiyorsa.Siz belki bir kişinin yaptığı saygısızlığı bütün bir camiaya mal edip suçlayamazsınız.Belediye başkanımıza yalakalık yapacam diye bizleri karalayamazsınız.Canınızı,eşinizi,çocuğunuzu teslim edip yolladığınız şoförlere bu yakıştırmanızı Şahsım adına ben kabul etmiyorum.Bu böyle biline sayın TUŞ.....

Hasan TUŞ :

Halil Başkanım ellerinden operim halk otobüsleri konusunda ereğli çok dertli tüm otobüs şoförleri ve mavinleri çok ukala ve saygısız size bir derim anlataım benim kızım ereğlide bir sac deposunda çalışıyor ben ömerlide oturuyırum her sabah 8de evden çıkıyor ve 2 vasıta değiştirerek işe gidiyor aldığı para 570tl ve 250 tlsini taşıma ücretine veriyor bazen hava güzel olduğunda işe devrek yolayrımından yürüyerek gidiyor. sizden ricam bu halk otobüsü sıkıntısına bir çözüm bulmanız bir gün sakalı bıyığı kesin binin derdimizi çok iyi anyalacaksınız. şehiin belli uç noktalarından her saat olmasada belli saatlerde gülüç-hastane-kadıtarlası-kemer gibi yerlere tek otobüsle gitmek istiyoruz. senden ricam şu işe bir el at. para kazanmak bu kadar kolay olmamamlı.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.