POSBIYIK’TAN SALVOLAR!

Tarih: 2013-06-06 16:36:00

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Çınaraltı Kafe'de meclis üyeleri, CHP Ereğli İlçe Başkanı Hayrettin Kartal ile düzenlediği basın toplantısında bombaladı.   BAĞIMSIZ MECLİS ÜYELERİNE TEPKİ                  Haziran ayı Belediye Meclis

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Çınaraltı Kafe'de meclis üyeleri, CHP Ereğli İlçe Başkanı Hayrettin Kartal ile düzenlediği basın toplantısında bombaladı.

 

BAĞIMSIZ MECLİS ÜYELERİNE TEPKİ                 

Haziran ayı Belediye Meclis toplantısına değinen Posbıyık, 8 milyon kredi kullanılmasına meclisten karar geçmemesine tepki gösterdi. AKP'li, bağımsız ve CHP'li meclis üyesi Fevzi Ekşi'yi eleştirdi. AKP'li meclis üyesi Yusuf Kalay'ın, bağımsız meclis üyesi Halil Bozkuş'a talimat verdiğini bildiklerini hatırlatan Posbıyık konuşmasında şunları söyledi:

Bozkuş ve 5 arkadaşı AK Parti'nin yandaşı. Halil Bozkuş belki 10 oy alır ama Nejat Bakan 1 oy alamaz. Bunlar siyaset olarak yoklar. Bunlar CHP'nin sayesinde rüyalarında bile göremeyecekleri belediye meclis üyeliğine geldiler. Peki neden böyle oldu, neden ayrıldı? Sağınıza solunuza bakın. Sayın Halil Bozkuş, devlet ihaleleri almaya başladı herhalde, herkese vermiyorlar. Ereğli'de yaptıkları kötülükler hiçbir zaman unutulmayacak.

 

POSBIYIK'DAN ÇOK KORKUYORLAR

Bu sene krediyi vermiş olsalar da ilave işleri de yapacaktık. Kendi yapacağımız işler için 25 milyon TL para ayırdık, sanayi siteleri olarak Kışla ve Belen Sanayi'nin asfaltını dökmek mecburiyetinde değiliz. Müracaat ettiler program sonrasında peki dedik sizi de dökelim siz de mutlu olun seçim de yaklaşıyor benim için de iyi oluyor. Nasıl olsa arsa var satacağız dedik, çarşının üzerinin kapatılması için esnaf geldi tamam dedik. Bunlar hizmete karşılar, Halil Posbıyık'dan çok korkuyorlar bugüne kadar mahkemeleri var hapse girecek diye kendi kendilerini teselli ediyorlardı dün kendilerine müjdeyi verdim bu da onları rahatsız etti.

 

AKP'Yİ SAYGI İLE KARŞILIYORUM

6 Meclis üyesinin siyasi mefta olduklarını vurgulayan Posbıyık konuşmasını şu sözlerle sürdürdü:  CHP'den ayrılan 5 meclis üyesi 6'ncısı da yolda utanmadan gelip CHP'lilerin arasında oturuyor. CHP'li dediğin Atatürkçü, sözünün eri olan dik adam demektir. Bir daha oturamaz oturtmam onu oraya. Onlar meğer emir alıyorlarmış Halil Bozkuş'a talimat vermiş Yusuf Kalay ve neticesinde emrindeyiz demişler. Bunlar ne yapmak istiyorlar, AK Parti'yi bir yerde saygı ile karşılıyorum onlar politika yapıyorlar. CHP'nin seçimi kazanmasını istemiyorlar belediye seçimlerine 10 ay kaldı.

 

SİYASİ MEFTADIR

40 Yıldır ben CHP'liyim diyen bir Abdülkadir Sözer beyefendi, dün de dilekçe vermiş Cöbekoğlu ile ilgili. O yanındaki arkadaşlar bunlar affedilmeyecek adamlar. 10 Tane oyları yok bunlar siyasi mefta. Çok siyasi mefta verdik. Bunlar da 6 tane adam da ilan ediyorum siyasi meftadır. Bunlar utanç duyacaklar halkın yüzüne bakamayacaklar. Bunların amacı CHP belediye başkanlığını kazanmasın AKP kazansın diye ellerinden geleni gösteriyorlar. Onlar şuanda Ereğli'yi AKP'ye teslim edebilmek için ellerinden geleni gösteriyorlar. Yazık diyorum yazık. CHP'nin oyları ile oraya geleceksin ondan sonra CHP'nin yoluna engel çıkarmaya elinden geleni göstereceksin. Türkiye'de bunun örneği yok"

 

TERMİNAL TEMEL ATMA TÖRENİ

8 Haziran Cumartesi günü saat 11.00'de Belen Sanayi Sitesi karşısında temel atma töreni yapıyoruz. Batı Karadeniz'in en büyük en çağdaş terminalini yapıyoruz. Tüm halkımızı temel atma törenine bekliyoruz.

AKP grubu sürekli huzursuzluk çıkarmaya çalışıyorlar. Bunlar bir Orman konusunu ortaya atmışlar. Yusuf Kalay ve Esra Alpago açtıkları mahkemelerde mağlup oldukça yeni bir türkü orman türküsünü söylüyorlar. Ereğli ve Orman İşletme Müdürlerini taciz ediyorlar. Forteks, sakin dere evlerinin olduğu yer ormanmış burada oturan vatandaşların tapusunun iptal edilmesi gerekiyormuş ya kardeşim ne istiyorsunuz vatandaşlardan. Bu adamlar orada oturuyorlar yıllardır.

 

SAĞANAK YAĞIŞTA SEL BASACAK

Kaymakamlık ve Devlet Su İşlerini uyarıyorum. Dere ıslah çalışmaları vardı, bu müteahhit iflas etti ve ayrıldı. Dereleri olduğu gibi bıraktı özellikle Kabasakal deresinde Solak yol ayrımı olan yerleri fazla para harcamayayım diye hafriyatları devasa bir şekilde yığmış, dere yataklarında hafriyatı taşıması gerekirken gereğini yaptırmamışlar hafriyatlar yığılmış, uyarıyorum. Sağanak bir yağışta bu bölgeleri sel basacak.

 

FESTİVAL HAZIRLIKLARI

Festival hazırlıklarımız tamamlandı. Haberal'a sevgi, barış, dostluk ödülü vereceğiz. Haberal hapisten çıkacak ve ödülü kendisi almaya gelecek. Sen efsunlu adamsın belki çıkar demişti inşallah hapisten çıkacak ve ödülü bizim elimizden alacak. Ruhi Cöbekoğlu yıllarda bu memlekete hizmet etti teşekkür eti. Üçüncü akşam da çevreci gezi olayında da ön plana çıkan Tarkan'a ödül vereceğiz. Hiçbir ilçeye gitmeyen Solo Ereğli'ye geliyor. Hava Kuvvetleri Komutanı talebimize evet dedi destek verdi. Hepimiz o gün 18.00 sıralarında sahile sıralanacağız, komutanlar geldi görüşmeleri yaptık. Muhteşem bir gösteri yapacaklar. 

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorumlar

futbolcu :

HAMZAFAKIFLI KÖYÜNDEN YAZAN KARDEŞİM YA SİZ NEBİÇİM İNSANLARSINIZ KÖYÜNÜZDEN PROF MİLLET VEKİLİ ÇIKIYOR DESTEK OLACAĞINIZA KÖSTEK OLUYORSUNUZ O KİŞİLER KÖYE GELDİKLERİNDE YÜZLERİNE SÖYLEDİKLERİNİN HİÇ HOŞ OLMAZ BİR DAVRANIŞ OLMAZ.BÖYLE BİR DENSİZLİK ANCAK SİZLRE YAKAŞIR.BUDA SİZİN KİŞİLİĞİNİZİ ORTAYA KOYAR. ALLAH SELAMET VERSİN.

Kıkırdak TENEKECİ :

Başkan ne dese haklıdır. 8 Trilyon az paramı,vermezlerse az bile demiş. Yanındaki meclis üyeleri düşünsün acaba onlar karşı oy kullansaydı onlar için neler diyecekti.Bazıları önceden biliyor:En hafif deyimle Tenekeci,ya diğerleri için. Kıkırdak ,şimdi onuda diyen inkar eder. Dedimya eeee 8 trilyon,herşeye değer düşüncesini Kdz.Ereğli halkının takdirlerine sunuyoruz. CÖBEKOĞLU adına karşı çıkan CHP liyim diyenleri ÖNCE ALLAHA sonrada EREĞLİ HALKINA havale ediyoruz.

alim :

çok uyanıksın bay başkan cöbekoğluyla resim çektirip köprüye astın niyemi onun yanında çok genç görünüyorsun ben gencim mesajı veriyorsun ama bunu yemezler.danışmanların bunu iyi düşündülerde cöbekoğlunun önergesinde sınıfta kaldılar.boşa maaş veriyorsun onlara turan çınar gitti çöküşün başladı.demek seni turan çınar ayakta tutuyormuş.siyasi mevta sen olacaksın öyle görünüyor.istersen kendini ezdirmeden bırak git.

hamzavakıflı köyunden.. :

baskanım bıze asfalt döktrmeyenler ıyı dusunsun burya geldıklerınde sen degıl bnvurcam o meclıs uyelerının yuzune burya sakın gelmeyın akp ve muhalıf meclıs uyelerı yazık be ....

neriman :

başkan emniyetin yanındaki arsayı sattırmayan kim? babalar gibi satacam dedin satamadın. ereğli nin çıkarlarını koruyan o meclis üyeleri olmasaydı batırmıştın her yeri. ereğli tarihinde yoksun artık. yakında senin bu agresifliğin yüzünden yürüyüşler başlayak. atamalı memurun hayrettin ile beraber gideceksiniz. nereye mi? bülüsün bülüsün. seni gidi çakma ereğlülülü

fikret :

kemal özer e dikkat. sinsi. en yakın arkadaşı ismet koç u iki seçim öncesi listeye koydurmayan o. yakın gözükür haha hihi yapar ve tüm özel işleri turan çınar ile o çevirir. esnaf kefaletten de maaş alır belediyeden de. adem müfettişin (malum kemal gibi özel adam) sayesinde köşe oldu.

Erdeniz Karadeniz :

BU POSBIYIK EFENDİ BAŞBAKANI DA SOLLADI VALLA....HER YOL BANA ÇIKAR DİYO BAKSANIZA. YAHU MADEM ADAMLARIN BİR OYU YOKTU ONLARI LİSTENE NEDEN ALDIN?HANGİ ÖZELLİKLERİNİ BEĞENDİN DE BU MİLLETE YEDİRDİN.KALDI Kİ ADAYLIK SÜRECİNİ BU MİLLET UNUTTU TABİ.AMA UNUTMAYIP HATIRLATANLAR DA OLACAL BE BAŞKAN.SEN BUNLARI İLLA EÇTİRECEM DİYE PARTİYİ BİRİBİRİNE KATTIN.NEYDİ O GÜNLER BE.HERKES PARTİ BİNASINDA YATTI SENSE BU ADAYLARINLA ALAPLILI KEMALIN BİNASINDAN PARTİYİ İDARWE ETTİN...NOLDU DA HANGİ ÇIKARLARINIZ TERS DÜŞTÜ DE ŞİMDİ DÜŞMAN OLDUNUZ?....AMA SEN HEP HAKLISIN...NEDEN DİYE SOR.BAK BU MİLLETE NE YAPARSAN YAP YİNE SENİ SEÇECEK....AKP ÖYLE YAPMIYOR MU?...SİYASETEN HİÇ FARKINIZ YOK BİRİBİRİNİZDEN. BİR SÖZÜM DE EREĞLİDE YAŞAYANLARA...NE ÇEKTİNİZ BU KAFAYLA BE DOSTLAR DA HALA ÇEKECEĞİNİZE BENZİYO YA İŞİN KÖTÜSÜ O....

mevta :

yahu başkan bunların 10 tane oyları yokta sizin kazanmanıza nasıl engel olacaklar adamların 10 tane oyu varmış.ama arkanda çok siyasi mevta varda dikkat et bu sefer sen olma siyasi mevta.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.