PROJEDE HATA ŞÜPHESİ!

Tarih: 2011-09-22 00:00:00

Kdz. Ereğli Kaymakamı İbrahim Çay'ın daha önceki görev yeri olan Antalya'dan örnek alınarak Belediye tarafından başlatılan süs havuzunun yapımı son aşamaya gelirken, büyük bir hata yapıldığı kuşkusu yaşandı.Edindiğimiz bilgilere göre; belediyenin yaklaşık

Kdz. Ereğli Kaymakamı İbrahim Çay'ın daha önceki görev yeri olan Antalya'dan örnek alınarak Belediye tarafından başlatılan süs havuzunun yapımı son aşamaya gelirken, büyük bir hata yapıldığı kuşkusu yaşandı.
Edindiğimiz bilgilere göre; belediyenin yaklaşık 1 milyon liraya mal olan havuzunun su giderlerinin yapımında unutkanlık yaşandığı iddiası ortaya atıldı. 100 bin litrenin üzerinde su ile doldurulan havuzun su giderlerinin unutulduğuna dönük söylentiler üzerine ulaşabildiğimiz yetkililer, bu tür bir konuşmanın geçtiğini ama daha sonra unutulmadığının ortaya çıktığını belirtirken, havuzun maliyetinin ise 1 milyon Tl olmadığını ifade ettiler.

BELEDİYEDEN AÇIKLAMA

"Projede hata şüphesi" başlığıyla verdiğimiz habere belediyenin basın bürosu tarafından Önder Gazetesi dışındaki yayın organlarına gönderilen açıklama aynen şöyle:

"İlçemizde faaliyet gösteren Önder Gazetesi'nin http://www.ereglionder.com.tr adresinden yayın yapan internet sitesinde yer alan PROJEDE HATA ŞÜPHESİ başlıklı haber üzerine kamuoyuna bir açıklama yaparak, daha önce değerli basın kuruluşlarıyla paylaştığımız bilgileri hatırlatmak gerekmiştir.

Söz konusu gazetenin haberinde, kentimizin sahil bandındaki Ofis Yolu üzerinde bulunan alanda yapımı devam eden Müzikli ve Su Danslı Süs Havuzu ile ilgili yapılan yorumlarda;

-         Projenin yaklaşık 1 milyon liraya mal olduğu;

-         Havuzunun su giderlerinin yapımında unutkanlık yaşandığı ve su giderlerinin unutulduğuna dönük söylentiler olduğu iddia edilmiştir.

Oysa; tamamen belediyemizin ilgili teknik birimleri tarafından yapımı önerilen Müzikli ve Su Danslı Süs Havuzu'nun yapımının başladığı ilk günden bu yana, çalışmaları yakından takip eden Belediye Başkanımız Sayın Halil Posbıyık ve projeden sorumlu Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından, değerli kamuoyuna gerekli her bilgi zamanında ve net biçimde verilmiştir.

Önder Gazetesi sorumlu ve çalışanlarının, kamuoyuna verilen bu bilgileri görmezden gelerek, haberde bahsedildiği gibi gerçeklikle yakından uzaktan ilgisi olmayan iddialarla okurlarına yanlış bilgiler vermesi ve yalan bir habere imza atması manidardır.

-         Karadeniz Ereğli'ye renk vermesi beklenen Müzikli ve Su Danslı Süs Havuzu'nun proje maliyeti 594 bin liradır.

-         Havuzun bütün filtreleme sistemi tamamdır ve bu sistemde, iddia edildiği gibi herhangi bir hatanın varlığı söz konusu bile değildir.

-         Ayrıca Müzikli ve Su Danslı Süs Havuzu'nda Otomatik Gazlama (klorlama) Sistemi mevcuttur.

-         Havuzun su giderlerinin unutulduğu, su tahliye sisteminin olmadığı iddiası ise tamamen bir komedidir. Görünen o ki, bu haberi yazan kişi, havuzda bulunan tonlarca suyun kovalarla boşaltılabileceğini sanmaktadır. Karadeniz Ereğli Belediyesi gibi güçlü bir belediyenin teknik ekibinin böyle bir basit hata yapacağını düşünmek dahi büyük bir gaflettir, bir aymazlıktır.

Yirmi yıla yakın bir zamandır basın sektöründe faaliyet gösteren böyle bir gazetenin, yalan-yanlış bilgi ve aslı-astarı olmayan iddialar üzerine haber yapması büyük bir işgüzarlıktır.

Bundan önce de, yayınladığı bir başka haberde, ülkenin en eski belediyelerinden biri olan Karadeniz Ereğli Belediyesi'nin saygın başkanı için Belediye yetkilisi ifadesini kullanan Önder Gazetesi'nin böyle bir yalan habere imza atması, onun güvenirliğinin bir ölçütü olsa gerekir.

Değerli kamuoyuna saygıyla duyurulur."

NOT: Haber ve habere bağlantılı açıklama aynen böyle. Kdz. Ereğli Belediyesi'nin açıklamaları, davetleri ve diğer etkinlikleri 1.5 yıldan bu yana (belki başkan bilmiyordur) Önder Gazetesi'ne bildirilmemektedir. Bu duruma rağmen ilçenin onca sorunları arasında bu tür konuları gündeme taşımıyoruz. Bize gönderilmeyen bir açıklamayı bir başka yayın organından alarak aynen yayımladık. Değerlendirmeyi kamuoyunun yargısına bırakıyoruz. Biz kavga yaratmayıp ve de kavgaların içinde olmadan, kamuoyunu bilgilendirme görevimize devam edeceğiz. ÖNDER

 

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorumlar

Serkan Demircan :

Ereğli Belediyesi'nin bu haberle ilgili olarak yapmış olduğu açıklamada kullanılan uslup tam bir rezalet. Kraldan çok kralcıların kaleme aldığı belli olan bu yazı Ereğli'de ki eleştiriye karşı ne kadar tahammülsüz olunduğunun ispatıdır. Varsa bir bilgi yanlışı lisan-i münasiple düzeltirsin. Kullanılan kelimeler çok çirkin ve "Türkiye'nin En Eski Belediyesi" 'ne yakışmayan bir tarz.

MUTLU :

belediyenin yetkilisi olmak ayıp mı. belediyenin başkanı yetkisiz mi yoksa. öküzün altında buzağı yok ki.

mustafa :

ereğlinin tüm sorunları bitti bir havuz eksikti o da giderildi, emeği geçenlere teşekkür, ayrıca bu havuz lardan lütfen her mahalleye birer tane yapalım

hamdi :

BELEDİYE BAŞKANINA belediye yetkilisi diye yazmak ne kadar objektiflikse bu haber de o kadar objektif. sallayanlar yine yarasıolanlar.

MURAT S. :

HABERDE İDDİALARLA İLGİLİ YETKİLİLERİE SORULMUŞ VE BİLGİ ALINMIŞ BÖYLE BİRŞEY VAR DOĞRU MU HAYIR DEĞİL, 1 TRİLYON DOĞRU MU DEĞİL TMM GAYET GÜZEL... BELEDİYE BASIN BÜROSU BU AÇIKLAMAYI KONUNUN İLGİLİSİNE NEDEN GÖNDERMEZ DE DİĞER TÜM GAZETELERE GÖNDERİR!..ÖNDER'İN GÜZEL REKLAMINI YAPIYORLAR:))BU HAVUZUN EN ÖNEMLİSİ 600 BİN TL DEĞERLE YAPILMASI ARAŞTIRILMALI, 600 BİN TL ÇOK BÜYÜK BİR PARADIR, KONUYU BU ŞEKİLDE TAKİP EDİLMESİ ÖNERİMDİR...

ayla :

anlayamadığım bu haberin nesi yalan? haberde zaten gerekli vurgulamalar yapılmış. ilginç. önder, yeni kavganın merkezi mi yapılıyor?

Arman KOÇÇAT :

Su gideri veya tahliyesi olmayan havuz sistemleri artık çooook eskilerde kaldı.Bu ihbarı yapan kişilerin amacının Belediye Başkanı'nı yıpratmak olduğu çok açık.Eeee şimdi Belediye yetkilileri '' gelin boruları gösterelim '' derlerse ne olacak ? O yalan ihbarı yapan utanmayacak mı ?

mehmet demirkır :

Gene birileri paraları götürdü hangi projeleri doğrukı buda olsun belediyenin parasi çok nasıl olsa yiyin beyler yiyin

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.