PTT 172. YAŞINDA

Tarih: 2012-10-20 00:00:00

Posta ve Telgraf Teşkilatı'nın (PTT) 172. kuruluş yıldönümü etkinlikleri çerçevesinde Zonguldak Valiliği önünde tören düzenlendi. PTT'nin 172. kuruluş yıldönümü etkinlikleri kapsamında Zonguldak Atatürk Anıt'ı önüne çelenk sunu gerçekleştirildi. Törende,
Posta ve Telgraf Teşkilatı'nın (PTT) 172. kuruluş yıldönümü etkinlikleri çerçevesinde Zonguldak Valiliği önünde tören düzenlendi.
PTT'nin 172. kuruluş yıldönümü etkinlikleri kapsamında Zonguldak Atatürk Anıt'ı önüne çelenk sunu gerçekleştirildi. Törende, İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından konuşma yapan Zonguldak PTT Başmüdürü Süleyman Yıldız, Ülkemizin en köklü kurumlarından olan Posta ve Telgraf Teşkilatımızın 172. kuruluş yıldönümünü birlik ve beraberlik içerisinde kutlamanın büyük onurunu yaşıyoruz. Osmanlı Devleti'nde ilk posta teşkilatı Tanzimat Fermanı ile yaşanan gelişmelerin sonucu olarak halkın ve yabancıların posta ihtiyaçlarına cevap vermek amacıyla 23 Ekim 1840 tarihinde kurulmuş, ilk postane ise İstanbul'da Yeni Cami Avlusunda Postahane-i Amire adıyla açılmıştır. Kuruluşumuz 1840 yılında zor şartlarda ve kısıtlı imkanlarda başlattığı hizmet serüveninde daima ülkenin en ücra köşelerine dahi hizmet götürmeyi ilke edinmiş ve bu ilke doğrultusunda ülke sathında 4470, Zonguldak bazında ise 12 merkez, 20 şube ve 12 acente olmak üzere toplam 44 işyeri ile hizmetlerini sürdürmektedir. Günümüzde PTT teknolojinin tüm yeniliklerinden de yararlanarak yaptığı atılımlar ile posta hizmetlerindeki gelişmelerin yanı sıra Türkiye'nin en büyük tahsilatı, ödeme, para transferi ve lojistik merkezi olma yolunda güçlü adımlarla ilerlemektedir. Son yıllarda süratli, güvenli ve kaliteli hizmet için çalışmalara hız verimleş, özellikle işyerlerimizin yenilenmesi ile hizmetlerin çağdaş mekanlarda verilmesi sağlanarak kuruluşumuz saygınlığı artırılmıştır. Klasik kamu hizmeti anlayışı yerine müşteri beklentilerini önemseyen, gelişmiş teknolojiyi kullanan modern hizmet anlayışı ile halkımızın gönlündeki yeri güçlendirilmiştir. Elbette gerçekleştirilmiş olan tüm bu yenilikler kişisel gelişimin en güzel örneklerini veren, kurumuna yürekten bağlı, kurumsal kimliğini kendi kimliğinin önünde tutan tüm personelimizin özverili çalışması ile vücut bulmuştur. Bu vesile ile tüm personelimizin ve emeklilerimizin 172. kuruluş yıldönümünü kutluyorum. Zonguldak halkını ve tüm müşterilerimizi PTT hizmet ve fırsatlarından yararlanmaya davet ediyorum dedi.Konuşmanın ardından tören sona erdi. Daha sonra Zonguldak PTT Başmüdürü Süleyman Yıldız ve beraberindekiler Zonguldak Vali Yardımcısı Ahmet Mailoğlu'nu ziyaret ederek, İstiklal Harbimizde PTT adlı kitabı hediye etti. Zonguldak Vali Yardımcısı Ahmet Mailoğlu ise, PTT'nin 172. kuruluş yıldönümünü kutlayarak, kendilerine başarılar diledi. Ardından PTT'nin 172. kuruluş yıldönümü etkinleri çerçevesinde Zonguldak PTT Başmüdürü Süleyman Yıldız, Zonguldak Merkez Postanesi'nden 172 numaralı sıra numarası alan Kilimli lisesi öğretmen olan Hasan Çetine (47) çeşitli hediyeler verdi.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.