REKTÖRDEN KUTLAMA

Tarih: 2012-10-02 00:00:00

Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut Özer, Dünya Yaşlılar Günü'nü kutladı. Rektör Mahmut Özer, Dünya Yaşlılar Günü dolayısıyla yayınladığı mesajında şöyle dedi:İnsan yaşamının en kıymetli dönemi olan yaşlılık evresinde bulunan insanlarımızı
Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut Özer, Dünya Yaşlılar Günü'nü kutladı.
Rektör Mahmut Özer, Dünya Yaşlılar Günü dolayısıyla yayınladığı mesajında şöyle dedi:
İnsan yaşamının en kıymetli dönemi olan yaşlılık evresinde bulunan insanlarımızın hatırdan hiç çıkarılmadan layık oldukları ilgi ve saygı ile karşılandıkları bir ortama ulaşmak arzusu ile 1 Ekim Dünya Yaşlılar Gününü kutluyoruz. Toplumumuzun bilgi birikimi bakımından en deneyimli kesimini oluşturan yaşlı insanlarımız, her durumda saygı ve hürmet duyguları ile karşılanmalıdırlar. Toplumumuzun örf ve âdetlerini, kültür hazinelerini uhdelerinde barındıran yaşlılarımız, günlük yaşamın koşturması arasında gözden kaçan, unutulan insanlar durumuna düşürülmeden, ilgi ve sevgi dairesinin dışına çıkarılmadan hayat anlayışlarından, bilgi birikimlerinden istifade edilen birer bilge insan olarak değerlendirilmelidirler. Yaşları ne olursa olsun tüm insanlar zamanın yıpratıcı etkisine maruz kalmak durumdadır. Ancak yaşlandıkça toplumun dışına itilen, gözden uzak tutulan bireyler olmanın aksine, sosyal ve toplumsal konuların merkezine yerleştirilmesi gereken insanlarımız elbette yaşça ilerlemiş olanlarımız olmalıdır. Bu sayede edinimler, yaşanmışlıklar toplumumuzun ortak aklını, kültür iklimini ve duygu dünyasını şekillendirme imkânı bulabilirler. Buna fırsat veren tüm unsurların önünü açarak yaşlı insanlarımızın yaşamın her anına temas edebilen insanlar hâline dönüştürülebilecekleri unutulmamalıdır. Toplumumuzun en önemli hasletlerinden bir tanesinin büyüklere saygı ve ihtimam gösterilmesi olduğu gerçeğine vurgu yaparak, yaşlı insanlarımızın yaşlılık günlerini hayatlarının en verimli dönemleri olarak geçirebilmeleri dileklerimle, tüm büyüklerimizin 1 Ekim Dünya Yaşlılar Gününü kutluyorum.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.