RUHSATSIZ İŞYERLERİ MÜHÜRLENİYOR

Tarih: 2011-01-24 00:00:00

Alaplı Belediyesi Zabıta Amirliği, defalarca yazılı ve sözlü olarak uyarılmasına rağmen,  “İşyeri açma ve çalıştırma ruhsatı” almamakta ısrar eden işyerlerini, Belediye Encümeni kararıyla,  “mühürlemek” suretiyle kapatmaya başladı. Alaplı Belediye Başk

Alaplı Belediyesi Zabıta Amirliği, defalarca yazılı ve sözlü olarak uyarılmasına rağmen,  “İşyeri açma ve çalıştırma ruhsatı” almamakta ısrar eden işyerlerini, Belediye Encümeni kararıyla,  “mühürlemek” suretiyle kapatmaya başladı.

Alaplı Belediye Başkanı Dr. Nevzat Çimenoğlu, “İşyeri açma ve çalıştırma ruhsatı” bulunmayan işyeri sahiplerinin çok uzun bir zamandır ruhsatlarını almaları için gerek sözlü ve gerekse yazılı olarak defalarca uyarıldığını, ancak bir kısım işyeri sahibinin ruhsatlarını almamakta ısrar ettiklerini belirterek, “Alaplı Belediyesi olarak, işyeri açma ve çalışma ruhsatı bulunmayan işyeri sahiplerine elimizden gelen kolaylığı göstermeye çalıştık; çeşitli mazeret beyanlarını dikkate alarak, değişik aralıklarla ruhsatlarını almaları için sürekli zaman tanıdık. Ancak, tüm iyi niyetli yaklaşımlarımıza rağmen; ruhsatlarını almamakta ısrar eden işyerlerinin durumu Belediye Encümeni’nde görüşülmeye başlandı; iki işyeri hakkında ‘mühürleme’ kararı çıktı ve karar 24 Ocak 2011 tarihi itibarıyla uygulamaya konarak, söz  konusu iki işyeri Belediye zabıta ekiplerimiz tarafından ‘mühürlenmek’ suretiyle kapatıldı.  Belediye Encümeni’nden çıkacak kararlar doğrultusunda, ‘işyeri açma ve çalıştırma ruhsatı’ almayan diğer işyerleri de ‘mühürlenerek’ kapatılacak. Bu nedenle, ‘İşyeri açma ve çalışma ruhsatı’  bulunmayan işyeri sahiplerimizi bir kez daha uyarıyorum; ruhsatınızı, Belediye Encümeni’nden karar çıkmadan önce alın. Zira, Belediye Encümeni kararı çıktıktan sonra, kesinlikle uygulanacak” dedi.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.