SAĞLIK ÇALIŞANLARINA MÜJDE!..

Tarih: 2015-02-24 14:08:21

  Memur-Sen’e bağlı Sağlık-Sen Zonguldak Şube Başkanı Mehmet Ali Kara, Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavları hakkında bilgi verdi. Sağlık-Sen Genel Merkezi’nin yoğun çalışmaları sonucu sağlık çalışanlarının uzun süredir beklediği Görevde

 

Memur-Sen’e bağlı Sağlık-Sen Zonguldak Şube Başkanı Mehmet Ali Kara, Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavları hakkında bilgi verdi.


Sağlık-Sen Genel Merkezi’nin yoğun çalışmaları sonucu sağlık çalışanlarının uzun süredir beklediği Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavları ile ilgili kadro ve bu kadrolara yapılacak atama sayılarına ilişkin rakamların belli olduğunu açıklayan Başkan Kara, “Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu’nun Genel Merkezimizi ziyaretinde gündeme gelen Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavları ile ilgili Bakan Müezzinoğlu, konu ile ilgili çalışmaların tamamlandığını, Görevde Yükselme Sınavı’nın 27 Haziran 2015’de, Unvan Değişikliği Sınavı’nın ise 28 Haziran 2015 tarihinde yapılacağının müjdesini verdi” dedi.


Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş’in de Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavları için Bakan Müezzinoğlu’na tüm çalışanlar adına teşekkür ettiğini belirten Kara, sözlerine şu şekilde devam etti:

 

“KURUM İDARİ KURUL TALEPLERİMİZ HAYATA GEÇİYOR”


“Görevde Yükselme Sınavı, 200 Şube Müdürü, 175 Şef, bin 250 VHKİ, bin 75 Memur ve 730 şoför kadrosu için 3 bin 430 için yapılacak. Görevde Yükselme Sınavı ile birlikte 7 yıl sonra 2 bin 721 sağlık çalışanı için Unvan Değişikliği Sınavı yapılacak. KİK taleplerimiz arasında yer alan Unvan Değişikliği Sınavı’nın da tüm sağlık çalışanlarımız için hayırlı olmasını dileriz. Sendikamızın girişimleri sonucu il içerisindeki yer değişikliklerine de yeni düzenlemeler getirildi. Sağlık çalışanlarının il içerisinde yer değiştirmelerini düzenleyecek İl İçi Yer Değişikliği Yönergesi de yayınlanarak, bu konudaki düzensizliğe son verilecek. 
Sağlık-Sen’in, Kurum İdari Kurul taleplerinden olan bu yönerge ile kurumların ve yöneticilerin inisiyatifine bırakılmış olan il içi tayinlere de yeni bir düzenleme gelecek. Sağlık personeli dışında kalan ve ‘Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşları Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği’ kapsamında olmayan çalışanlar için ise ayrıca bir yönerge çıkarılarak bu konudaki ihtiyaç da karşılanmış olacak. 
Hatırlanacağı gibi hâlihazırda bu sorun da kurumların inisiyatifine bırakılmış durumdaydı.”

Başkan Kara, Sağlık-Sen’in sonuç odaklı ve proaktif sendikacılık anlayışı ile tüm sağlık ve sosyal hizmet çalışanları için kazanımlarına devam edeceğini de sözlerine ekledi.

 

(Haber Merkezi)

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.