SAĞLIKÇILAR SERTİFİKA ALDI

Tarih: 2009-11-03 00:00:00

Zonguldak İl Sağlık Müdürlü-ğü'ne bağlı Ana Çocuk Sağlığı ve Aile Planlaması Şube Müdürlüğü'nün "Güvenli Annelik, Acil Obstetrik Bakım, Aile Planlaması Danışmanlığı, Cinsel Yolla Bulaşan Hastalıklar HIV/AIDS, Adölesan Tabir Edilen Ergen ve Gençlere Yöneli

Zonguldak İl Sağlık Müdürlü-ğü'ne bağlı Ana Çocuk Sağlığı ve Aile Planlaması Şube Müdürlüğü'nün "Güvenli Annelik, Acil Obstetrik Bakım, Aile Planlaması Danışmanlığı, Cinsel Yolla Bulaşan Hastalıklar HIV/AIDS, Adölesan Tabir Edilen Ergen ve Gençlere Yönelik Üreme Sağlığı Hizmetleri" konularında eğitim verdiği 14 kursiyer, düzenlenen törenle sertifikalarını aldı. Zonguldak Üreme Sağlığı Eğitim Merkezi'nde Sağlık Müdürlüğü Ana Çocuk Sağlığı ve Aile Planlaması Şube Müdürlüğü Ana Çocuk Sağlığı ve Aile Planlaması Şube Müdürü Dr.Nalan Güven Aktunç, Ana Çocuk Sağlığı ve Aile Planlaması Merkezi Başhekimi Ayşegül Öztürk, Başhemşire Figen Ergin Aydoğan, Ebe Sevgi Günay, il genelinde çeşitli sağlık kuruluşlarında görev yapan doktor, sağlık memuru, hemşire ve ebelere 15 gün boyunca eğitim verildi. Kursu başarılı ile tamamlayan sağlıkçılar, düzenlenen törenle sertifikalarını aldı. Kursiyer sağlıkçıları tebrik eden Zonguldak İl Sağlık Müdürü Murat İlikhan, konuyla ilgili şöyle konuştu:
"Sağlık Bakanlığı ve Avrupa Komisyonu işbirliğinde üreme sağlığı hizmetlerinin kullanılabilirliği ve erişebilirliğinin arttırılması, hizmet kalitesinin yükseltilmesi için Bakanlığımızın yürüttüğü çalışmalara doğrudan destek sağlanması ve sivil toplum kuruluşlarıyla olan işbirliğinin güçlendirilmesi amacıyla 'Türkiye Üreme Sağlığı' programı düzenlendi. Program kapsamında, cinsel sağlık, üreme sağlığı eğitimlerinde kapasitenin güçlendirilmesi ve cinsel sağlık, üreme sağlığı hizmetlerinde talep ve arzın arttırılması hedeflendi. Bu nedenle bu tür hizmet içi eğitimlerimizin devam edecek. Kursa katılıp sertifika alan personelimize başarılar diliyorum" dedi.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.