SAĞLIKÇILARA SERTİFİKA

Tarih: 2010-05-13 00:00:00

Zonguldak İl Sağlık Müdürlüğü Ruh Sağlığı ve Sosyal Hastalıklar Şubesi Müdürlüğü tarafından birinci basamak sağlık hizmetlerinde görev yapan Hemşire ve Ebelere, "Çocuğun psikososyal gelişimini destekleme" programı çerçevesinde eğitim düzenlendi. Merkeze b

Zonguldak İl Sağlık Müdürlüğü Ruh Sağlığı ve Sosyal Hastalıklar Şubesi Müdürlüğü tarafından birinci basamak sağlık hizmetlerinde görev yapan Hemşire ve Ebelere, "Çocuğun psikososyal gelişimini destekleme" programı çerçevesinde eğitim düzenlendi. Merkeze bağlı Verem Savaş Dispanseri Eğitim salonunda iki gün süren eğitim sonrasında düzenlenen törenle Hemşire ve Ebelere İl Sağlık Müdür Yardımcısı Dr. Birsen Turan ve Ruh Sağlığı ve Sosyal Hastalıklar Şubesi Müdürü Esin İlhan tarafından sertifikaları verildi. Zonguldak İl Sağlık Müdür Yardımcısı Dr. Birsen Turan, bu eğitimin düzenlenmesinde amaçlarının sağlıklı nesiller yetişmesini desteklemek olduğunu söyledi.
Hekim, Hemşire ve Ebelere Çocuğun Psikososyal Gelişimini Destekleme (ÇPGD)'nin insan yaşamındaki önemini içeren bilgi ve beceri kazanmaları bakımından çok önemli olduğunu belirten Zonguldak İl Sağlık Müdür Yardımcısı Dr. Birsen Turan konuşmasında, "Bu programın asıl amacı psikososyal gelişimi destekleme yöntemlerini sağlık ocağı hizmetleri içine entegre ederek gelişimin en hızlı gebelik ve 0-6 yaş dönemindeki çocuğun gelişimini destekleyip, ruhsal, sosyal ve bedensel olarak sağlıklı nesiller yetişmesini desteklemektir. Eğitim sonrasında sağlık ocaklarında gebeler ve 0-6 yaş gurubu çocuklar düzenli olarak izlenecek. Sağlık personeli ile anne ve babalar arasında sağlıklı bir iletişim sağlanacaktır. Bu nedenle eğitim programımıza katılan sağlık personellerimize teşekkür etmek istiyorum" dedi.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.