SAĞLIK-SEN SALDIRIYI KINADI

Tarih: 2011-06-23 00:00:00

Zonguldak Sağlık-Sen Şubesi, görevi başında saldırıya uğrayan hemşireye yapılan saldırıyı kınadığını bildirdi.Zonguldak Sağlık-Sen Şubesi tarafından yapılan yazılı açıklamada, “Zonguldak İl Sağlık Müdürlüğü'ne bağlı Merkez Rat Aile Sağlığı Merkezinde göre
Zonguldak Sağlık-Sen Şubesi, görevi başında saldırıya uğrayan hemşireye yapılan saldırıyı kınadığını bildirdi.
Zonguldak Sağlık-Sen Şubesi tarafından yapılan yazılı açıklamada, “Zonguldak İl Sağlık Müdürlüğü'ne bağlı Merkez Rat Aile Sağlığı Merkezinde görevli Hemşire 28 yaşındaki Nihan Gencel”i görevi başında iken tartaklayıp tokat atanları Sağlık-Sen olarak büyük nefret kınıyor, ayrıca olayı yapanların cezasız kalmamasını istiyoruz” denildi.
Açıklamada ayrıca Şiddete maruz kalan Hemşireye geçmiş olsun ziyaretinde bulunduklarını belirten Sağlık Sen Zonguldak Şube Başkanı Mehmet Ali Kara, ”Gecesini gündüzünü bir birine katarak büyük bir özveri ile vatandaşlarımıza eksiksiz olarak sağlık hizmeti sunmaya çalışan sağlık çalışanlarının kendini bilmez kişi ve kişiler tarafından saldırıya uğramasını hiç bir zaman tasvip etmiyoruz. Bu insanlık dışı olay, son zamanlarda ülkemizin çeşitli bölgelerinde sağlık çalışanlarına yönelik artan şiddet olayları da göz önünde tutulduğunda, sağlık çalışanlarının güvenliği konusunun ciddi bir sorun haline dönüştüğünü göstermektedir. Toplumun içinden çıkan ve toplumun sağlığını koruma adına gece gündüz çalışan insanlar, şiddeti değil saygıyı ve övgüyü hak etmektedir. Bütün vatandaşlarımız unutmasın ki sağlık çalışanları da bir annedir, bir eştir, bir babadır, bir evlattır. Her şeyden önemlisi de bir insandır. Sizlerin biran önce sağlığınıza kavuşabilmesi için çeşitli zorluklara rağmen fedakarca görev yapmaktadır. Buna rağmen sağlık çalışanlarını düşman gibi gören zihniyetin hem insani hem ahlaki sorunları olduğu bir gerçektir. Bu bağlamda saldırıyı gerçekleştiren insanları Sağlık-Sen olarak kınıyor vatandaşlarımızı sağlık çalışanlarına karşı daha duyarlı olmaya davet ediyoruz “ dedi.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.