SAĞLIK-SEN YETKİYİ ALDI

Tarih: 2011-05-31 00:00:00

Sağlık-Sen Zonguldak Şubesi tüm kurumlarda yetkiyi aldı.15 Mayıs’ta sendikaların üye sayılarının belirlenmesi amacıyla yapılan çalışmalar sonucu Sağlık-Sen Şube sayısını artırarak 1944 üye ile birinci olurken, en yakın rakipleri ise 784 üye sayısı ile açı
Sağlık-Sen Zonguldak Şubesi tüm kurumlarda yetkiyi aldı.
15 Mayıs’ta sendikaların üye sayılarının belirlenmesi amacıyla yapılan çalışmalar sonucu Sağlık-Sen Şube sayısını artırarak 1944 üye ile birinci olurken, en yakın rakipleri ise 784 üye sayısı ile açık farkla geride bıraktı. Sağlık-Sen Zonguldak Şubesi, Zonguldak’ta tüm kurumlarda yetkili sendika olduğunu tescilledi.
Sağlık-Sen Şube Başkanı Mehmet Ali Kara konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada şöyle dedi:
“Yetkimizin tekrar tescillenmesi muhakkak sağlık camiamızın teveccühü, ancak hizmet sendikacılığı adına Sağlık-Sen olarak üzerimize düşeni yaptık. Yapmaya da devam edeceğiz. Ülkemizde memur sendikacılığı kültürünün yıllardır ideolojik temeller üzerine oturmasından nemalananlar ise alışık olmadıkları bu anlayış karşısında günden güne erimiştir. Çünkü çalışmaların güçlü ve katılımcı bir örgüt yapısına olan ihtiyacını anlamakta zorlanan bu düşüncesinin temsilcileri artık kabul görmemektedir. Oysa ki Sağlık-Sen Teşkilat yapısındaki güçlü iletişim ağı ve sürekli sahaya dönük olan yüzü sayesinde sağlık çalışanlarının beklentilerini ve sorunlarını en doğru şekilde tespit etmiştir. Sendikamız 2009-2010 yıllarında Kurum İdari Kurul toplantılarına ve toplu görüşmelere yetkili sendika olarak katılmıştır. Çalışanların taleplerini, gerekçelerini ve çözüm için yapılması gerekenleri net bir şekilde ortaya koyan sendikamız kısa sürede çok önemli kazanımları ile farkını ortaya koymuştur. 2011 yılında sendikamıza katılan 32 bin sağlık ve sosyal hizmet çalışanı ile birlikte üye sayımız 135 bini aşmıştır. Sağlık-Sen Türkiye deki en büyük sivil toplum örgütlerinden biri olarak, tamamen Memur-Sen’in mücadelesi sonucu elde edilen toplu sözleşme masasına sağlık ve sosyal hizmet çalışanları adına büyük bir onurla oturacağız. Hizmet sendikacılığı adı altında ortaya koyduğumuz sendikal anlayış, tüm sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarını hızla Sağlık Sen çatısı altında birleştirmeye devam etmiştir. Çünkü kısa sürede elde edilen kazanımlardan büyük memnuniyet duyan çalışanlar, toplu sözleşme masasında da Sağlık-Sen”in ve Konfederasyonumuz Memur Sen’in temsil gücüne güvenmektedir.”

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.