ŞAHİN'E TAM DESTEK

Tarih: 2010-03-02 00:00:00

Zonguldak Belediye Başkanı İsmail Eşref ve Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, CHP Zonguldak İl Başkanı adayı İdris Şahin'e destek verdi. 6 Mart 2010 tarihinde yapılacak olan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Zonguldak İl Kongresi'nde il başkanlığına

Zonguldak Belediye Başkanı İsmail Eşref ve Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, CHP Zonguldak İl Başkanı adayı İdris Şahin'e destek verdi. 6 Mart 2010 tarihinde yapılacak olan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Zonguldak İl Kongresi'nde il başkanlığına adaylığını açıklayan İdris Şahin'e Zonguldak Belediye Başkanı İsmail eşref, Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Ormanlı Belediye Başkanı Yaşar Sever, CHP Zonguldak Merkez İlçe Başkanı Tarik Coşkun, il genel meclis üyeleri ve belediye meclis üyeleri destek verdi. Parti binasında İdris Şahin'i ziyaret eden başkanlar ve partililer açıklamalarda bulunarak destek sözü verdiler. CHP Zonguldak İl Başkan adayı İdris Şahin, ?Buradaki toplantımızın amacı; parti büyüklerimizin İdris Şahin'e destek vermesi için yapmış bulunuyoruz. Bizi onurlandırdığınız için hepinize teşekkür eder 6 Mart'ta sadece ve sadece Cumhuriyet Halk Partisi kazanacak? dedi.

 

CHP?DE SES ÇIKMIYOR

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık da, Zonguldak'ın bundan sonra eylemler kenti olacağını söyledi. CHP'de kimsenin sesinin çıkmamasının bir CHP'li olarak kendisini üzdüğünü belirten Başkan Posbıyık, ?Zonguldak CHP'nin bir araya gelmesi için bir araya geldik. Hiçbir zaman CHP'de taraf olmak gibi bir düşüncemiz yok. Biz tarafız ama Cumhuriyet Halk Partisi Zonguldak örgütüne demokrasiyi getirmek için tarafız. Biz Zonguldak cumhuriyet Halk Partisi'ne 'Küçük olsun benim olsun' anlayışını yıkıp cumhuriyetçiyim' diyen herkese Zonguldak CHP'nin kapılarını açmak için tarafı olduk. Biz Cumhuriyet Halk Partisi'ne statükoculuğu bırakıp, halkın arasına dalıp, kenar mahallelere ve köylere giderek halkın dertlerini, sıkıntılarını, problemlerini ifade edebilme gücünü tekrar eskisi gibi Zonguldak CHP'ye getirmek için buradayız.

 

TARAF OLDUK

HEMA'da, tersanelerde, birçok problemlerde maalesef emeğin partisinden, alın teri dökenleri partisi CHP'den bir tek sesin çıkmaması bütün CHP'lileri son derece üzüyor. Biz Zonguldak CHP'nin 5 milletvekilliği hedefine varabilmek, uzanabilmek için taraf olduk. Geçmişte sessiz sakin olan bu partide il başkanı var mı yok mu, yöneticiler var mı yok mu diye hayıflandığımız ortamı silip tekrar ayağa kalktığımız 'Zonguldak ilçe ve beldeleriyle birlikte başarıyı Zonguldak'ta yakalayacağız' demek için taraf olduk ve bir araya geldik. Zonguldak'ın ilçelerinin ve beldelerinin neler çektiğini artık herkes biliyor. Perişan vaziyetteyiz. Türkiye'de vergisini verip ilk 10 ilin arasına giren ve en yüksek vergiyi veren Zonguldak'a yüzde 50 geriye dönüşünü protesto etmeyen, emeğin başkentinin CHP'sinin anlayışını yıkmak ve Zonguldak kentini eskiden olduğu gibi demokratik kurallar içinde eylemler yapmak, verdiğimiz vergilerin tekrar Zonguldak'a gelmesi için, emekçimizin, işçimizin, mağdur olan, sendikasızlıktan yeraltında ölen insanlarımıza sahip çıkmak için samimi duygularla yola çıktık. Vesveselerle, dedikodularla, anti demokratik uygulamalarla geçen iki senemize ben bir CHP'li olarak üzülüyorum.

 

KİMSENİN KUŞKUSU OLMASIN

Karadeniz Ereğli Belediye Başkanıyım, örgütümün sayesinde belediye başkanı seçildim. Ben şuanda Kdz. Ereğli'de CHP'de kaç tane CHP'li üye olduğunu, isimlerini ve adreslerini bilmiyorum. Zonguldak yeni anlayışa yeni yönetimle Zonguldak demokratik kurallar içerisinde eylemler kenti olacak. Demokratik kurallar içerisinde burada sürekli eylemler yapılacak hükümetin yüzü buraya dönecek Zonguldak ve ilçelerinde büyük bir hareket başlatacağımızdan kimsenin endişesi olmasın. Bu iş akrabalık, dostluk meselesi değildir. Bu Zonguldak'ın, ilçelerinin, beldelerinin var olması ya da yok olması savaşıdır CHP açısından. Karşıdan gelen sesler ne diyor 'Biz iki milletvekili çıkaracağız.' Biz 5 milletvekili çıkaracağız. Ürkek ve korkak politikacıları sevmiyoruz. Biz yüreğimizle, sevgimizle, Zonguldak sevdamızla ortaya çıktık bizim herhangi bir şeye ihtiyacımız yok. 4 sene daha belediye başkanıyım ama Zonguldak'ım gidiyor, ilçeleri gidiyor, beldeleri gidiyor. Buna el koymamız lazım. Bundan geriye kalamayız. Yaşamak sadece yemek yiyip uyumak değil. Mahallende, kentinde kötü durumdan olan insanların refaha uğraşması için her canlının her insanın bir siyasi parti de sivil toplum kuruluşunda çalışması büyümesi gerekir. Ama statükocu anlayışı reddediyoruz. CHP'yi desteklerinizle Zonguldak CHP'li olacak. Bunu başaracağız? diye konuştu.

 

2011 YILININ CHP?Sİ

Zonguldak Belediye Başkanı İsmail Eşref ise, İdris Şahin'in belediye meclis üyesi olduğunu hatırlatarak, kimsenin kendisini itelemediğini belirtti. Partinin oylarını 68 binden 120 binlere çıkardıklarını belirten Başkan Eşref, ?Konuşmacıların dediği gibi 2011 yılının CHP'sini ortaya çıkaracağız. Bu oluşacak kadrolar 2011 yılında nasıl geçmişte başardıysak bugün CHP'yi AKP'nin daha önüne geçerek biz çok büyük noktaya geleceğiz. Çünkü azimliyiz. Biz 2009 yılında ciddi bir seçim yaşadık. Bu seçimi hep birlikte elimizi taşın altına koyarak bizler 4 ay en büyük eforumuzla çalışarak CHP'nin yükselmesi için uğraştık. Bu görevi isteme sebebimiz kendi isteğimiz değil. Sadece CHP'nin başarması Zonguldak'taki başarıyı ülkeye taşımak içindi. Biz CHP'nin çok daha yükselmesi için geldik. Çokta kolay olmadı. 2007 seçimlerinde CHP'nin Zonguldak'ta ki il genel meclis olarını milletvekili seçimlerinde 68 binden 88 bine çıkarmadık mı? Çıkardık. Orda örgüt vardı, belde ve il başkanlarım vardı. Ben şahsım olarak il seçim komitesi başkanı olarak sanki kendim aday olmuşum gibi çalıştım. Sonrasında bir belediye başkanlığı düşünmediğim halde ilin seçimini ben tek başıma götürdüm.

 

AYLAK SÜRTMELER

Zafiyetler vardı, aylak sürtmeler vardı, milletvekili adaylıklarının değişiklikleri nedeniyle örgüt yoktu, örgüt biz olduk ve işi götürdük. Sonunda 68 binlik oyu 88 bine çıkardık. Partinin oyunu 88 binden 120 bine çıkardık. Çok örgütlü, çok hızlı, örgütsel çalışarak, köye ulaşarak, bizleri önünüze katarak bizleri komite başkanı yapın yine koşalım. Ama statik bir örgüt değil, dargın bir örgüt değil, barışık bir örgüt olarak, koşan bir örgüt olarak hep birlikte çalışalım. İdris Şahin beni meclis üyem. Onu iteleyen biz değiliz, çıktı 'adayım' dedi. Biz onun arkasında durmak zorundayız. Çünkü, bu önümüzdeki seçimlerde çok aktif olarak çalışarak, AK Parti'nin de önüne geçirerek o 120 bin oyu daha öteye taşıyarak 5-0 yaparak Zonguldak'ta lider olmak iktidar olmak istiyoruz? dedi.

 

KOÇAL'IN FOTOĞRAFINA TEPKİ

Konuşmaların ardından Posbıyık, CHP Zonguldak Milletvekili Ali Koçal'ın duvarda asılı bulunan fotoğrafını görünce tepki gösterdi. CHP Kdz. Ereğli İlçe binasında da aynı fotoğrafın olduğunu belirten Başkan Posbıyık, CHP Milletvekili Ali İhsan Köktürk'ün fotoğrafının hiçbir yerde bulunmadığını söyledi. Ali İhsan Köktürk'ün çok iyi bir insan olduğunu belirten Başkan Posbıyık, ?Mühendisler derneğinde yemek yapıldı Ali İhsan Köktürk'ü davet etmediler. Kemal Anadol şahidimdir. Ben rica ettim yalvardım. Ben davet ediyorum seni beni de davet etmediler ama gideceğiz dedim. 'Hayır Halil çok moralim bozuk' dedi ve Çaycuma'ya döndü. Hemen Kemal Anadol'u buldum ve anlattım kızdı gidiyor dedim. Hemen telefon açtı Ali İhsan Köktürk'ü buldu 'Ali İhsan ben varım burada ayıp oluyor etmesinler gel buraya' dedi. Oda 'Çok moralim bozuk gelmeyeyim' diyince Anadol da, 'Peki izin veriyorum sana git' dedi. Ali İhsan Köktürk bu noktalardan geçti. Ali İhsan Köktürk yarın yanımıza gelecek bu desteği verecek bize. Ama bir tek şeyden kurtulamadı. Zaten bizi destekliyor yüzüme söyledi. Bunların milletvekilliği hayali olduğu için Ali Koçal da bu işleri iyi bildiği için, iyi kandırıkçı olduğu için onu kandırmış. Ali İhsan Köktürk çok akıllı bir insandır bu yanlışlıkları görecek. Bu resim dikkatimi çekti. Ereğli'de de hep bu resim var. Bu zihniyet kalkacak CHP'den? dedi.

 

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorumlar

İZLEYİCİ :

PARTİ YENİÇERİ OCAĞINA DÖNDÜ.... BU KADAR DEVŞİRME ALIRSAN OLACAĞI BUYDU.. KADROYA BAK ANAPTAN-SHPDEN AKPDEN BİLE VAR.. HADİ HAYIRLI İŞLER

KÖMÜRCÜ :

SIRA TAMAM 1- EŞREF 2-POSBIYIK 3-TURPÇU İŞTE MESELE BU YOKSA CHP BÜYÜYECEK ÇOĞALACAK LAFI GÜZAF... İDRİS ŞAHİN ZONGULDAK BELEDİYE BAŞKANI.. EREĞLİMİ? BULUNUR BİRİ EREĞLİ ALIŞKIN SAYIN BELEDİYE BAŞKANLARI İŞİNİZ GÜCÜNÜZ YOKMU SİZİN? GELDİĞİNİZDEN BERİ PARTİNİN YAPILANMASI DIŞINDA NEYLE İLGİLENDİNİZ BİR ANLATIVERİN HELE.. BU İNSANLAR SİZE MİLLETVEKİLLİĞİ İÇİN DEBELENİN KENDİNİZE YER AÇIN DİYEMİ OY VERDİ... YAZIK BU MİLLETİN EMEĞİNE

MADENCİ :

Sn. Halil Posbıyık, " Bu iş akrabalık, dostluk meselesi değildir " demişsiniz??? Sizin akrabalarınızın, eski ANAP lı dostlarınızın Kdz. Ereğli belediyesinde, belediye meclis üyeliğinde ne işleri var acaba ???? :D

o.f.k :

onguldak ve ereğlinin chp de görmek istediği gerçek siyasetci ve başarılı politikacılardır.hele şükür bu tablo ortaya çıkmış artık zaferiniz kutluolsun şimdiden

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.