ŞAHİN, ÖNCE ELEŞTİRDİ SONRA DESTEK VERDİ

Tarih: 2009-11-06 00:00:00

AKP Kdz.Ereğli İlçe Başkanı Erol Şahin, İlçe Başkan Yardımcısı Salih Kumaş ve AKP'li Belediye Meclis Üyeleri ile birlikte Ereğli Belediyesi Meclis toplantısına katılarak, gelecek 5 yıllık stratejik planı ile ilgili çalışmaları izlediklerini belirterek baş

AKP Kdz.Ereğli İlçe Başkanı Erol Şahin, İlçe Başkan Yardımcısı Salih Kumaş ve AKP'li Belediye Meclis Üyeleri ile birlikte Ereğli Belediyesi Meclis toplantısına katılarak, gelecek 5 yıllık stratejik planı ile ilgili çalışmaları izlediklerini belirterek başladığı açıklamasında, belediye meclis üyelerinin tam katılımı ile gerçekleştirilen toplantıda yapılacak çalışmalara da tam destek verdiklerini söyledi.
Şahin, Posbıyık'ın toplantı esnasında bu projelerin çoğunu AKP hükümetinin yapacağını, kaynaklarının olmadığını, geçmiş seçim beyannamelerinde yer alan bu çalışmaların zaten var olduğunu ve "niye yapmadın?" diye eleştirildiğini, bunları yapmak için hükümetin yardımına ihtiyacı olduğunu söylediğini belirterek, "Belediye olarak yapma yetkisinde olup da yapmak istediğiniz hangi proje ile ilgilenmedik. TOKİ, Devlet Demir Yolları arazisi ile ilgili çarşı içi, Pençes deresinin kapatılması, kavşak yapılması ile ilgili vekilimiz dâhil olmak üzere hepimiz destek verip, bu sorunları çözmek için tüm gücümüzle çalıştığımızı en yakından bilensiniz"  dedi.

HANGİ PROJELERİ SUNDUNUZ?
Meclis toplantısındaki sitemlerine de değinen Şahin, "Hangi projeleriniz için bizden yardım istediniz de belediye meclis üyelerimizin muhalefeti ile karşılaştınız. Ya da hangi projeleri sundunuz da Ak Parti teşkilatları ve vekillerimizle birlikte ilgilenmedik. 5 yıllık stratejik planda belediyemizin yapabileceği tüm işlerle ilgili hem belediye meclisi grubumuzda hem de bakanlık ve ilgili kurumlar nezdinde her türlü yardım ve birlikteliğe varız. Halkımızın faydasına olan projelere teşkilat olarak biz de altına imza atıp, takip edeceğiz. Kaynak sağlamada gerekenleri yapacağız. Siz belediye başkanı olarak geçmiş yıllarda da seçim beyannamelerinize koyduğunuz başta pazaryeri ve terminal olmak üzere tüm projelerinizi hazırlayıp, bizim hükümet olarak ilgileneceğimiz safhaya getirmelisiniz. Ancak o takdirde yardım görmezseniz konuşmaya ve eleştirmeye hakkınız vardır.

YARDIMCI OLALIM
Evet, bu 5 yıllık stratejik planda hükümetimizin de yapması gereken işler vardır. Bunlarla ilgili bizde teşkilat olarak üzerimize düşeni yapacağız. Eleştirilerinizdeki en büyük haksızlık 4 dönemdir seçim beyannamelerine koyup ve yapmadığınız başta pazaryeri ve terminal binası olmak üzere projelerinizi hazırlayıp bu dönem bu işleri bitirelim. Belediye imkânları yok ise bizlerde bunlara kaynak sağlamakta yardımcı olalım. Sizden sonraki belediye başkanına hala bu temel sorunlarla belediyeyi devretmeyelim. Evet, birlikte çalışmaya varız. Söz değil iş zamanı. Artık seçimler bitmiştir. Siyaset değil, iş zamanıdır. Bu halk size 4.  kez tekrar başkanlığa layık görmüştür. Projelerinizin uygulanma noktasında hiçbir bahane hoş görülemez. Çünkü siz belediyeyi ve belediyeciliği bildiğinizi söyleyerek halktan oy istediniz. 

İLGİLİLERE İLETELİM
AKM binasının belediyeye tahsisini talep etmektesiniz. Eski AKM binasını yıkıp yenisini yapmayı düşündüğünüzü beyan etmektesiniz. Ereğli ye yakışan bir AKM yapmakta bizde taşın altına elimizi koyuyoruz. Ancak sadece kültür amaçlı olmak şartı ile ticari amaç taşımamak kaydı ile bizde sizinle mücadeleye varız. Ereğli'ye yakışır bir kültür amaçlı ticari olmayan bina olması kaydı ile bunun ile ilgili talebinizi birlikte ilgililere iletelim.

TOKİ MÜJDESİ!..
Milletvekilimiz Fazlı Erdoğan'ın mücadelesi ile Ömerli'de belediye arsası üzerine düşünülen TOKİ konutları projesi kabul görmüştür. Erdoğan Bayraktar imzasını atmıştır. Bizde sizi Ankara'ya belediye adına imza atmaya bekliyoruz. Yine Toki tarafından bitirilen konutların yolunun hala neden iyileştirilmesini anlamakta zorlanıyoruz. Belediyemiz geçicide olsa bu yola bir müdahale etmelidir. Zira belediye toplu konut yapılırken yolu yapacağını taahhüt etmiştir. Ancak imar sorunları sebebi ile sıkıntılar aşılamamıştır. Bu durum halen kullanılan bu yolun bakıma engel değildir.

DERELERİN ISLAHI
DSİ derelerin ıslahı ile ilgili 2009 yılı için 450 bin TL ödenek ayırmıştır ancak DSİ çalışma yapacağı yerlerde belediyenin üzerine düşen bazı duvar vb. gibi çalışmaların taahhüdünü istemektedir taahhüt imzalanmadığı takdirde 450 bin TL'nin geriye iade gitme ihtimali vardır. Buda bizleri üzmektedir lütfen bu paranın kullanımına engel olmayalım" dedi.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorumlar

toki sakini :

BIRAKALIM KAVGAYIDA ELELE VERİP ŞU TOKİNİ YOLLARINI YAPALIM MİLLETİ BU REZİLLİKTEN KURTARALIM ŞİMDİ KAVGA ZAMANI DEĞİLL

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.