"SARIKEÇİLİLER" EREĞLİ'DE

Tarih: 2009-06-03 00:00:00

Fotoğraf sanatçısı Tahir Özgür'ün "Sarıkeçililer" Fotoğraf Sergisi, Ereğli'de açılacak. Kdz.Ereğli Fotoğraf Sanatı Amatörleri Derneği'nin (KEFSAD) katkısı ile 9 Haziran Salı günü AKM Osman Zeki Oral Sergi Salonu'nda saat 18.30'da açılacak sergi, 17 Hazira

Fotoğraf sanatçısı Tahir Özgür'ün "Sarıkeçililer" Fotoğraf Sergisi, Ereğli'de açılacak. Kdz.Ereğli Fotoğraf Sanatı Amatörleri Derneği'nin (KEFSAD) katkısı ile 9 Haziran Salı günü AKM Osman Zeki Oral Sergi Salonu'nda saat 18.30'da açılacak sergi, 17 Haziran'a kadar açık kalacak.
TAHİR ÖZGÜR'ÜN ÖZGEÇMİŞİ: Hatay'da doğdu... Çan... Ezan... Hazzan sesleri ile büyüdü. Kilise'nin bahçesinde top, cami bahçesinde ise misket oynadı. Papaz, "Bre yaramazlar, haydin be buradan",  caminin imamı ise, "Burası Allah'ın evi burada oyun oynanır mı? Sizi bir yakalarsam" diyerek kovaladı onları... Çocukluğunda bir Ermeni kıza aşık oldu, Hıristiyan arkadaşlarıyla portakal çaldı... Babasının elinden tutup bayram namazlarına gitti. O günlerde yaşadığı, birliği, barışı ve sevgiyi  o kadar çok özlüyor ki... Çocukluğunda hayali olan mesleği yapıyor... Gazeteci... Televizyoncu... 25 yılı geride bıraktı... Artık fotoğraf da çekiyor... Yıllarca fotoğrafı haberde yan unsur olarak gördü... Bir de baktı ki, "Fotoğraf Yaşamın Ta Kendisi" Hem de en gerçek haliyle yaşamın kendisi... Fotoğrafa bir tutuldu. Tam tutuldu... Uluslararası ve ulusal yarışmalarda çeşitli ödüller aldı, alıyor, almaya devam edecek... Türkiye'nin gerçek anlamdaki son göçerleri olan Sarıkeçililer'in hayatını uzun süren çalışmalardan sonra "Foto Öykü" yaptı. Sarıkeçililer: Yarınsızlığa Göç... Bu çalışması ile National Geographic  Fotoğraf Yarışması'nda ikincilik kazandı. Çeşitli sergilere katıldı... Yaşamı ve insanı fotoğraflıyor. Öykülerin fotoğrafını çekmeye çalışıyor... Öğrenmeye devam ediyor.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.