SARSIK'TAN SİYASİLERE SİTEM

Tarih: 2014-08-23 11:23:00

Çaycuma Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Rıfat Sarsık, siyasilere seslenirken “kulak verin” dedi.  Sarsık, Çaycuma’nın bölgenin parlayan yıldızı olduğuna dikkat çektiği açıklamasında, Batı Karadeniz Bölgesinin geleceğini de hesaba katarak talepleri oluş

Çaycuma Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Rıfat Sarsık, siyasilere seslenirken “kulak verin” dedi. 

Sarsık, Çaycuma’nın bölgenin parlayan yıldızı olduğuna dikkat çektiği açıklamasında, Batı Karadeniz Bölgesinin geleceğini de hesaba katarak talepleri oluşturup kamuoyu ile paylaştıklarına vurgu yaparak şunları söyledi:

 

YETERİNCE ETKİN DEĞİLLER

Ulusal siyasetin gündeminin yanı sıra bölgemizin gündemini ve ihtiyaçlarını da yakından takip etmesi gerekirken; milletvekillerimizin etkin bir şekilde bölgemizle, ilgilenmediklerini; bunda kendileri ile en yakın irtibatta bulunan sayın siyasi parti başkanlarımızın da yeterince etkin olmadıklarını düşünüyoruz.

 

ULUPINAR SADECE DEVREK’İ DÜŞÜNÜYOR

Milletvekilimiz Sayın Özcan Ulupınar’ın yaptıklarına bakacak olursak çoğunlukla sadece Devrek ilçesi ile çalışmalarını sınırlı tuttuğu, gözümüze çarpmakta. Özellikle cennet gibi bir coğrafyaya sahip olan ilimizde her yer mesire yeri gibiyken Sayın Ulupınar’ın Devrek’e yeni “mesire yeri” ile ilgili çalışma yapmasının önemini kavramakta güçlük çekiyoruz.  Yine Milletvekilimiz Sayın Ercan Candan’ın Kdz. Ereğli’nin haricinde bir çalışması olmadığını gözlemliyoruz.

 

TALEPLERİMİZİ İLETİYORUZ

Endüstri Bölgesi’nin hayata geçmesinden tutun da Filyos Limanının yapımına, Filyos Nehri’nin ıslahı için önemli olan barajların tamamlanarak sulamaya yönelik kullanılmasından karayollarının iyileştirilmesine birçok konuda taleplerimizi bölgemiz siyasilerine iletmekteyiz. Ancak Sayın siyasilerimizin müspet bir çabasını görememekteyiz. Bu konuların takibini ve bölgenin sahiplenilmesini kendilerinden bekliyoruz.

 

İÇME SUYU PROJELERİ GEREKİYOR

Endüstri Bölgesi’nin hayata geçmesi ve Filyos Limanı sadece bölgemiz için değil ülke geneli için önemlidir. Ayrıca Filyos Vadisi boyunca planlanan barajların ve HES’lerin hayata geçmesi ile hem elektrik üretimi, hem sulama imkânları hem de ırmak ıslahı neticesinde kazanılacak arazilerle ile tarım ve hayvancılıktaki gelişmeleri tetikleyecek olması bizim açımızdan önemlidir. Bu arada içme sularının temini konusunda keson kuyular yerine Yenice ve Dirgine’den doğrudan içme suyu temini projesi yapılması ve hayata geçirilmesi gerekir. Böylece doğal özelliklerin verdiği avantajlarla kod farkından dolayı rahatlıkla su hattı çalıştırılabilecek ve elektrik başta olmak üzere genel maliyetler de azalacaktır. Ayrıca 1966’da Çaycuma ve Gökçebey de sulama kanalları ile tarımsal alanların sulaması düşünülmüş, hatta yapılmaya başlanmıştı. Ancak 2014 olmasına rağmen bu güne kadar bu konuda başka bir şey yapılmamıştır. Biz de tarımsal yatırımlarla bu konuda çok önemlidir. Biz de bununla ilgili görüşlerimizi eski valilerimize iletmiştik.

 

Yine de bizler bölgemizin ihtiyacı olan konularda çalışmaya ve beklentilerimizi dile getirmeye devam edeceğiz. Sayın milletvekillerimizden ve özellikle siyasi parti ilçe başkanlarımızın da bunlara kulak vermesini diliyoruz. Saygılarımızla…                            

 

(Haber Merkezi)

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.