‘SAYGINLIĞINI YİTİRDİ’

Tarih: 2013-07-09 14:34:00

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ın astronomik ücretlerle festival yaptığını ve diğer yandan da borç istediğine dikkat çeken Hamdi Uçar, meclis toplantılarının da usulüne uygun yapılmadığına dikkat çekti.

AKP Zonguldak il Tanıtım ve Medya Başkanlığı; il Başkanı Hamdi Uçar’ın “Ereğli Gündemi” ile ilgili  “Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık'ın yapmış olduğu üst üste hataları, düştüğü komik durumları hayretler içinde izlemekteyiz” dediğini bildirdi.

 

Tanıtım ve Medya Başkanlığı’nın Hamdi Uçar’a atfen gönderdiği açıklaması şöyle:

 

AĞIR HAKARETLER

 

"Son olarak, 3 Temmuz 2013 Çarşamba günü yapılan meclis toplantısı, toplantı yeter sayısı sağlanamaması nedeniyle Perşembe gününe ertelenmiştir. 4 Temmuz 2013 perşembe günü ise yoklama yapılıp, meclis toplantısının başlamasından sonra, devam ettirilmesi gereken toplantıyı, kanunsuz bir biçimde pazar gününe ertelemiş, adeta kaçarak toplantıyı terk etmiştir. Akabinde yapılan hatayı fark etmiş, toplantıyı  Temmuz 2013 gününe almış, bu kararın meclis üyelerimize  tebliğini de usulüne uygun bir biçimde yapmamıştır. 5 Temmuz 2013 Cuma günü, kanunsuz bir biçimde yapılan bu toplantının yanlış olduğunu izah etmek için meclise katılan Ak Parti Ereğli Belediye Meclisi Üyemiz Yusuf Kalay'ı dinlememiş, kendisine ağır hakaretlerde bulunmuş, hatta zabıtalara verdiği emirle arkadaşımızı toplantıdan attırmaya cüret etmiş, kendisinin meclise katılma hakkına kast etmiştir."

 

ZULÜM EDEN BAŞKAN

 

"Bu yaşananlar Posbıyık'ın saygınlığını yitirdiğinin açık göstergesidir. Kendisini meclisin üstünde görmekle, ben ne dersem o olur anlayışıyla Ereğli'mize hizmet değil, zarardan başka bir şey veremez konuma gelmiştir. Siz gidip bir yandan astronomik paralar harcayarak festival yapın, diğer yandan da yüksek miktarda borçlanmak için belediye meclisinden yetki isteyin. Bu tutarsızlık içinde hizmet üreterek değil, yaptığı showlarla gündeme gelmeye çalışan Posbıyık'ın devri çoktan kapanmıştır, Ereğli'nin kendisine zulüm eden bu belediye başkanından kurtulma zamanı çoktan gelmiştir. Yaşananları halkımızın takdirine bırakıyor, Posbıyık'a hak ettiği cevabı sandıkta vereceğine inanıyorum." 

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorumlar

YALI BOYU FATİHİ :

Halil POSBIYIK fobilerinizi bir kenara bırakma zamanınız gelmedimi.? Kdz.Ereğli çağdaş insanların yaşadığı çağdaş bir kenttir ve öyle kalacaktır. Festival gibi büyük organizasyonları da ancak Halil POSBIYIK gibi büyük insanlar başarabilir. Ayrıca; Kdz.Ereğli' nin eğitimli halkı da sandıkta kime oy vermesi gerektiğini çok iyi bilir. Siz rahat olun lütfen Büyük Türk Milleti her şeyin farkındadır.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.