SEÇİM ÖNCESİ İSTİFA AÇIKLAMASI...

Tarih: 2015-10-15 17:53:02

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Ereğli İl Genel Meclis Üyesi Sadettin Arslan, partisinden istifa ettiğini açıkladı. CHP Zonguldak Milletvekili ve yeni dönemde de milletvekili adayı gösterilen Ünal Demirtaş'ın seçim politikalarını eleştiren Arslan, yazılı açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

 

"GECE GÜNDÜZ ÇALIŞTIM"

30 Mart 2014 tarihinde yapılan Yerel Seçimlerde, halkımızın desteğiyle Cumhuriyet Halk Partisi’nden (CHP) Zonguldak İl Genel Meclis Üyesi seçildim. 2000’li yılların başından itibaren gönül verdiğim ve her aşamasında çalışma içinde olduğum Cumhuriyet Halk Partisinin bölgemizde başarılı olması ve halkımızın teveccühünü alabilmek adına, verilen her görevi yerine getirmek için gece gündüz çabaladığım ortadadır. 7 Haziran Seçimleri sonrası ortaya çıkan sonuçlar sonrası ve akabinde 1 Kasım’da yapılacak olan Genel Seçimler süreci içerisinde partimizin Milletvekili adayı Ünal Demirtaş ile karşı karşıya kaldığımız sıkıntılar ve yaşadığımız gerçekler ışığında, artık Cumhuriyet Halk Partisinde, 30 Mart seçimlerinde hizmet etme sözü verdiğim halkımıza faydalı olamayacağım ortaya çıkmıştır.

 

"SENİNLE GÖRÜŞECEĞİZ DEDİ"

7 Haziran seçimlerinde Partimizin Zonguldak Milletvekili adayı Ünal Demirtaş, seçimlerin hemen akşamında, bölgemizde çıkan sonuçların suçlusu olarak, kendisini değil bizleri görmüş olacak ki, bölge halkının oylarıyla seçilmiş partisinin İl Genel Meclis Üyesine, ‘Seninle görüşeceğiz’ diyerek, Cumhuriyet Halk Partisinde bugüne kadar şahit olmadığım bir üslup ve tavırla daha ilk günden bir  hesaplaşma içine girmiştir.  

 

İL GENEL MECLİSİ YOK SAYDI

7 Haziran seçimleri sonrası, partimizin Milletvekilini, defalarca aramamıza rağmen, telefonlarımıza çıkmamış, partisinin İl Genel Meclis Üyesini yok saymıştır. 7 Haziran öncesi ve 1 Kasım seçimleri öncesi yapılan çalışmalarına ısrarla bizi dahil etmemiştir.  İl Genel Meclis Üyeleri, partilerin kırsalda olsun merkez de olsun, Milletvekilleriyle halkının arasında köprü vazifesi gören ve bölgesine hizmet getirmek için ulvi bir görevi üstlenen siyasi hizmetkarlardır.

 

"NASIL OLSA SEÇİLİRİM"

Hiçbir beklenti içinde olmadığımız bu görevi yürütürken, partimizin Milletvekili Ünal Demirtaş’ın, ‘Ben Genel Merkezin adayıyım’ edası içerisinde, halktan kopuk, ‘Çalışacaksanız parti için çalışın’ gibi yaklaşımlarıyla, bugüne kadar partiye gönül veren ve partisi için çalışan insanları dahi küstürerek, ‘Nasıl olsa ben Milletvekili seçilirim’ anlayışını Cumhuriyet Halk Partisinde yerleştirmiş, bizi Muhtarlarımız ve halkımız karşısında ‘oy’ isteyemez hale düşürmüştür.

 

"KAMUOYUNA SAYGIYLA ARZ EDERİM"

Tüm bu gerçekler ışığında, 30 Mart 2014 seçimlerinde bize oylarıyla destek veren halkımız, parti örgütlerimiz ve Genel Merkezimizin affına sığınarak, Cumhuriyet Halk Partisinden istifa ettiğimi kamuoyuna saygıyla arz ederim. Bölge halkımıza hizmet etme aşkımız ve şevkimizde hiçbir azalma olmadan İl Genel Meclis Üyesi olarak çalışmalarımı sürdüreceğimi bildirir, saygılar sunarım"

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorumlar

PİDECİ HAYRİ :

İSTİFA EDEN KİŞİ ZATEN AKP YE HİZMET ETMİŞTİR. KANITIDA EN BAŞTAN BERİ BELLİDİR. BU KİŞİ İL ENCÜMENLİĞİ SEÇİMİNDE AKP ADAYINA OY VERMİŞTİR. EEEEE ÇOCUK NAPSIN. AHBAP ÇAVUŞ İLİŞKİLERİYLE OTURTTU SAYIN KARTAL BU ARKADAŞI. BU GENÇTE BU İŞLER BÖYLE YÜRÜYOR DEYİP TARAKÇI ABİSİNE VERDİ OYUNU. PARTİ YARARINA BROŞÜR BASTIRIP ÖRGÜTE DESTEK OLANLARI DİSİPLİNE VEREN İLÇE BAŞKANI BU KİŞİYİ KORUMUŞ KOLLAMIŞ ARKALAMIŞ VE BU DURUMU SÜMENALTI ETMİŞTİR. SAYIN KARTAL İLK KEZ YAZIYORUM BU KELİMEYİ "LÜTFEN 2 KASIMDA İSTİFA ET" .MİLLETVEKİLİNİ BAHANE EDEN SADETTİN .DAHA DÜNE KADAR İYİYDİNİZ. 2 GÜNDE NE DEĞİŞTİ.

mıhtı :

suat önder i demeyin o doğum gününü kutladı yüzü gülmez ilçe başkanının. tören yaptı ona tören. yağcılık beleş

yasemin :

1-Suat Önder 2-Sadettin Arslan 3-Sürpriz bir isim Chp bu kibirli bir yere varamazsınız bilmem farkında mısınız ama her gün mum gibi eriyorsunuz.

Ayran pide sevmeyen vatandaş :) :

Saadetinin bahanesi bu. Zaten il geneller ne zaman vardı. chp adayına oy vermeyip AKP adayına oy veren bu vatandaş için hayrettin kartal disiplini işletmemiş ve arkalamıştır. Bu işin sorumlusu ilçe başkanı istifa etmelidir. Isminiz tarih sayfalarındadıe artık sayın kartal. Iyimi köyümü yazar o sayfalar zaman gösterecektir. Sayın önder gazetesi Ayran pide sevmeyen vatandaş bu konu hakkında Üstadımın köşe yazısını bekler...

Mustafa Kuru :

Saadettin milletvekiliyle ilgili sorununu anlarım,ilçe örgütyle sorunun varsa anlarım,il yönetimiyle sorunun varsa anlarım,genel merkezle veya genel başkanla ilgili sıkıntıların varsa anlarım ama ne demek Chp den istifa ediyorum sen kişİlerle sorununu partiden istifa ederek mi çözüyosun Saadettin yoksa bunu bahane mi ediyosun heralde dil sürçmesi oldu şaka yapıyon diye kabul ediyorum bu Chp si seni gençssin diye bir çok büyüğünü üzmek pahasına sana İl genel meclisinde sıra verdi CHP partisi Ünal Demirtaşın babasının malı değil öyle 5 yıldızlı otellerde kurulmadı CHP şavaş meydanında kurulmuş bir siyasi harekettir ha bu gömlek bana ağır geldi diyosan git il genel meclisi üyeliğinden istifa et sana yakışan budur ben CHP yüzünden çok zarar gördüm ama Chp den gelecek zarar başımlan beraber Saadettin Ha şunuda unutma Chp siyaset tabandan kurulur CHP tüzüğüne göre Ünal Demirtaş İlçe başkanının emrindedir yanında çaprazında değil emrindedir İlçe başakanı Ereğlide genel başkanın vekili

necati taş :

Bu CHP kendi içlerinde bir birleriyle anlaşamıyorlar bizlerle nasıl anlaşacaklar en iyisi bu CHP DSP nin oylarını bölmesin bütün oylar DSP ye yeter

Hasan :

Yazık, chp de çalışacak gönüllüleri bile küstürdüler, bunların kimseye hayrı yok ki oyumu ne ünala ne chp'nin buradaki parti temsilcilerine vereceğim, ben oyumu barış için huzur için kılıçdaroğlu'nun söylemlerine vereceğim, eyy hayrettin kartal, mikrofon karşısında atıp tutmak kolay, ey ünal demirtaş, son model araba ile dolaşmak yanındaki bir kaç akıl (!) hocan ile dibe vurdukça vurdun, yazık, ereğli ve zonguldak seninle bir 4 yıl kaybedecek, ama 2 yıl sonra seçim var ya seni daha listeye değil il genelin 1. sırasına koymazlar

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.