ŞEHİT AİLELERİ KAYGILARINI SIRALADI

Tarih: 2013-04-06 00:00:00

Şehit Aileleri Derneği Başkanı Mustafa Yorulmaz, ödün vermeyecekleri kaygılarını sıraladı. Yorulmaz, kaygılar ihlal edildiği takdirde eylemler gerçekleştirileceklerini kaydetti.  Türkiye'de 30 yılı aşkın süreden bu yana milletin terör faaliyetleri s

Şehit Aileleri Derneği Başkanı Mustafa Yorulmaz, ödün vermeyecekleri kaygılarını sıraladı. Yorulmaz, kaygılar ihlal edildiği takdirde eylemler gerçekleştirileceklerini kaydetti. 


Türkiye'de 30 yılı aşkın süreden bu yana milletin terör faaliyetleri sebebiyle mağdur kaldığını söyleyen Şehit Aileleri Sosyal Yardımlaşma Derneği Başkanı Mustafa Yorulmaz, şöyle dedi:
Ülkemiz 30 yılı bir süredir dış ve iç destekli bölücü terör faaliyetlerine mağdur kalmış ve bu hain mihrak milletimizi maddi ve manevi acılar içinde bırakmıştır. Uzun süredir Hükümet-Öcalan-Kandilüçlüsü arasında sürdürülen ve en son Milli Birlik ve Kardeşlik Projesigibi halkımızın kulağına hoş gelen bir süreç başlatılmıştır. Kapalı kapılar ardında yapılan bu görüşmelerde neler konuşulduğu, ne sözler verildiği kamuoyundan gizlenmiştir. Ülkemizde barış ve huzur sağlansın. Buna kimsenin itirazı olamaz. Şehit Aileleri olarak terörden, terör örgütünden en fazla zarar gören bizleriz. Buna rağmen barış gelecekse başka ailelerde acı çekmeyecekse Şehit Aileleri olarak biz de bağrımıza taş basıp bu sürece katkı sağlarız. Ama vatanımızın bölünmez bütünlüğünü ve bayrağımız için bölücü örgütle çarpışarak ölen şehitlerimiz için kaygılarımız var. Asla ödün vermeyeceğimiz çekincelerimiz şunlardır, 1-Otuz bin kişinin katili Abdullah Öcalan asla affedilmemeli, ölünceye kadar cezasını hapiste çekmelidir. 2-Her türlü bölünmeye açık olan özerk, yönetim, pazarlık konusu yapılmamalıdır. Evlatlarımız, eşlerimiz, babalarımız ve kardeşlerimiz Vatan bölünmesin diye kara toprağa verdik. 3-Cumhuriyetimizin temel niteliklerinden, milli ve manevi değerlerinden taviz verilmemelidir.
Yorulmaz,
Bu üç çekincelerimizden birisi ihlal edildiği takdirde sırasıyla aşağıdaki eylemleri gerçekleştireceğiz. Kaygılarımızı dikkate almayan parti binalarına siyah çelenk koyma, Yürüyüş yapma ve madalyalarımızı iade etme, Sivil toplum kuruluşları, Siyasi partiler ve Halkla miting düzenleme dedi. Yorul-maz, Başbakanımızın seç-miş olduğu Akil Adamların içerisinde Güneydoğuda çarpışan 1 tane Gazi 1 tane Şehit Anası ve 1 tane Şehit Babası olması gerekliydi. O pozisyona neden alınmadılar?
O seçilen Akil Adamları nefretle kınıyoruz. Önce acıyı çeken insanların görüşlerini alsınlar,ondan sonra konuşsunlar
diye konuştu.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.